Jak kdo vaříte MEŘO,EEŘO atd.

..jak jezdit na Slunečnicový, Řepkový, Olivový a podobné oleje ... a nebo, jestli někdo ještě jezdí na naftu, tak o naftě :-) či bionaftě

Moderátoři: šulda, radluk, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

slovacek.milos
Zdar Ogare, covece nevyprane MERO vic zasira filtr, jak jsou tam zbytky glycerinu, neni to ono :( Nekdy to vyprat neni prdel, trva to i tri dny s bublifukem z akvarka, spotreba vody i 2x vic jak samotna varka te sracky po uvareni. Felda 1,9D neprane mero pozna, vic cvrlika (crazy)
Uživatelský avatar
radluk
Aktivista
Příspěvky: 1672
Registrován: 06 čer 2006, 22:38
Bydliště: Uherske Hradiste

Příspěvek od radluk »

dancul1212
Placanim pomeru hydroxidu do vzduchu nic nevyresis, chce to titraci, navod zde na foru, bez ni to jde. 5gramu na litr oleje je zaklad + vytitrovany zbytek dle kyselosti, resp. prepaleni oleje. Pod 5g se nesmi jit. 5g se tam na litr nasype vzdy, at je olej jaky chce, ale je to jen zakladni mnozstvi. 20g je moc, reakce probehne moc rychle.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

radluk píše:slovacek.milos
Zdar Ogare, covece nevyprane MERO vic zasira filtr, jak jsou tam zbytky glycerinu, neni to ono :( Nekdy to vyprat neni prdel, trva to i tri dny s bublifukem z akvarka, spotreba vody i 2x vic jak samotna varka te sracky po uvareni. Felda 1,9D neprane mero pozna, vic cvrlika (crazy)
to nevím moc se stím sereš já mám čas racuji na úplně jiné vlně
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

dobre, a co sa potom stane ked dám viac alebo menej hydroxidu ? reakcia prebehne vždy či použijem 5g alebo 8g nie? zatial som to lial do pazruta 1,9d dneska prvých 15l do 1,9tdi s naftou 2:1 mero, som zvedavý čo to porobí.. golf 4 r.v. 1998
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

když dáš víc hydroxidu můžeš vyrobit pudink ten se dá ale léčit časem a kyselinou solnou
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

robím to po 20l dávkach, zatiaľ som pri pomere 8g hydroxidu na liter oleja po tom, ako ma radluk upozornil.. glycerol sa začne usádzať po cca štvrť hodine, po 2 hodinách je už usadený a zretelne viditelný rozdiel oproti oleju. Zdá sa mi to rýchle, už aspoň nemusím uvažovať nad elektrolýzou :) Skôr ma trápi vstrekovacie čerpadlo na golfe, či v ňom nerozleptá tesnenia, asi sa tam neoplatí liať mero v proovnaní ceny nového čerpadla...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

rok výroby golfa?
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

vyžšie som to písal, 98..
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

dancul1212 píše:vyžšie som to písal, 98..
tak to asi rozežere palivová soustava odolná proti metylesteru se vyrábí povinně po roce 2OOO
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

co vsetko moze rozozrat? zatial co som sa docital tak tesnenia na vstrekovacom cerpadle
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

dancul1212 píše:co vsetko moze rozozrat? zatial co som sa docital tak tesnenia na vstrekovacom cerpadle
všechno co je ze staré gumy
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

diky za odpoved, inac dakde som sa docital, ze hotove mero rychlo starne, ze nieje dobre si ho robit do "zasob".. mate niekto skusenosti?
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

dancul1212 píše:diky za odpoved, inac dakde som sa docital, ze hotove mero rychlo starne, ze nieje dobre si ho robit do "zasob".. mate niekto skusenosti?
dočítáš se různých somárin, mám meřo z roku 2008 storu mu nic není celý děstalitrový sud ještě jsem se k němu nedostal, jednou jsem koupil naftu starou přes dvacet let, když jsem ji točil do fábky lezli majiteli oči z důlku to snad nemyslíš vážně

ted mám třeba přes dvěstě litrů asi meřa smrdí jak bolavá noha protože palivo bylo v jeřábu nkolik let ale normál to jezdí, za tisícovku nekup to ;)
dancul1212
Sběrač informací
Příspěvky: 32
Registrován: 09 kvě 2016, 14:13

Příspěvek od dancul1212 »

pozeram milosi, ze sa neseres s tym co do tej nadrze vylejes :) to ze starsie mero smrdi.. raz ked som isiel "varit" mero ako obvykle sa mi stalo, ze v konve s olejom bola zdochnuta mys, ktoru som samozrejme pred tym nezbadal. Ako som vylial prve deci oleja do rozpaleneho plechoveho suda sa zacalo odparovat, - som si uzil napinania viac ako po poriadnej ozran party :) Clovek az taky spokojnejsi, ked najde v oleji zhorenu hranolku miesto zdochlej smrdlavej krysy. Uz k teme, cim to filtrules na final? Ja mam momentalne papierove utierky asi 40x40cm vo velkom sitku, utierky su stvormo prelozene, precedit 25l trva nieco okolo hodiny
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

proč filtrovat když máš čas a můžeš sedimentovat
Odpovědět

Zpět na „Jak se jezdí na rostlinu, nebo i na naftu“