Zvedák překlápěcí

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
JohnyFlat
Přispěvovatel
Příspěvky: 881
Registrován: 23 črc 2008, 16:06
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JohnyFlat »

myslíš jako nosnost? No třeba ty starší 2t zviže, tak ty měli třeba Tr 44x7, ale ty tu váhu zvědali přímo nahoru. Ale co mám zkušenost, ten ocelovej šroub, nevim přesně třídu oceli, tak ty to většinou vydrží, ale ty matky, co se po něm šroubují a zvedají to auto, tak po nějaký době se třeba strhnuly, jsou pod nima ještě takový menší, jako pojistný, aby to nespadlo... nechává se mezi nima mezera, aby se poznalo, že je ta hlavní stržená... jinak ty matky jsou z bronzu, je měkkčí... aby se opotřebovala nebo případně strhla matice, asi je lacinější než šroub si myslím
Octavia TOUR 1.9 TDI ALH
bobG3
Aktivista
Příspěvky: 1319
Registrován: 23 led 2006, 19:40
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od bobG3 »

Mám ho doma, nedávno jsem repasoval, trapéz tam není, to by vrtačka neutáhla, jsou tam dva kuželočelní převody. tuhle část bych koupil, zbytek udělal, pokud by někdo chtěl oměřit, je možno.
G3 Variant synchro
Uživatelský avatar
JohnyFlat
Přispěvovatel
Příspěvky: 881
Registrován: 23 črc 2008, 16:06
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JohnyFlat »

a pro info, co tam je za závit a jaký rozměr?
Octavia TOUR 1.9 TDI ALH
tomape
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 20 srp 2009, 20:35

Příspěvek od tomape »

bobG3 píše:Mám ho doma, nedávno jsem repasoval, trapéz tam není, to by vrtačka neutáhla, jsou tam dva kuželočelní převody. tuhle část bych koupil, zbytek udělal, pokud by někdo chtěl oměřit, je možno.
Trapéz tam snad je také,jen né v převodovce,ale ovládá to stažení zvedáku ne? víš kde koupit ty převodovky? Já myslel že převodovky jsou šnekové samosvorné? Co jsi na tom repasoval? Jak jsi s tím spokojen?
Uživatelský avatar
JohnyFlat
Přispěvovatel
Příspěvky: 881
Registrován: 23 črc 2008, 16:06
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od JohnyFlat »

tomape píše:
bobG3 píše:Mám ho doma, nedávno jsem repasoval, trapéz tam není, to by vrtačka neutáhla, jsou tam dva kuželočelní převody. tuhle část bych koupil, zbytek udělal, pokud by někdo chtěl oměřit, je možno.
Trapéz tam snad je také,jen né v převodovce,ale ovládá to stažení zvedáku ne? víš kde koupit ty převodovky? Já myslel že převodovky jsou šnekové samosvorné? Co jsi na tom repasoval? Jak jsi s tím spokojen?
Jo kolega to myslel tak, že trapéz není v těch převodovkách? :-) to ne, ten jsem myslel, že je na to stažení těch nohou k sobě... jinak jestli vrtačka utáhne ten převod, co tam má, tak škneka musí uplně v poho...
Octavia TOUR 1.9 TDI ALH
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

tomape píše:
bobG3 píše:Mám ho doma, nedávno jsem repasoval, trapéz tam není, to by vrtačka neutáhla, jsou tam dva kuželočelní převody. tuhle část bych koupil, zbytek udělal, pokud by někdo chtěl oměřit, je možno.
Trapéz tam snad je také,jen né v převodovce,ale ovládá to stažení zvedáku ne? víš kde koupit ty převodovky? Já myslel že převodovky jsou šnekové samosvorné? Co jsi na tom repasoval? Jak jsi s tím spokojen?
Nene převodovky jsou jak píše Bob kuželovým kolem.
tomape
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 20 srp 2009, 20:35

Příspěvek od tomape »

Tomas.cz píše:
tomape píše:
bobG3 píše:Mám ho doma, nedávno jsem repasoval, trapéz tam není, to by vrtačka neutáhla, jsou tam dva kuželočelní převody. tuhle část bych koupil, zbytek udělal, pokud by někdo chtěl oměřit, je možno.
Trapéz tam snad je také,jen né v převodovce,ale ovládá to stažení zvedáku ne? víš kde koupit ty převodovky? Já myslel že převodovky jsou šnekové samosvorné? Co jsi na tom repasoval? Jak jsi s tím spokojen?
Nene převodovky jsou jak píše Bob kuželovým kolem.
Dají se ty převodovky sehnat?
tomape
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 20 srp 2009, 20:35

Příspěvek od tomape »

Tak jsem se pokoušel ne netu sehnat někde ty převodovky a uplně bez uspěchu:-(
Uživatelský avatar
bombastiq
Aktivista
Příspěvky: 3643
Registrován: 07 kvě 2008, 21:30
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od bombastiq »

tak rozkuchej nějakej diferák tam jsou schovaný obě ;)
--775914666--stačí zavolat :) , Berlingo 1.9D Prasečák + MB-OM604 SUPERTURBODIESEL
tomape
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 20 srp 2009, 20:35

Příspěvek od tomape »

raději bych nějaké takové co jsou na obrázku:-)
Ale pochybuji že to seženu.
včelař
Sběrač informací
Příspěvky: 46
Registrován: 01 bře 2006, 13:47
Bydliště: Stč

Příspěvek od včelař »

VyfoŤ to uvnitř nebo nakresli...
tomape
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 20 srp 2009, 20:35

Příspěvek od tomape »

včelař píše:VyfoŤ to uvnitř nebo nakresli...
Já to ještě na vlastní oči neviděl:-)
tomape
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 20 srp 2009, 20:35

Příspěvek od tomape »

No kdyby to někdo vyfotil,vůbec by to nebylo špatné.
auto-point
Přispěvovatel
Příspěvky: 345
Registrován: 06 kvě 2010, 17:09

Příspěvek od auto-point »

Dlouho jsem ho scháněl ale cena okolo 14000 s daní je dost.Výhoda je že to nepodléhá revizi, ale pracovat na tom neni zas tak super, bud klečíš a auto je nakřivo nebo ležíš.
Nakonec jsem sehnal nuzkovy jednosloup a hotovo. Známý ho má, a taky trable s převodem ale jemu makal asi 5 let skoro každý den.
bobG3
Aktivista
Příspěvky: 1319
Registrován: 23 led 2006, 19:40
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od bobG3 »

JohnyFlat píše:a pro info, co tam je za závit a jaký rozměr?
To bych to musel znovu rozdělat, zjistil jsem že je to OK tak jsem nic neměřil, ale sichr tam není trapéz, aspoň v tom mém. Jinak dobrý, jen musím vyřešit příčný pojezd a bude to dobré.
G3 Variant synchro
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“