Autokamera nebo akční kamera?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kusboha
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 20 říj 2016, 15:45

Autokamera nebo akční kamera?

Příspěvek od kusboha »

Ahoj, jdu sem pro inspiraci. Když jste pořizovali autokameru (jestli vůbec :)) brali jste přímo do auta, nebo jste zkoušeli i akční? Díky
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Přiživím se, jako laik bych potřeboval vysvětlit základní rozdíly používaných kamer i třeba k tomu, nahrávat děje okolo svého plotu /za cizí plot je to údajně zákonem zakázáno/, například kvůli tomu, že soused přehazuje určité "předměty", popřípadě střílí za plotem přes náš plot naše zvířectvo..A rozdíl mezi foto kamerou, která spíná pouze při pohybu a permanentním nahráváním a jejich cenové rozdíly...Díky
nepropadat panice...
kusboha
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 20 říj 2016, 15:45

Příspěvek od kusboha »

Sice to moc neřeší otázku kamery do auta :), ale pokusím se. Myslím, že nahrávat můžeš, ale jen pro svoje účely, nemělo by to být veřejné.
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Ale neříkej...

Pokud máš kameru, můžeš si kamerovat, kde chceš a jak chceš a co chceš.

Pokud máš kameru se záznamem, můžeš si nahrávat tak maximálně doma nebo něco konkrétního na zahradě. Pokud chceš nahrávat veřejný prostor musíš specifikovat místo, parcelu a důvod pořizování záznamu orgánu pro ochranu osobních údajů. Vydávají souhlasy, takže se nebojte že by vám povolení nedali, ale nahrávaný prostor musí být označen dostatečně viditelně nápisem že prostor je monitorován.

Samozřejmě že záznam nesmíte nikde veřejně prezentovat bez souhlasu účastníků nebo majitele pozemku. Záznam můžete beztrestně předat pouze policii nebo soudu. Nesmíte jej zveřejnit! Nikde! Ani na internetu! Ani ji dát pojišťovně.

Kamera ve vozidle lze používat podle výše uvedených i bez oznámení úřadu pro ochranu osobních údajů, ale opět záznam nesmíte zveřejňovat. (pro vysvětlení ad absurdum, pedofil si může na dětským hřišti točit malé děti, může si to doma přehrávat donekonečna, ale nesmí to poslat nikam dál).

Kamera v autě směrem dozadu, už problém je, protože zde dochází ke shromažďování dat kdy jde obličej párovat s RZ vozidla a tady už se dopouštíte přestupku i když jen nahráváte pro osobní účely.

Ještě nějaké otázky?
kusboha
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 20 říj 2016, 15:45

Příspěvek od kusboha »

Ano, tohle jsem tu totiž vůbec neřešil jen jsem odpovídal na někoho kdo se nevyjádřil zrovna k tématu. Zajímalo mě, zda když někdo používá kameru v autě jestli to řešil přímo autokamerou nebo třeba i akční nebo jinak/nevím jak ještě :).
Landon
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 říj 2016, 09:00

Příspěvek od Landon »

Ahooj, jako takhle. Jestli bys využil akční kameru i jinak tak se ti asi vyplatí ta akční. Některé jsou na to přizpůsobené, že se dají použít i jako autokamera. Jestli ne tak lepší pořídit přímo onboard kameru.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A akční kamera je z definice co? Díky
nepropadat panice...
Landon
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 říj 2016, 09:00

Příspěvek od Landon »

Co je akční kamera? No kamera na natáčení třeba při extrémnějších sportech je malá a celkově přizpůsobená tomu aby měl člověk volné ruce a mohl se věnovat tomu čemu potřebuje. Třeba se dá přidělat s pásem na hrudník, přilepit na helmu,… atd.
kusboha
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 20 říj 2016, 15:45

Příspěvek od kusboha »

To asi ne, nejsem moc zastáncem věcí co mají více využití, to mi pak přijde, že ani jedna nefunguje tak jak má.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Landon píše:Co je akční kamera? No kamera na natáčení třeba při extrémnějších sportech je malá a celkově přizpůsobená tomu aby měl člověk volné ruce a mohl se věnovat tomu čemu potřebuje. Třeba se dá přidělat s pásem na hrudník, přilepit na helmu,… atd.
Díky, takhle jsem to i chápal, ale nebyl jsem si jist..Takže hold budu shánět jinou, abych si ověřil, zda soused opravdu střílí na naše holuby a hází otrávené zrní , popřípadě dobroty pro naše psíky...
nepropadat panice...
Landon
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 říj 2016, 09:00

Příspěvek od Landon »

Tak to ti vyřeší IP kamera.

--------------------------------------------------------
moderátor

Necituj předchozí příspěvek, jen tak plevelíš fórum! A kor když to neumíš a vyleze Ti z toho paskvil co si tu předvedl (LOL)
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

To kamera nevyřeší.... to chce násadu od krumpáče :)
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, jen jsem ho přímáčkl k plotu/byl z druhé strany/a jeho žena řvala VRAŽDA a ten kripl pak obíhal doctory v okolí , aby na něm něco našli a samozřejmě mě udal..Naštěstí to nešlo k soudu, ale ke komisi a já dostal symbolickou pokutu 1000kč a ten šéf komise mi vyjádřil soustrast a povídá, nedá se nic dělat, musíte dostat pokutu, ale plně vás chápu...Dnes je velká část chlapů jen potetovaná atrapa s advokátem za zády a říká se tomu, jsme přece civilizovaní, ne? A hned tě udají... :(
nepropadat panice...
Landon
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: 17 říj 2016, 09:00

Příspěvek od Landon »

Ale vyřeší :) on si to každý pak rozmyslí, když ví, že ho máš čím prokázat.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“