čerpání nafty

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rehak6co
Přispěvovatel
Příspěvky: 474
Registrován: 30 říj 2009, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Plzeň

čerpání nafty

Příspěvek od rehak6co »

Čau, co by jste mi poradily na čerpání nafty na 12V stačí podávací čerpadlo z feldy, fáva, nebo z TDi? Nemáte přehled kolik toho přečerpá za jakou dobu?

Dík za rady, nechci mít mastnou hubu:D
....320cd
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: čerpání nafty

Příspěvek od slovacek.milos »

rehak6co píše:Čau, co by jste mi poradily na čerpání nafty na 12V stačí podávací čerpadlo z feldy, fáva, nebo z TDi? Nemáte přehled kolik toho přečerpá za jakou dobu?

Dík za rady, nechci mít mastnou hubu:D

ty čerpadla tlačí kolem 2OO l za hodinu, pakto jde tlačit ještě vzduchem, sudy na ležato a kohout,

pokud nebudeš mít domácí čerpací stanici ca 35OO nebo dokonalí systím s pistolí tak ta mastná huba bude pořád ;) miloš
radekandy
Přispěvovatel
Příspěvky: 166
Registrován: 29 črc 2010, 17:36
Bydliště: Plzeň

čerpání nafty

Příspěvek od radekandy »

Ahoj. Minulý týden jsem tenhle problém řešil tak a nakonec úspěšně. V OBI jsem si na doporučení kamaráda koupil čerpadlo do vrtačky za 305 Kč, v železářství 1 kovový kulový ventil za 90 Kč a 4 metry průhledné hadice za 16 Kč/m a tankovací zařízení je jako květ ;) Čerpadlo je 2 šrouby připevněné k dřevěné desce, vrtačka upnutá na hřídel čerpadla a položená na desce. Co se týká výkonu, tak při otáčkách vrtačky 900/min to dává 25 litrů bionafty za 2,5 minuty. Kdybys chtěl, můžu klidně udělat i fotku a poslat.... Ha, až teď jsem se všimnul, že tam píšeš na 12 V. No každopádně by to šlo vyřešit aku vrtačkou pokud máš ;) ............
AUDI A4 B8 3.0TDI
Uživatelský avatar
rehak6co
Přispěvovatel
Příspěvky: 474
Registrován: 30 říj 2009, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od rehak6co »

200l to je necelých 3,5l za minutu...není to zázrak ale nic jinýho mě nenapadá.
Foto klidně nahoď, nebo jestli je nákej link do Obi.
Máme tu hodně kamionkářů, takže kdyby byl nějakej řidič ochotnej něco prodat, hodil bych to podávací čerpadlo hrdlem do nádrže zapojil do zapalovače a zaplatil. :)
....320cd
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

aku vrtačka a olejové čerpadlo motoru ze škůdky.
s čerpadlama z baumaxu mám špatný zkušenosti, časem to v oleji nebo naftě nabobtná a je po něm, tahle zubačka vydrží vše. Čerpáme tím např. olej SAE 90 GL-5, to než by nateklo, takhle je to za chvilku
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
wwkkk
Přispěvovatel
Příspěvky: 68
Registrován: 01 bře 2011, 19:09

Příspěvek od wwkkk »

Ty čerpadla z oby - baumaxu sou pekný vergly a navíc je maji strasně předraženy to samí možá lepši seženes za 139 ,-
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

wwkkk píše:Ty čerpadla z oby - baumaxu sou pekný vergly a navíc je maji strasně předraženy to samí možá lepši seženes za 139 ,-
v obi je předražení naprosto všechno minimálně o sto procent od normálních obchodů.

já jednou v neděli potřeboval stříbrný sprej ve strážnici mám nákup 67 v obi 142,
slevy počítají z cen bez daně, sekačku co tam máš za 7.5 koupíš stejnou za 4.9


makro to je podobná blbost, možná něco v akci se podobá normálním cenám, pak se mi líbí majitelé zlatých karet, ti mají u zvláštní parkoviště slevu maji 3 procenta,


to nejsou partneři profesionálů ale zloději marží

;) miloš
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“