Ekologická nafta - MEŘO

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Explosive píše:Loni jsem jezdil celý rok na MEŘO. Žádná závada se mi neobjevila (Sharan 1999, 81 kW).
Ovšem vyrostla spotřeba nejméně o 1 na 100 km. Takže u klasické nafty bez bio (EuroOil) při spotřebě 6l/100km stojí těch 100 km 186 Kč (litr za 31Kč). Při provozu na 100% bio, spotřebě 7l/100km stojí 100km 189 Kč (B100, litr za 27Kč – KM-PRONA)

Takže kde máme ty úspory? A to nemluvím o častějších výměnách palivového filtru a oleje. Pokud tedy nemáte nějaký hodně levný zdroj, nevyplatí se to!
tak jezdi na naftu a sajrajtem se nezabývej, mi se spotřeba nezdedá, do břeclavi felda TD zajedu 4,5 l litr mi stojí dvě koruny pro mě to výzmńam má, 9 korun na sti je velmi zajímavé když ti to nic neušetří tak na to prostě nejezdi

a častá výměna na meřo z čerpačky to je nějaká blbost tam točíš čisté palivo které filtr nezasírá ;)
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Stewa »

slovacek.milos píše:
Explosive píše:Loni jsem jezdil celý rok na MEŘO. Žádná závada se mi neobjevila (Sharan 1999, 81 kW).
Ovšem vyrostla spotřeba nejméně o 1 na 100 km. Takže u klasické nafty bez bio (EuroOil) při spotřebě 6l/100km stojí těch 100 km 186 Kč (litr za 31Kč). Při provozu na 100% bio, spotřebě 7l/100km stojí 100km 189 Kč (B100, litr za 27Kč – KM-PRONA)

Takže kde máme ty úspory? A to nemluvím o častějších výměnách palivového filtru a oleje. Pokud tedy nemáte nějaký hodně levný zdroj, nevyplatí se to!
tak jezdi na naftu a sajrajtem se nezabývej, mi se spotřeba nezdedá, do břeclavi felda TD zajedu 4,5 l litr mi stojí dvě koruny pro mě to výzmńam má, 9 korun na sti je velmi zajímavé když ti to nic neušetří tak na to prostě nejezdi

a častá výměna na meřo z čerpačky to je nějaká blbost tam točíš čisté palivo které filtr nezasírá ;)
Přesně, nikdo tě nenutí tak si dál klidně stříkej naftu.
jinak konečně jsem dojezdil ten šunt od EuroOilu a natlačil do nádrže rostliňáč s trochou benálu a problém s kouřivostí a leností je pryč! Prostě na obyčejnou slunečnici z marketu motor jede líp jak na B100 z čerpačky.
Mercedes-Benz W210 300D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Stewa"] že, každému není dáno jezdit na sajrajty a ještě na tom ušetřit,

já si dal ted prahu

na benál, ujel jsem celkem přes 8OO km, tsi, 1,2 turbo 5,5 litru, zpátky jsem to dal na lih 5.5 l, lih jsem koupil 24,8O benál 31,7O, nemám žádné úpravy, někomu to nejede nebo žere o litr víc,

;)
Uživatelský avatar
Stewa
Přispěvovatel
Příspěvky: 510
Registrován: 13 kvě 2010, 07:33
Bydliště: Brno

Příspěvek od Stewa »

slovacek.milos píše:
Stewa píše: že, každému není dáno jezdit na sajrajty a ještě na tom ušetřit,

já si dal ted prahu

na benál, ujel jsem celkem přes 8OO km, tsi, 1,2 turbo 5,5 litru, zpátky jsem to dal na lih 5.5 l, lih jsem koupil 24,8O benál 31,7O, nemám žádné úpravy, někomu to nejede nebo žere o litr víc,

;)
Já tam lil už hodně rýzný srajdy a teda nebojím se porovnat B100 z eurooilu s hnusným vyjeťákem, to bylo taky o hubu a jen jsem to zkoušel. Ani na výfrit mi to nedělaloo takovej binec ani na bio od Unicornu. Nevím, možná špatná dávka v kombinaci s chladnějším počasím... zkušenost která mě odradila od tohoto artiklu u tohoto prodejce. Raději si budu dál přilejvat výfrit než toto za 26 Kč
Mercedes-Benz W210 300D
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jak jsem ti psal unicorn veselí nad mor i hodoní n no problém, na unicorn hodonín jezdí sem tam uživatel etylek s CRi vstřikováním
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jak jsem ti psal unicorn veselí nad mor i hodonín no problém, na unicorn hodonín jezdí sem tam uživatel etylek s CRi vstřikováním
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

mám zrovna po stk stilo 1,9 CRi jezdící jen na unicorn veselí no problém, jen před rokem se mu prožrala nějaká hadice a chcal bliosajrajt ven
etylek
Přispěvovatel
Příspěvky: 95
Registrován: 27 zář 2008, 11:56

Příspěvek od etylek »

milo, z unicornu jsem bral naposledy před několika lety, kdy ta cena byla někde jinde. nyní pouhé 3 koruny rozdíl od normální nafty to at si strčí... pokud nemám vlastní meřo, beru naftu.
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“