FABIA SDI, nejdou ventilátory chlazení

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Schneider
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 05 úno 2014, 19:56
Bydliště: Česká republika

FABIA SDI, nejdou ventilátory chlazení

Příspěvek od Schneider »

Zdravíčko....

Fabia SDI, 2001, kombi, manuální klíma.

Jak jsem auto koupil, všecko fungovalo. Po dvou letech mě přestala jít klíma protože uteklo chladivo. Včera jsem nechal klímu naplnit. Vše ok, těsní, chladí. Jenže.....

Nerozjedou se ventilátory na chladiči. Ani jeden. Mechanik na to neměl čas, že se na to mám podívat sám. Po odpojení konektorů a puštěné šťávy natvrdo z baterky oba ventilátory jedou. Nic víc jsem zatím nezjistil.....

Nějáký nápad? Klíma normálně klímuje, jenže bez ventilátoru by se přece jen neměla používat aby tam cosik nešlehlo....

Může někdo poradit? Slyšel jsem něco o dochlazovací jednotce, ale na netu jsem víc nenašel a ani netuším, co to má správně dělat.....


Dík dík, Zdenda
Pasat TDI PD 96 kw
Přispěvovatel
Příspěvky: 828
Registrován: 21 pro 2011, 22:49
Bydliště: Soběslav

Příspěvek od Pasat TDI PD 96 kw »

pod baterkou je velké relátko co vše řídí je po něm a nebo jsou vyhnilé konektory!!
Nonstop odtah vozidel 775 24 15 75 pneuservis,soustružnické a kovoobráběčské práce,výbrusy motorů,chiptuning diagnostika vw group.Nákup,prodej a servis telefonů HTC!!
Schneider
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 05 úno 2014, 19:56
Bydliště: Česká republika

Příspěvek od Schneider »

Pasat TDI PD 96 kw píše:pod baterkou je velké relátko co vše řídí je po něm a nebo jsou vyhnilé konektory!!
Jo, to mě napadlo.....Jak zjistím jestli je po něm? Dá se něják změřit? Konektory jsou ok, na ty jsem se díval.....
Uživatelský avatar
romanespana
Aktivista
Příspěvky: 2264
Registrován: 29 pro 2011, 19:03
Odpovědi: 1
Bydliště: SPAIN
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od romanespana »

pokud nespinaj ventilatory ani s klimou, a konektor je ok, tak rele proste vymen a zapomen na to a jezdi. (LOL)
launchx431, brain-bee st9000, V-500, 304cz+11.10, VIS 5.0 CZ, VIS 5.0 ES, FES3.6, CDP - 2011.1+2014.2, OP-COM, MPPS v12, MProg3, K-TAG, stroboskop, HANTEK DSO1060, BAKU702B, MLINK-DSP3005, toughbook CF-18, hafo kompiku a cajky od FACOM+WURTH+BERGEN.
Schneider
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 05 úno 2014, 19:56
Bydliště: Česká republika

Příspěvek od Schneider »

romanespana píše:pokud nespinaj ventilatory ani s klimou, a konektor je ok, tak rele proste vymen a zapomen na to a jezdi. (LOL)
Ok Ok :-D Já jen jestli tam třeba nejde něco vyčistit nebo tak :-D SDI je totiž nízkonákladové auto :-)
kubima
Přispěvovatel
Příspěvky: 567
Registrován: 25 bře 2014, 21:47
Bydliště: Deštné v Orlických horách

Příspěvek od kubima »

co pojistky na baterce v eboxu?
michal600
Přispěvovatel
Příspěvky: 485
Registrován: 03 úno 2010, 23:24
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od michal600 »

silný plusák od starteru projebe dráty od čidla na chladiči, už sem to několikrát viděl, ošoupe to pěkně i svorkovnicu
Schneider
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 05 úno 2014, 19:56
Bydliště: Česká republika

Příspěvek od Schneider »

kubima píše:co pojistky na baterce v eboxu?
Ty 75A a tak? Ty jsou cajk, všechny pojístky v autě jsou cajk ;)
michal600 píše:silný plusák od starteru projebe dráty od čidla na chladiči, už sem to několikrát viděl, ošoupe to pěkně i svorkovnicu
Kdyby to byla tahle možnost, klima vy ventilátory normálně pustila, ne?
Schneider
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 05 úno 2014, 19:56
Bydliště: Česká republika

Příspěvek od Schneider »

Takže ta spínací jednotka je vyměněná. Ventilátory se jednou rozjely. Pak už se mi je ale nepodařilo spustit a nechladí už ani klimatizace. Před týdnem ještě normálně fungovala i bez běžících ventilátorů....

Nějáké další nápady?
lesek
Přispěvovatel
Příspěvky: 676
Registrován: 01 črc 2007, 21:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od lesek »

taky už můžeš být zase bez chladiva... ty větráky ti chodili oba najednou? co diagnostika třeba něco řekne, aspoň tlak v systému apod.??
Skoda Octavia 1,9TDI, 96kW, ASZ__VW T4 Multivan 2,5TDI, 111kW, AXG__VW Caddy 2,0SDI, 51kW, BDJ__Skoda Fabia II combi 1,9TDI, 77kW, BSW
Pasat TDI PD 96 kw
Přispěvovatel
Příspěvky: 828
Registrován: 21 pro 2011, 22:49
Bydliště: Soběslav

Příspěvek od Pasat TDI PD 96 kw »

seš bez tlaku!!
Nonstop odtah vozidel 775 24 15 75 pneuservis,soustružnické a kovoobráběčské práce,výbrusy motorů,chiptuning diagnostika vw group.Nákup,prodej a servis telefonů HTC!!
Schneider
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 05 úno 2014, 19:56
Bydliště: Česká republika

Příspěvek od Schneider »

Klíma mi 2 roky nefungovala. Teď před měsícem jsem jí nechal naplnit. Tlak tam ještě po dvou letech byl, ale malý, tuším že 100 kPa, bo tak něják. Klímu mi borec naplnil, pustil a fungovala, jen nejely ventilátory. Zkusil jsem teď tedy vyměnit tu řidicí jednotku chlazení. Zapnu klímu a nic. Po chvilce se ventilátory na chvili roztočili, ale klíma nechladila. A doteď nejede vůbec. Objednal jsem si kabel na diagnostiku, tak až to napíchnu, snad budu chytřejší....

EDIT: Napíchnuto......Vadný snímač G263, zkrat na plus.....
Schneider
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 05 úno 2014, 19:56
Bydliště: Česká republika

EDIT

Příspěvek od Schneider »

VAG: Snímač G263....zkrat na plus. Dostanu se k němu kolem plynového pedálu?....
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“