Nový e-shop Autokelly

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

stanomx
Přispěvovatel
Příspěvky: 735
Registrován: 09 úno 2015, 20:04

Příspěvek od stanomx »

tak teda ja to poznám aj z opačného konca
netvárte sa, že zo strany ponuky je všetko v najlepšom poriadku
väčšina trhu je preplnená nekvalitnými servismi, človek si len môže vybrať či lacnejšie, alebo drahšie
nevravím, že nie sú aj poctivé opravovne no rád by som vedel kde
aspoň v mojom okolí
keby sa o auto nestarám sám tak neviem kam by som išiel
no behať po servisoch a dozvedať sa úplné halušky to je na dennom poriadku
v rodine mám golf 1.4 16V (ten sráč čo má 15 srnky), šougy to odniesol do miestneho servisu
prišiel s autom tam, že sa do toho nerozumie (kúpil ho nedávno)
nech spravia čo je treba
pomenili zadné tlmiče, tyče riadenia, alternátor a remeň
výsledok? 700€ bez faktúry na papieriku napísané ceruzou bez hanby 200eur "za robotu"
180€ za obe tlmiče (bilstein b4)
120€ za nejaky neznačkový alternátor 70a
a nejake prkotinky a samozrejme treba ísť na geometriu lebo oni nemajú
po tom ako som mu vysvetlil, že toto bolo veľa peňazí za nič tak ...
to isté leto jebli rozvody, vytieklo riadenie (samozrejme manžety dotiahnuté eskapáskou), a dobráci vybrali aj kosť stabilizátora keďže roztrhli závit v ramene (predpokladám, že to boli oni)
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

Já to vidím jeko marena tdi, když jsi si díly uměl koupit tak si jej vyměň, nesčetněkrát se mi stalo, že si zákazník přinesl jinej díl a pak ty kecy (je to z eshopu tak já to přeobjednám) ale já mám váš pekáč na heveru sakra, mám na dílně jednu zdviž a jámu a nenám nejmenší chuť čekat tejden než si to borec přeobjedná a to se stane u spojky ale i u pitomého naftového filtru, už nemám na tyhle špeky náladu. Posílám je do ....... ;)
Uživatelský avatar
blacklight
Přispěvovatel
Příspěvky: 381
Registrován: 14 říj 2011, 12:55

Příspěvek od blacklight »

Blbý dotaz - proč tolik lidí nakupuje v Kelly?
Je to díky možnosti díl vyměnit a jejich logistice?

Občas jsem přemýšlel - jak je možné, že malí prodejci (internetoví i prodejny) dokážou prodat díl za 50% ceny oproti Kelly. Kde je chyba?
Octavia 1.9 TDI
Golf 2.0 TDI
EX: Lancia Lybra SW 1.9 JTD, Lancia Thesis 3,2 V6, LPG Opel Meriva LPG
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

Kup si 10 pivo v marketu za 7 kč . To samé pivo ti nalejou v hospodě za 25 kč . Ten rozdíl zaplati pronájem , servirku,čistě ubrusy,energie, daně atd...... Stejně to je u kamenných prodejen a když se řeší tady ty servisy tak i u nich . Jelikož s prace se nikdy neuživíš a na nic si nevyděláš .
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
Uživatelský avatar
blacklight
Přispěvovatel
Příspěvky: 381
Registrován: 14 říj 2011, 12:55

Příspěvek od blacklight »

marena tdi - obecně Tě chápu a souhlasím, jen nerozumím 2 věcem:

1) Chci vyměnit například kosti stabilizátoru:
- maloobchodní cena v AutoKelly je 700Kč/ks
- velkoobchodní cena v AutoKelly je 500kč/ks
- v internetovém obchodě stojí 300Kč/ks

Proč to servis raději nekoupí v internetovém obchodě a nepřidá si 200Kč/ks, s tím že zákazník na faktuře uvidí 500Kč/ks a servis vydělá?
Je fakt, že vidět na faktuře cenu z AutoKelly, za kterou to snad nikdy nikdo nenakoupil mi taky zvedá tlak. V tomto jsem asi klasický zákazník.

2) Pokračuji na stejném příkladu výměny kostí stabilizátoru:

a) Proč některý servis má sazbu 299Kč/hod a dělají to 3 hodiny
b) Proč některý servis má sazbu 299Kč/hod a dá mi cenu za díl 900Kč/ks
c) Proč si prostě servis neřekne 500Kč/hod bez vykládání historek jak se to dělalo těžko a kolik stály díly od dodavatele


Mě v zásadě nevadí že si servis řekne o více peněz, protože přesně jak říkáš tak vím, že musí platit provozovnu, zaměstnance, dodržet milion norem, nakoupit nářadí, revize, daně, povolení atd.

Mě vadí když mi lžou a to je případ a) + b).
Vždy se raději smířím s c), protože to je pro mě takové férovější.
Octavia 1.9 TDI
Golf 2.0 TDI
EX: Lancia Lybra SW 1.9 JTD, Lancia Thesis 3,2 V6, LPG Opel Meriva LPG
Uživatelský avatar
Rolan
Přispěvovatel
Příspěvky: 508
Registrován: 29 zář 2010, 23:18
Bydliště: Odolena Voda

Příspěvek od Rolan »

blacklight píše:Mě v zásadě nevadí že si servis řekne o více peněz, protože přesně jak říkáš tak vím, že musí platit provozovnu, zaměstnance, dodržet milion norem, nakoupit nářadí, revize, daně, povolení atd.
Já to chápu stejně, jako ty.
Bohužel lidí, kteří tohle chápou je menšina. Vysvětluj to člověku, který nikdy nepodnikal a je o něj postaráno v zaměstnání. Nedokáže si představit tu režii okolo.
Podnikám v TZB a teď mi jeden zákazník rozporoval cenu, kterou jsem mu naúčtoval za instalatéra. Nelenil a sám ho ohodnotil maximálně na 300Kč na hodinu.
Tomu člověku nevysvětlíš, že 300Kč/hod. za instalatéra v Praze je sotva tak na režii.
Cenovou politiku Kelly bych neodsuzoval, nejde srovnávat e.shop se sítí kamenných prodejen a dopravou zdarma.
Stejně tak je to s ostatními e-shopy. Celkem často nakupuju menší věci v Alze, i přesto že je drahá. Ale je to pro mě blízko, mají to skladem a nikdy nebyl problém s případnou reklamací, nebo vrácením zboží. A to prostě něco stojí.
Mimochodem na jejich cenovou politiku Kelly nemá :) :
https://www.alza.cz/nokia-li-ion-akumul ... 46.htm?o=1
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

blacklight píše:Blbý dotaz - proč tolik lidí nakupuje v Kelly?
protože to máš hned ;)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
ecu123
Přispěvovatel
Příspěvky: 391
Registrován: 16 úno 2009, 22:37

dil

Příspěvek od ecu123 »

odpoved ted nevim komu presne
proc servis nenakupuje dily na e shopu
protoze se nikomu nechce behat na postu nebo honit po mneste ridice ppl kdy uz konecne priveze dily to je vec jedna a pak vraceni reklamace atd
je to tak narocne ze se na to radeji kazdy vykasle
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

bohužel, takhle se daji řešit běžný díly "na sklad"
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
ecu123
Přispěvovatel
Příspěvky: 391
Registrován: 16 úno 2009, 22:37

Příspěvek od ecu123 »

at vsichni kupuji starline a sracky z e shopu a montuji si to doma pred panelakem jen tak dal
a bude tady za chvili servis aut tak drahy jako v nemecku v rakousku ze nejaky vetsi zasach se nevyplati vubec delat a proda se auto cechum nebo polakum
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

je to nekonečná debata a pořád dokola...
na ceně je třeba se předem dohodnout, pokud chce zákazník něco fakt levnýho,upozorním ho na to že je to na prd ale víc neřeším,on by pomalu každej chtěl kvalitu a za cenu nejlevnějšího eshopu ale přesně jak psáno výše - kromě pár velkých eshopů budeš jen ztěží něco reklamovat,vracní je na dlouho atd
dlouhodobě bereme díly z APM a dá se říci že spokojenost,vracení nepoužitých věcí bez problémů,reklamace takdy většinou OK
ano,nejsou nejlevnější ale spousta věcí je skladem a dodání ten den max druhej den ráno

montování donesených věcí to je extra story...jak už někdo zmiňoval nechám si to zaplatit a věci jako spojku,rozvody nebo jiný složitější věci donesený nemontuju,nehodlám riskovat že vytáhnu převodovku,zjistím že je spojka jiná a pak to bude blokovat hever další dva dny..
nechceš - obra´t se jinam,vždy´t dneska je na výběr ze spousty servisů...
:D
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“