Fiat Doblo 1.3jtd svítí kontrolka oleje

Alfa Romeo, Fiat, Lancia...

Moderátoři: šulda, Moderátoři

markuskladno
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20 srp 2011, 21:41
Bydliště: kladno

Fiat Doblo 1.3jtd svítí kontrolka oleje

Příspěvek od markuskladno »

ahoj potrebuji poradit, pri nastartovani se mi okamzite rosviti kontrolka oleje a na palubni desce mi to pise press oil-tlak oleje, menil jsem olejovy cerpadlo a porad to pise, mechanik mi rikal ze mi spodek maze,ale nemaze to do hlavy, sundali mi hlavu celou mi ji vycistili odskouseli nasadili, proplachli mi i spodek motoru dali to do hromady nastartovali a je to porad to same, uz nevim co s tim, jsem z toho zoufalej, jeste mi rikali abych zkusil vymenit celej ten vymenik oleje co je na tom pridelanej olej. filtr- celej ten komponent, drzi to na 4 srouby. nedokaze mi prosim nekdo poradit. Dííííky.
Grandák
Přispěvovatel
Příspěvky: 269
Registrován: 28 srp 2008, 19:28
Bydliště: Habry

Příspěvek od Grandák »

A čidlo jste měnili?
A dávali jste místo čidla normální budík?
Grande Punto 1,3JTD 90PS
markuskladno
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20 srp 2011, 21:41
Bydliště: kladno

Příspěvek od markuskladno »

ahoj, cidlo jsme menili co je v hlave, taky to nejak mechanik zkousel mechanicky, zespoda tam tlacili olej, vyndali to cidlo co je v hlave a normalne olej z toho cidla tece, ale kdyz se to nastartuje tak se rozviti mazaní, pise to tlak oleje a kdyz vyndame to cidlo tak z toho skoro nic netece. Díky za radu.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Mělo se vyzkoušet po demontáži hlavy, zda se z bloku tlačí olej a po vyčíštění hlavy pustit do ní tlak a změřit kolik je na čidle...Jedině vyndat zátku z bloku /nevím, jak to u tohoto moru je/ a změřit tlak tam...musí někam utíkat..A jak přišli na to, že spodek maže..? Že není motor zadřený..?
nepropadat panice...
markuskladno
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20 srp 2011, 21:41
Bydliště: kladno

Příspěvek od markuskladno »

ahoj, motor normalně nastartuju, chytne okamzite, neboucha, neklepe, tak by to zadreny byt nemelo??? hlavu kdyz cistili, tak ji dali natlakovat a je pry ok, co bys doporucoval ted? díky za odpoved
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No jestli nejde na čidlo olej, předpokládám že u tohoto motoru jde přes těsnění do hlavy, to je teď nové , tak bych povolil zátku maz. kanálu, bude patrně u rozvodů a zjistil ,kam až tlak jde...Sehnal bych být Tebou mazací plán motoru.... :)
nepropadat panice...
markuskladno
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20 srp 2011, 21:41
Bydliště: kladno

Příspěvek od markuskladno »

Děkuju ti za rady, reknu to mechanikovi a prosimte neviš proč kdyz tam ten olej hnali nejak rucne, tak to tam normalne z toho cidla vyteka a kdyz se to nastartuje, tak nic, to prece nemuze byt nejak nepruchodny ty mazaci kanaly, kdyz to tam rucne vytlaci??? Myslis ze ma cenu ted menit celej ten vymenik co je na tom pridelanej filtr? nemuze byt ucpany ten vymenik, ze to nejak prez nej neprojde? Díky moc.
Grandák
Přispěvovatel
Příspěvky: 269
Registrován: 28 srp 2008, 19:28
Bydliště: Habry

Příspěvek od Grandák »

Hele ještě jedna možnost, že ten motor jezdil dlouhé výměny oleje a ucpal se nějaký mazací kanál a mohlo to ucpat i ten výměník, jedině ho zkusit vyndat a vyčistit.
Nebo ještě zkusit nalít do oleje nějaký přípravek na rozpouštění karbonu a potom udělat výměnu oleje.
Grande Punto 1,3JTD 90PS
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A filtr je teplý..? Jak píše Grandák , zjistit, zda tlak jde za výměník...
nepropadat panice...
Grandák
Přispěvovatel
Příspěvky: 269
Registrován: 28 srp 2008, 19:28
Bydliště: Habry

Příspěvek od Grandák »

Tady máš ten motor rozebranej


Obrázek

Uploaded with ImageShack.us


Obrázek

Uploaded with ImageShack.us


Obrázek

Uploaded with ImageShack.us


Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Grande Punto 1,3JTD 90PS
Super
Přispěvovatel
Příspěvky: 522
Registrován: 03 črc 2008, 12:06
Bydliště: slovensko

Příspěvek od Super »

mozes uviest cislo a rok vydania casopisu ?
Grandák
Přispěvovatel
Příspěvky: 269
Registrován: 28 srp 2008, 19:28
Bydliště: Habry

Příspěvek od Grandák »

Grande Punto 1,3JTD 90PS
Super
Přispěvovatel
Příspěvky: 522
Registrován: 03 črc 2008, 12:06
Bydliště: slovensko

Příspěvek od Super »

dakujem ale obsah sa stiahnut neda, skoda zhanam prirucku k 1,3 MJT
markuskladno
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20 srp 2011, 21:41
Bydliště: kladno

Příspěvek od markuskladno »

cau chlapy, děkuju moc za rady, dneska mi znamej přiveze ten vymenik z jinýho motoru 1.3jtd tak to zitra vyzkousim a snad to bude ono. Díky Grandakovy za super ilustraci. :)
markuskladno
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 20 srp 2011, 21:41
Bydliště: kladno

Příspěvek od markuskladno »

ahoj Grandaku, prosimte nedalo by se toto cislo nekde jeste sehnat, nebo koupim od tebe :-D :-D :-D . díky moooc za pomoc
Odpovědět

Zpět na „Italské vozy“