Prosba o radu 2 nádržovej systém

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Uživatelský avatar
mr-tomas
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 23 pro 2012, 09:43

Příspěvek od mr-tomas »

Nikdo neporadí?
Uživatelský avatar
matoa
Nováček
Příspěvky: 17
Registrován: 14 dub 2014, 11:56

Příspěvek od matoa »

1. Na spalovanie paliva s vecsou vyskozitou je lepsie zvetsit predvstrek
vecsi predvstrek ma sposobuje:
lepsie starty na olej
tvrdsi chod - pri prechode na naftu pojde motor dost tvrdo a namaha to ojnicne loziska
neskorsi nastup plniaceho tlaku turba // zalezi od motora
znizenie mnozstva bieleho dymu -- viac cierneho

uz z logickeho hladiska vecsi predvtrek - teda skor svtreknute palivo je lepsie lebo moze dokonalejsie prehoriet

uvediem priklad
mal som M21 bmw motor a tam som riesil predvstrek.. tabulkova hodnota 0,70mm before TDC a ja som jazdil 0,85mm BTDC a bola to citelne zmena k lepsiemu a dalo sa jazdit stymto aj na naftu...

2. Miesanie olejov nieje moc dobre, RO a motorove po dlhsom case reaguju a tvoria sa zrazeniny.. tak isto aj RO a hydraulika. Motorovy a hydraulika sa pri slabom premiesani rada oddeluje.
Na nejake skladovanie nieje dobre oleje miesat ale v pripade ze to zamiesas v bandaske, nalejes do auta a vyjazdnis do tyzdna tak nieje problem.. ALE vzdy mat pri sebe nieco cim dokazes obist nadrz a palivovy filter ak sa to posere..
iba k veci
Uživatelský avatar
mr-tomas
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 23 pro 2012, 09:43

Příspěvek od mr-tomas »

Diky. Začnu teda s čistym RO z Kauflandu a pro jistotu dám ten Bypass filtr na MO.
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

mr-tomas
Prosimte, to se dnes jeste vyplati jezdit na RO primo z obchodu, hlavne ted kdyz byly ceny nafty tak priznive, ze se pomalu nevyplatila ani bio. Mam jen dojem, ze olej v tech kramech je drazsi jak bezna nafta u nejlevnejsi cerpacky :? KDyby byl v akci za 11.90 jak pred 12 lety, tak nereknu.
Jen se ptam :)
Uživatelský avatar
mr-tomas
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 23 pro 2012, 09:43

Příspěvek od mr-tomas »

Nejlevnější nafta v Praze je asi za 27. Olej z Kauflandu jsem teď kupoval za 19. Při mé spotřebě 12-15l je to poznat.
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“