topení elektrokotlem

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Neviem ako u Vas v CR, ale u nas je to s tymi alternativnymi dosavatelami el. energie, jeden velky ojeb. Vsetci maju ceny priblizne rovnake. Ako tu uz bolo spominane, co od teba nedostanu na kwh to z teba vysklbu na kdeakych nezmyselnych poplatkoch. Globalizacia je proces objektivny, no riadeny je subjektivne. Cele je to postavene tak ako z ludi vytahat co najviac penazi zaa co najmenej spotrebovanej energie. Oni svoje peniaze dostanu vzdy! Clovek sa snazi, setri ako kokot a oni namieto toho zmenia sadzbu aby pekne krasne aj tak dostali svoje peniaze. A v dnesnej dobe kurit elektrikou je velmi drahy luxus.
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3872
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Příspěvek od váha »

Nevím jak na Slovensku ale u nás v ČR to je úplně jedno čím topis možná tak dřevo když máš zdroj
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

TDI tech píše:...Ako tu uz bolo spominane, co od teba nedostanu na kwh to z teba vysklbu na kdeakych nezmyselnych poplatkoch.
... a opět funguje teorie stáda. (wallbash)
Už jsem to zde rozebral v předchozích příspěvcích. V kostce: "distribuční poplatky" jsou dané zákonem a mají je všichni dodavatelé stejné! Jediné, co si dodavatel stanovuje individuálně jsou ceny za kWh v NT, respektive VT. Dokonce i časy NT / VT ovládá distributor (přímo EM či pomocí HDO) a nikoli dodavatel.
Tudíž, na kterých poplatcích, které by si určoval individuálně dodavatel? Uveď JEDEN JEDINÝ!... nebo nešíř bludy.
TDI tech píše:... A v dnesnej dobe kurit elektrikou je velmi drahy luxus.
Záleží s čím to porovnáváš, pokud porovnáváš pouze plyn a elektřinu, tak je to pouze o volbě technologie a vhodného tarifu... Pokud to porovnáváš s dřevem z vlastního lesa, tak není co řešit... :D
GIV Variant TDi ???kW
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

JARDA2 píše:Tyto ceny mají VŠICHNI stejné. to se mýlíš.
Pokud to byla reakce na můj příspěvek, tak dej výpisy vyúčtování nebo alespoň odkazy na ceníky, kde jsou rozdílné "distribuční poplatky". Jinak je to opět další plácnutí do vody...
Samozřejmě se bavíme při stejném odběru (kWh) ve stejném roce.
GIV Variant TDi ???kW
JARDA2
Přispěvovatel
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2006, 11:24

Příspěvek od JARDA2 »

a není to v každým městě jinak? jaktože třeba v hradci má každej cenu plynu jinou.a cena není za kubik ale MWh. a platí se za dodaný plyn,distribuci plynu,stálý měsíční plat za rezervovanou kapacitu,cena otep za činnost zúčtování a když to porovnáme se sousedy každej máme cenu jinou a jsme třeba u stejnýho dodavatele. já protopím ročně 13000 u čezu u rwe sem protopil 18000 a topím pořád stejně
Peugeot Boxer 2,2 HDI Renault Scenic 2,0 DCI Škoda Fabia 1,9 SDI
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

to Slavkov: No my mame este polatky do kdeakych fondov, za straty a kdeco ine :roll:
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

já na bytě 3+1 topím elektrokotlem + bojler a mám zálohy 2500,- Kolega v práci má plyn a stejnej byt a zálohy na plyn + elektriku má celkově daleko vetsi než než já.........Takže myslím že pokud topíš a máš všechno jenom na elektriku tak určitě ušetříš........
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“