saxo zadní díl výfuku Bosal - problém

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

saxo zadní díl výfuku Bosal - problém

Příspěvek od OťasTDi »

Setkal jste se s tím někdo? Zadní díl výfuku Bosal koupený u Stahlgruberu...Jde o Citroen Saxo rv97 1,1 40kw...objednaný byl dle VIN. Protože je vždy rozpadlý ten náběh pro spojovací sponu, tak jsem koupil i ten opravný díl (zakončení středního dílu), dále sponu a závěsné gumy (vše Bosal). Když jsem navařil ten konec a namontoval ten tlumič, tak mě hned zarazilo, že koncovka výfuku nepasuje do výřezu v nárazníku tak, jak bych si představoval...to by mi zase tak nevadilo, ale horší je, že po nastartování to má zvuk na hovno. Jak nějaký nepovedený "laďák" a po vytočení a uvolnění plynu trochu střílí...kde myslíte, že je problém? Bosal je Shit? nebo že by ten výfuk byl na jinou motorizaci?
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ten náběh je trumpeta a na tom výfuku je bambula, že výfuk bosal úplně nepasuje se nediv nedáváš ho celý nový, mohl být měněn zadní nárazník, fýuky jsou dva nebo tři s jiným koncem, taky kolikrát musíme použít různé znásilnovače, nějaký výstřel z výfuku může být taky blbě spálené palivo ze starého motoru,
mountune
Přispěvovatel
Příspěvky: 139
Registrován: 26 črc 2017, 09:14
Bydliště: Kladno

Příspěvek od mountune »

Stalo se mi to loni na benzinovem Peugeotu 207, posledni dil Bosal taky od Stahlgruberu.. po montazi zvuk jak s ladakem :D po konzultaci s obchodakem okamzite vymena myslim za walker a byl klid. Asi vedi co to je za shity.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Origo tlmič ničím nenahradíš, Bosal už dávno nie je čo býval, zlé skúsenosti mám takisto s Izawit – zadné tlmiče bývajú hlučné, trochu lepšie Polmostrow alebo MTS, ale je to kus od kusu no ale čo by sme chceli za tie ceny
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Marek001 píše: ale čo by sme chceli za tie ceny
asi tak nějak, dávám běžně starline
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

S Polmostrovama mám také zkušenost, že zvuk je jak prskolet nebo laciný laďák. Ale jak bylo psáno, co chtít za ty ceny...

Třeba OE výfuk na Transita 2.0Di cca 10 000kč, Polmostrow 1 500kč, ale zvuk v určitých otáčkách motoru jako když hrajou varhany, nakonec jsme do vstupního tlumiče natemovali kus trubky co se zužoval plynule a nikoli ostře jak jejich tvorba a byl klid.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

je to tak, někdy to jakoby rezonuje jak kdyby uvnitř byla prdlá přepážka nebo tak
hodně te´d dáváme slovinský výfuky Nowak ( z APM ), zpracování,svary i to jak pasují je 1A oproti Bosalu, Fenno, Polmostrow
Ale opět jak psáno výše - je to o ceně,origo nikdo koupit nechce a ani se mu nedivím za ty ceny,levný mají svoje neduhy
Kdysi jsem měl na E36 původní výfuk Eberspächer vydržel snad 15 let,dal jsem Walker a za tři roky jsem vařil první díry...

Nebo pak jiná liga - kámoš má starý Jágo a tam je kompet výfuk z nerezu.. (crazy)
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

co teda teď? tohle vyhodit (1000kč v prdeli) a dát teda co? Walker? nemohl by mi někdo zjistit, zda na ty saxofony jsou odlišné typy těch tlumičů? jestli nemohlo dojít k záměně třeba z jiného kódu motoru? Můj kód motoru je HDY....mě totiž zaráží i ta koncovka že nepasuje....je vlastně za nárazníkem (vevnitř) a malinko do strany
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

roman1648 píše:je to tak, někdy to jakoby rezonuje jak kdyby uvnitř byla prdlá přepážka nebo tak
hodně te´d dáváme slovinský výfuky Nowak ( z APM ), zpracování,svary i to jak pasují je 1A oproti Bosalu, Fenno, Polmostrow
Ale opět jak psáno výše - je to o ceně,origo nikdo koupit nechce a ani se mu nedivím za ty ceny,levný mají svoje neduhy
Kdysi jsem měl na E36 původní výfuk Eberspächer vydržel snad 15 let,dal jsem Walker a za tři roky jsem vařil první díry...

Nebo pak jiná liga - kámoš má starý Jágo a tam je kompet výfuk z nerezu.. (crazy)
Teď montuju Novaka do Focuse a vypadá velice slušně, jako zpracováním.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jo, když mají Nowak tak ho beru,klidně i když je na EXT skladu tak si na něj den počkám,cenově taky dobrý...
Vydrží to předpokládám stejný prd jak všechny repliky,hlavně benzíňáky,ale to je takovej trend už
Nejvíc mě dojme když je na tom tlumiči nálepka 3 roky záruka,to bych chtěl vidět kdybys ho po 2,5 letech pohnilej chtěl reklamovat co by ti řekli (noteeth)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

roman1648 píše: Nejvíc mě dojme když je na tom tlumiči nálepka 3 roky záruka,to bych chtěl vidět kdybys ho po 2,5 letech pohnilej chtěl reklamovat co by ti řekli (noteeth)
nic, napiš si na něj datum, podle toho si najdeš číslo faktury, kilometry kdy jsi ho namontoval a vymontoval, pak si vypiš dole co chceš, zaplatit práci vrátit peníze nebo chci stejný nepo leší výfuk a doplatím, naprosto v klidu vyzkoušeno ;)
Odpovědět

Zpět na „Citroën“