Financování bytu

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Financování bytu

Příspěvek od Woko_O »

Určitě vás tu pár bude co jste koupili nemovitost..

Snažím se koupit byt za 1.9mil - brát si budu cca 1.760mil. Samozřejmě jsem byl v bankách atd, až mi jeden kámoš doporučil jednu paní od Lišky. On sám tam dělá několik let..

Zašel jsem za paní a paní mi doporučila vzít si úvěr ze stavebního spoření na místo hypotéky. Samozřejmě mi nabídla i hypotéku a vysvětlila pro a proti. Úrok u mezi úvěru je relativně dobře nastavenej jako u hypotéky. Samozřejmě překlenovák je na tom o něco hůř, nicméně pokud se tam posílají nějaké finance v období meziúvěru navíc, tak by se případně překlenovací úvěr měl zkrátit..

Nedokážu určit co je lepší.. splátkou se hypo a stavebko liší o pár kaček a to je pro mě podstatný. Ovšem každej říká něco jiného a já sem z toho zmatenej.

Využil jste někdo překlenovák na bydlení, respektive koupi bytu?

Díky
lt.kubosh
Aktivista
Příspěvky: 2052
Registrován: 23 led 2006, 19:23

Příspěvek od lt.kubosh »

Kdysi jsem si to zjistoval , ale to byl jeste duvod mit stavebko a sporit na nej.
Vim, ze jsem tehdy mel 30% a v porovnani s hypo byl preklenovak nevyhodnej a pak se jeste ukazalo, ze staveni sporeni nejde pouzit na novostavbu co jeste nestoji. (K cemu se to jmenuje stavebni sporeni?)
Jak je to ted uz nevim.
Ale na rovinu, jedine co chces vedet jak to bude fungovat, kdyz to budes chcit driv splatit nebo prodat.
Jinak vynasobis mesicni splatky poctem let, prictes poplatky za vedeni, schvaleni a hotovo. Moc toho tam k vymysleni neni, krome delky fixace.
Dodge Challenger 6.4 V8
(Proč 6.4? Protože nedělaj 6.5!) :D
mjanulik
Přispěvovatel
Příspěvky: 636
Registrován: 01 říj 2011, 21:56

Příspěvek od mjanulik »

ted reším refincování lišky přes normální hypoteku,protože díky nizkým urokovým sazbám mi klelsne splátka o několik tisíc byt asi 3 roky budu déle splácet,tak i tak ve finále přeplatím ještě mín o nekolik desítek tisíc než kdybych doplatil řádně lišku.V té době to sice bylo vyhodné,ale nyní už ne,dle známeho co mi to dělá,čas lišky skončil už před 5 lety.
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Tak já tomu už vážně nerozumím..

Každej říká něco jiného, to je problém. Sám nevim jak to mám udělat, nevyznám se v tom. Samozřejmě nikdo nevím co bude za pár let na to seru, takže nějaký refinancování je možný i během dalších let. Měl jsem porovnaný nabídky hypotéky i stavebka a vycházelo to skoro podobně, u toho stavebka můžu navíc dávat víc peněz na ten vkladovej účet když je budu mít a tím si to celý pokratit.. přeplatek tam je stejnej jak u hypo. Je mi jasný že natáhnout mě chce každej..

Asi tam budu muset zajít a udělat to narovinu.. fakt mě to sere, člověk pak neví komu věřit..
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Tvl ..byt za 2 mega a na hypotéku... seš blázen...
mjanulik
Přispěvovatel
Příspěvky: 636
Registrován: 01 říj 2011, 21:56

Příspěvek od mjanulik »

Problém je v tom že lyska se v preklenovaku nedá oficiálně ukončit tvrdí ze ano ale vždy jen po souhlasu banky který nikdy liška nedá jediná možnost je úmrtí nebo prodej popřípadě rozvod..... takže záleží kterou možnost zvolíš ;) .... jako dá se to obejít např. Fiktivní smlouva o prodeji z které pak sejde
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A6TDI píše:Tvl ..byt za 2 mega a na hypotéku... seš blázen...
Přesně, to je vstupenka ke zkaženému životu.. :(
nepropadat panice...
Felipe
Přispěvovatel
Příspěvky: 626
Registrován: 04 pro 2007, 14:15
Bydliště: Benešovsko a okolí

Příspěvek od Felipe »

jericho-3 píše:
A6TDI píše:Tvl ..byt za 2 mega a na hypotéku... seš blázen...
Přesně, to je vstupenka ke zkaženému životu.. :(
A co má dělat když chce bydlet ve svém? beztak bude platit hypku ve formě nájmu...
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Felipe píše:
jericho-3 píše:
A6TDI píše:Tvl ..byt za 2 mega a na hypotéku... seš blázen...
Přesně, to je vstupenka ke zkaženému životu.. :(
A co má dělat když chce bydlet ve svém? beztak bude platit hypku ve formě nájmu...
Já to myslim tak že byt za dvě mega je dost luxusní záležitost. Aspon u nás.
Já mít půlku mám South Fork.




To je fakt , každej se jako Forest nenarodí... Díkybohu..
Naposledy upravil(a) A6TDI dne 17 lis 2016, 12:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

A tu lišku už máš? Máš tam něco naspořeno?
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
Bugs.Bunny
Aktivista
Příspěvky: 5346
Registrován: 17 dub 2007, 21:50
Bydliště: Most

Příspěvek od Bugs.Bunny »

Resi se tu par korun mesicne, ale spacet se to bude 30 let.

Sel bych do uveru na byt jen v pripade, ze bych ho pronajimal, byt by se splacel a jeste by zbyvalo.
http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... light=bugs



----------------777 32 60 32----------------
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Boužel je taková doba že kdo chce bydlet musí se zadlužit....málo kdo naspoří za 5let práce milion aby si mohl koupit byt a v 25 letech sám bydlet. Zvlášt když ve 20 letech je člověk ještě ,,hloupej,, .

Tím nemyslím že je tohle tvůj případ....ale takhle nějak to bylo u mě (noteeth) (noteeth) . Jinak na byt mám hypotéku taky....boužel. ;)
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Je mi 25 no.. naspořeno mám něco málo, ale určitě ne milion.. Člověk si nemůže moc vybírat. Byt za 2 mega je běžná záležitost, tam kde chci bydlet, dokonce je to ten levnější. Nechci bydlet v nějakým paneláku starým s papundeklovým jádrem, kde byt stojí o 500tis miň. Tohle je úplně nová stavba která se ještě dokončuje..

Lepší si vzít peníze v 25 letech, než o pár let pozdějc a pak litovat toho že jsem si to dřív nevzal. Nemůže se stát nic horšího, než že to budu muset prodat a to mě zas tolik netrápí. Nikdo nevíme co bude za pár let. Neviděl bych to jako záruku zlaženýho života.. pracovat budu vždycky, peníze budou, my nebudem, to jsem v klidu. Na budoucnost v týhle podobě seru, to nemá cenu řešit..

Spíš sem řešil tu Lišku. Mám jí uplně od nova, takže tam naspořeno nemám vůbec nic. V porovnání s hypotékou to vycházelo stejně. Pro mě je samozřejmě důležitá měsíční splátka po určitou dobu.. ostatní nemá cenu řešit.. budu to platit kupu let, tak jako tak.
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Rozhodne je nesmysl platit najem (paklize ma clovek alespon nejakou jistotu zamestnani), protoze "vyhazuje penize".

Mam znameho, ktery dostal od rodicu byt 2+1 (mozna KK, uz si nevzpominam), ten chytre pronajal, vzal si na nej pujcku, za ni poridil dalsi byt a ten z toho najmu 2+1 platil. Kdyz to vsechno splatil, vzal si pujcku na oba dva byty a poridil si 3+1, do ktereho se prestehoval a oba dva byty pronajal. Zkratim to: pred dvema roky kdy jsem s nim naposledy hovoril tak byl majitelem asi 8 bytu, ktere pronajima a z nich zije a zivi celou svoji rodinu.

Problem je jediny: najit spravne najemniky, coz je kazdym dnem tezsi.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

To jsi mu zase poradil... dostat byt od rodičů .. no, ale co od tebe čekat ..
...analbázi s osmi bytama aby mohl ležet doma jako handicapovanej krypl... :roll:
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“