Volvo S80 - Chyba regulace turba

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Pidiluke
Přispěvovatel
Příspěvky: 319
Registrován: 28 pro 2010, 11:33

Volvo S80 - Chyba regulace turba

Příspěvek od Pidiluke »

Ahoj te, potřeboval bych radu u Volva S80 2.4D5 120kw r.v.2005. Naskočila mi chyba motoru. Dal jsem na diag a ta ukázala chyba regulace turba. Když jsem závada smazal a projel ať vidím jak pracuje turbo, tak jsem zkoušel motor ve všech režimech, aby chyba skočila znovu. Motor jsem podtáčel, jel v optimálních otáčkách, přetáčel, ale chyba nenaskočila. Až cca po 700km mi chyba naskočila znovu, chybu jsem vymazal a zas pár set km, to bylo v pořádku, ovšem naskočila znovu. Nějaká rada čím by to mohlo být? Mám špatný turbo? Nebo regulační ventil turba? Nebo čidlo tlaku/teploty? Máte někdo zkušenosti? Moc děkuji za případné rady ;)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Je tam turbo s odlehčovacím ventilem ? Může být naprasklá ta membránka v něm
Pidiluke
Přispěvovatel
Příspěvky: 319
Registrován: 28 pro 2010, 11:33

Příspěvek od Pidiluke »

roman1648 píše:Je tam turbo s odlehčovacím ventilem ? Může být naprasklá ta membránka v něm
Jak to poznám? To je to na turbu kam vede hadička?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jojo jedna vede na ovlaci banku a jedna na ventil,je nahore na turbu aspon co jsem resil ja ted naposled
Pidiluke
Přispěvovatel
Příspěvky: 319
Registrován: 28 pro 2010, 11:33

Příspěvek od Pidiluke »

roman1648 píše:Jojo jedna vede na ovlaci banku a jedna na ventil,je nahore na turbu aspon co jsem resil ja ted naposled
Ano, tak to je. Jedna na baňku na turbo a druhá na ventil, ale co může být špatný s těch dvou věcí? Nebo jestli dokonce i turbo?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

turbo je tady ovládaný tlakem, ne pod tlakem, zkus pistoli, nafouknout baňku. označit si táhlo a třeba za minutu se podívat jestli drží - neutíká tlak
pak oddělat ten ventil, víčko je na 3 šrouby a pod ním je membrána a pružina, jestli ta membrána není naprasklá, kámoš z Volva mi říkal že to byla častá závada, nevím ale jestli to půjde na autě, kolik je tam místa..
Odpovědět

Zpět na „Volvo“