Cordoba 1,4 chcípá za studena

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
risa10
Sběrač informací
Příspěvky: 40
Registrován: 15 úno 2010, 13:49

Cordoba 1,4 chcípá za studena

Příspěvek od risa10 »

Pod teplotu okolí zhruba 10 st. a níže nastartuju cordobu 1,4 44 kw,r.v 1998,kód motoru AEX/už je to vícebodové vstřikování/ a běží cca 10 vteřin a chcípne.Nastaruju znovu,klesnou otáčky pod tisíc,dojde k zaškubnutí,málem to chcípne,vyletí otáčky a pak se to zklidní a jede to úplně normálně,chybu to žádnou nehlásí,postupně jsem vyměnil zapalovací kabely,svíčky,čidlo teploty,čidlo klepání,víčko rozdělovače,palec rozdělovače,palivový filtr,změřil jsem tlak paliva,je dobrý/cca 3,5 at./,prohlídl hadice atd.,a už nevím co dál.Díky za jakýkoliv nápad.
p.s.
Aktivista
Příspěvky: 1084
Registrován: 23 pro 2010, 09:38
Bydliště: Nová Role

Příspěvek od p.s. »

Co zkusit vyčistit a nastavit klapku :?
Škoda Octávie Combi 1.9 TDI 81KW
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Pozri hadičku z posilňovača do sacia či nieje prasknutá.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Cordoba 1,4 chcípá za studena

Příspěvek od slovacek.milos »

risa10 píše:.Díky za jakýkoliv nápad.
minulý rok jsem řešil stejný problém akorát to auto chcíplo za pět vteřin, udělal jsem co píšeš, + klapka, základní nastavení, laboroval i s předstihem, a nic,

nakonec jsem našel ještě nový rozdělovač z oktávky 1,6 a vyměnil a :) ok,

jo ještě po výměně rozdělovače začal motor při akceleraci trošku sem tam cukat tak jsem dal odtrh 0.7 mm a klid,

fenomén tohoto motoru byl asi deset let, prostě jsi nastartoval a nešlo se rozjet, nebo jsi nastartoval a čekal pět vteřin motor chcípl a pak další start a OK, proč to vyřešil rozdělovač nevím ;)
Naposledy upravil(a) slovacek.milos dne 12 úno 2018, 08:40, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“