Tank ONO - tankujete? Zkusenosti?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Tankujete u Tank ONO ?

Dlouhodobe tankuji
42
32%
Sem tam nekdy natankuji
45
34%
Netankuji vubec!
45
34%
 
Celkem hlasů: 132

matasimek
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 01 dub 2009, 11:06
Bydliště: Moravák su

Příspěvek od matasimek »

Tankuju asi 2 roky jen na Onu-naftu (Zádveřice u Zlína a Spytihněv u UH. Hradiště), ale vždy přidávám VIF a zatím nemám problém. Pár sousedům zamrzla nafta u baráku, já vždy na brnknutí nastartoval i odjel. I před týdnem jak bylo -20. Mám 1.9 tdi PD 77kw + dpf r.v.2009. A druhé wintercar Audi 80 1.6td.r.v 91 (ta promrzala měsíc venku s naftou s Ona a taky v -17 chytla hned napoprvé)
Uživatelský avatar
Pelep
Přispěvovatel
Příspěvky: 367
Registrován: 08 črc 2014, 17:07
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od Pelep »

Na vlastní kůži jsem asi dva roky zpátky okusil, jaký to je natankovat fakt špatnou naftu. A samozřejmě na Onu, se skoro suchou nádrží jsem dojel na Ono, natankoval a po pár set metrech se začly ozývat vstřiky. A čím dál víc, pak už mlátily neskutečně nahlas a nafta musela z auta ven, od pohledu nevypadala zle, ale autu nechutnala. Vyjel jsem jí postupně 5 litrů na nádrž a to už šlo v pohodě. Tou dobou jsem zaslechl, že třem lidem přestalo jet auto co tam natankovali. Asi to byla nějaká blbá várka, protože jsem tam předtim tankoval několikrát a v poho. Myslim že si nemůžou dovolit mít uplně mrdka naftu, protože maj prej výtoč snad 10% republikový výtoče nafty co jsem někde četl... Ale Verva to nebude no :) Já bych ale osobně radši tankoval benzina nebo omv :D
BMW E46 328i automat LPG
Passat b5 1.9 TDI-PD 85 kW 4Motion
EX:
BMW 318 TDS, chip, kat i egr pryč, jezdim na friťák nebo vyjetou hydrauliku.
Peugeot 106 1.4 Sport, Felda 1.3, Opel Kadett, Mazda 121
Velký metař
Přispěvovatel
Příspěvky: 104
Registrován: 17 led 2017, 15:52
Bydliště: Jihlava

Příspěvek od Velký metař »

Jezdim na ONO v Jihlave spoustu let a nikdy problem nebyl , ani v lete ani v zime , jak s rotackou ta s PD . Davam teda samozrejmne do nafty VIF v predepsany koncentraci a plna spokojenost . I ted v mrazech kolem -20 normalne nazhavim a jde na brnk .
Co se kvality tyka , tak Verva to neni , ale uplnej hajzl take ne . ¨Na jihlavsky ONO sjizdi spousta kamionu z D1, kazdej den je tam fronta kamionu, nakladaku , i autobusy, stavebni stroje a kolona osobaku , kdyby to bylo nejak spatny, tak uz by se davno nejaky dobrodinec postaral o zverejneni v TV . Ty pomluvy na ONO mi spis prijdou jako konkurencni boj, protoze ostatni pumpy v Jihlave nevytoci dohromady za mesic tolik, co ONO ma za jeden den.
Takze siri pomluvy o znicenych motorech, vstrikach atd , najdou se samozrejmne pitomci kteri tomu veri a roztrubuji dal, s tim ze kamos kamose co ma kamose a ten ma zas znamyho a ten zarucene zadrel na naftu z ONO, pritom zadny konkretni ,podlozeny dukazy nemaji (wallbash)
O1 ASZ 96kw serie
lt.kubosh
Aktivista
Příspěvky: 2052
Registrován: 23 led 2006, 19:23

Příspěvek od lt.kubosh »

No mne po tankovani u Ono Dolni Dvoriste vyhazovalo auto nizkou ucinnost katalyzatoru.
Po vyjeti nadrze a naplnenim N95 u OMV problem zmizel. Tak jsem si dal nejakou dobu s ONO pokoj a znovu to zkusil po roce v Praze. Problem nenastal spotreba normalni.
Dodge Challenger 6.4 V8
(Proč 6.4? Protože nedělaj 6.5!) :D
ondra.p
Přispěvovatel
Příspěvky: 335
Registrován: 06 zář 2015, 10:33

Příspěvek od ondra.p »

A jaky mate nazor na Eurobit?
Uživatelský avatar
MirekX
Aktivista
Příspěvky: 4710
Registrován: 24 led 2006, 18:27
Bydliště: Týniště nad Orlicí

Příspěvek od MirekX »

beru v Lípě nad Orlicí a bez problémů, je to jako s ONEM, slyšel jsem spoustu keců jak to palivo stojí za prd ale nikdy jsem osobně nepotkal nikoho kdo by měl problém. I teď v mrazech po -20 ONO , EUROBIT bez problémů
Sharan 1,9 PD 115PS AUY- 225 PS a 500Nm turbo GTD1752VRL Sharan 2,0 CFFB 140PS turbo GTD1752VRK-REA, - 226PS a 465Nm, OIII 2,0TDI 150PS - 182 PS a 417Nm vše od Dieselpoweru. :) KTM SMT 990 115PS www.zvsagro.cz E-Golf 100kW zatím série (noteeth)
Uživatelský avatar
Pelep
Přispěvovatel
Příspěvky: 367
Registrován: 08 črc 2014, 17:07
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od Pelep »

Jinak ségry přítel natankoval na ONO do transita tddi a včera ráno v -20 nenastartoval ... což ovšem vůbec nemusí být naftou z Ona, ale stejně :D
BMW E46 328i automat LPG
Passat b5 1.9 TDI-PD 85 kW 4Motion
EX:
BMW 318 TDS, chip, kat i egr pryč, jezdim na friťák nebo vyjetou hydrauliku.
Peugeot 106 1.4 Sport, Felda 1.3, Opel Kadett, Mazda 121
Hošík
Aktivista
Příspěvky: 1078
Registrován: 28 led 2008, 19:16
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Hošík »

Na dodávce jsme v ČR tankovali jenom ONO, venku co kde bylo po ruce. Na 1 150 000km na sprinteru neměněno nic. Na podzim jsem vzal na ONU naftu v Milovicích a zvuk jak traktor a vstřik v prde.i.
Pešek 307 HDI, Octavia II -největší sráč života
tomas-x
Sběrač informací
Příspěvky: 25
Registrován: 20 črc 2010, 11:09
Bydliště: Kroměříž

Příspěvek od tomas-x »

nějaká zkušenost s jejich naftou Diesel+ ? V čem je jiná než obyč diesel?
FF 1.8 TDCI 2007
Uživatelský avatar
cin
Aktivista
Příspěvky: 1582
Registrován: 27 led 2010, 15:42
Bydliště: jihlavsko

Příspěvek od cin »

No je to obycejna nafta co prodavaji , ale je aditivovana. Aspon tak to uvadi na svých pumpach + je o 50haliru drazsi. Co v tom je za aditiva bohuzel nevim , osobne cepuju obyc naftu + pridavam VIF
Na penize nevim co vychazi levneji , ja to neresim. Proste kdyz si sam ten VIF pridam, tak mam jistotu ze tam doopravdy to aditivum je , asi tak
O1 ASZ - 200 ps 436 Nm SW TDI Fun HW Marena TDI
Jawa 250 - 559
Zetor 25A
pajdos1
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 18 črc 2017, 10:41

Příspěvek od pajdos1 »

Denně jsem jezdil 3 roky s Passatem TDI PD 85kw kolem TANK ONO ve Spytihněvi, ale opodál v Napajedlích svého času byla na Benzině nafta o 1kč dražší, než na ONO, takže pro mě jasná Benzina. Na ONO jsem brával naftu otci do octavky TDI 81kw a nikdy neměl žádný problém i bez aditivace, nafta z ONO je už pár let v traktoru a traktor vždycky nastartuje a jezdí bez problémů (jedna nádrž!). Nyní mám BMW 318i E91 s motorem N43, který je extrémně choulostivý na přímovstřiky, tankuju z 90% na ONO N95 + dávám VIF trošku nad doporučené dávkování. Podle tabulek mazivosti benzínu N95 u ONO je téměř totožný jak od EuroOilu, s přidáním VIF aditiv má ještě lepší mazací schopnosti, než Verva od Benziny. viz http://www.petrol.cz/petrol-awards/petr ... -6499.aspx
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Já tam jezdím 15 let, nafta i benzin a vše o.k.
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Thomy
Aktivista
Příspěvky: 1122
Registrován: 11 kvě 2008, 09:00
Bydliště: Benešovsko

Příspěvek od Thomy »

S ONO je to tak, že majitelé chemici si nechávají míchat naftu na spodní hranici hodnot ČSN o palivech (228, 590). Jezdí na to stovky tisíc aut a neslyšel jsem, že by si někdo extra stěžoval a to dělám v oboru. Tankuje tam spoustu dopravců s nejnovějšími kamiony, jezedáci a tak dále a tak dále... Osobně když už tam jedu tankovat, beru aditivovanější.
Octavia I ASV
Impreza WRX 195kW
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

on se to celkově zlepšilo mi připadá, dneska si už (snad) nikdo nedovolí to přímo na pumpě čurdit já nevím čím,jak to bylo dříve
budeme tomu věřit (crazy)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“