Fabia RS - žlutá včelka

Tato sekce slouží k prezentaci vozů členů tohota fóra.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Migel249
Přispěvovatel
Příspěvky: 88
Registrován: 06 lis 2012, 09:47

Příspěvek od Migel249 »

Osobně jsem dělal nedávno oboustrannej FMIC. Je to celkem dost práce a vymýšlení. Když máš všechno pohromadě a připravený, tak se to dá stihnout za pár dní. Je to ale hodně o pasování a přemýšlení. Mezi chladičema a vyztuhou je málo místa. Mám tam tento: http://fmic.cz/standardni/197-intercool ... x65mm.html a vešel se tam úplně akorát bez řezání vyztuhy. Jen není přesně uprostřed, protože překáží ten bazmek na chladiči klimy. Vedení mám z nerezu 50/50. Vše v pohodě. ještě nemám změřenou teplotu, to si počkám až na léto. Vyšlo mě to na hubičku, přes rok jsem postupně střadal materiál, pak dokoupil spony, bajonety, nerez a 1 hadicovou redukci a pustil se do toho. Nechal jsem tam i egr, jen jsem si nechal vyrobit bajonet, abych si na něj mohl napojit hadici. U turba to samý. Hodně usetris, kdyz nebudeš brát materiál na vedení z tuning shopu, ale z nějakýho železářství, ty ceny jsou úplně jinde ;)
FRS +FMIC - koně v dohlednu..
Uživatelský avatar
lifty
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 20 bře 2013, 14:05

Příspěvek od lifty »

Paráda, jsem rád za každý info co mi tu dáte. Prosím tě Migeli, nemáš náhodou někde nějakou fotodokumentaci jak to vypadá, kudy jsi to táhnul atd. A např. na spoje, pravé úhly nebo tam kde je potřeba určitý úhel jsi používal taky nerez vedení (že jsi to třeba ohnul, nebo řezal nějaký kolena), nebo jsi kupoval nějaké silikonové hadice? Ptám se na kraviny, ale zajímá mě to :-D

A ještě se chci zeptat, nerezová trubka 50 a jakou sílu stěny?
Fabia RS TDI - zatím obyčejnej žluťásek :)
Migel249
Přispěvovatel
Příspěvky: 88
Registrován: 06 lis 2012, 09:47

Příspěvek od Migel249 »

Síla stěny, myslím, 1,5mm, čili 47mm vnitřní průměr. Nejsem si ale jistý :/ Jinak jsou skoro všude pravý úhly. Hadici mám hned za turbem, v ohybu kolem motoru, v ohybu ke cooleru, za světlem a u egr. Jinak jsem použil asi 7ks nerez kolen a něco přes metr rovných trubek (nechával jsem si to svařit). Jen za světlem je nerez koleno 45stup a hadice 135stup. Fotky mám, jestli si vzpomenu, tak je odpoledne hodím na rajče a postnu ti odkaz ;)
FRS +FMIC - koně v dohlednu..
Uživatelský avatar
lifty
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 20 bře 2013, 14:05

Příspěvek od lifty »

Jéé to bys byl moc hodnej, teď to tady s kolegou konzultujem co všechno by k tomu bylo potřeba a tahle informace a hlavně fotky by nám moc pomohly :) Tak si prosím vzpomeň byl bych moc rád :)

EDIT// a ještě dotaz, když trubky jsou 50, tak koukám, že průměry těch hadic jsou třeba 48 a 51mm, tak použít těch 51mm a ten 1mm se stáhne tou sponou, nebo beru špatný rozměry? :-D
Fabia RS TDI - zatím obyčejnej žluťásek :)
Migel249
Přispěvovatel
Příspěvky: 88
Registrován: 06 lis 2012, 09:47

Příspěvek od Migel249 »

Bral jsem hadice 51mm. Nahreješ je horkovzduškou, natahneš na trubku a pořádně stahneš sponou. Když vezmu nezbytný úpravy-musí se dát na stranu klaksony(nic těžkého), musí se vyřezat ty tlumící vystupky na spodním krytu motoru(taky nic těžkého) a nejspíš budeš muset udělat díru do podbehu, aby to nebylo nasponovany. No a pak už jen vymýsliš uchycení cooleru a vyměřuješ vedení. Vlastně celkem hračka, když si to tak přemítnu :D
FRS +FMIC - koně v dohlednu..
Uživatelský avatar
lifty
Přispěvovatel
Příspěvky: 103
Registrován: 20 bře 2013, 14:05

Příspěvek od lifty »

Jo, když se to takhle říká, tak jo, ale už se vidim v garáži jak budou k*rvy chodit čtyřvstupem :-D Tak prosím na mě mysli s těma fotkama, ty jsou pro mě nejdůležitější, abych si to dokázal představit :-D
Fabia RS TDI - zatím obyčejnej žluťásek :)
Odpovědět

Zpět na „Vozy členů fóra“