Passat B6 2.0 TDi BKP vybíjí baterku

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
MemphisR
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17 úno 2008, 12:01
Bydliště: Brno

Passat B6 2.0 TDi BKP vybíjí baterku

Příspěvek od MemphisR »

Potřebuji pomoc,
Passat B6 2.0 TDi BKP, zůstává odběr, kolem 1A. Postupnám hledáním v pojistkách a jednotkách, jsem zjistil:
Odběr zmizí když odpojím pojistky:
SC12 jednotka řidič dveře J386 (možná je to tím, že byly otevřené)
SD29 -//-
SD12 jednotka spolujezdec dveře J387 (možná bylo tím, e byly otevřené)
SD23 jednotka zadní levé dveře J388 (zavřené)
SD15 jednotka klima J301

Dále musí být odpojena podvolantová jednotka. Když jí připojím, opět se ukáže odběr.

Pokud odpojím k tomu i podvolantovku, jednotku palubní sítě a komfort, tak je auto bez odběru.

Je mi jasné, že většina je v pořádku, ale nevím, co z toho je špatně.
Nemá s tím někdo zkušenost?
Audi A6 1.9 Tdi AFN 118kW
Audi A3 1.9 Tdi 81kW
SAG 1.9TDi AUY ladí se.
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Příspěvek od jozef9 »

Daj to na diag, možno ti povie niečo. Zámky na dverách si zacvakni, ako keby si to mal zatvorené a tak skúšaj poistky.
;)
MemphisR
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17 úno 2008, 12:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od MemphisR »

tak zámky jsem zacvakl a žádná změna.
Ale zjištění, když připojím jednotku palubní sítě, tak se mi zkoušečka (mezi odpojedným mínusem a baterkou) nerožne, ale jakmile připojím pojistku, tak se rožne a lehce pulzuje, aby zase zhasla, musím vyhodit pojistku a odpojit i tu jednotku palubní sítě. Potom zkoušečka ještě chvilku svítí a potom teprv sama zhasne :?
Audi A6 1.9 Tdi AFN 118kW
Audi A3 1.9 Tdi 81kW
SAG 1.9TDi AUY ladí se.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Zkus při měření odpojovat dveřní konektory, u starejch Octavií když se posral dveřní zámek tak měl odběr až vysosal baterku.
Netvrdím že to bude ono, ale za zkoušku to myslím stojí.
jozef9
Přispěvovatel
Příspěvky: 845
Registrován: 24 bře 2016, 10:51
Odpovědi: 1

Příspěvek od jozef9 »

Pri každej jednej poistke sa znížil odber, alebo si vytiahol všetky štyri a potom sa znížil ? Poistky v tvojom popise idú na RJ dverí.
MemphisR
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17 úno 2008, 12:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od MemphisR »

Na to odpojování dveří se dnes chystám.
Co se týče odběru, tak mám připojenou zkoušečku, tak nevím jestli klesá v rámci desetin A, ale zjistil jsem že občas ta zkoušečka pulzuje, takže kolísá odběr. Jen jsem zatím nevypozoroval v jakésouvislosti. :?
Audi A6 1.9 Tdi AFN 118kW
Audi A3 1.9 Tdi 81kW
SAG 1.9TDi AUY ladí se.
MemphisR
Přispěvovatel
Příspěvky: 134
Registrován: 17 úno 2008, 12:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od MemphisR »

Je tu elektrikář, co by našel závadu (samozřejmě zaplatím), už na to nemám nervy.
Odpojil jsem řidičovy dveře, spolujezdcovy a za spolujezdcem, dále komfort a klimatronik. Ve své podstatě jednotky které navazují na okruhy co jsem popsal v předchozích přízpěvcích.
Pak teprve zhasla zkoušečka mezi mínus polem a kostrou. Pokud připojim cokoli ze zmíněného opět naskočí odběr.
Nutno podotknout, že v některých případech zůstane po odpojení výše zmíněného, zkoušečka dál svítit a zhasne až po chvilce nebo vůbec, ale stačí něco z toho znova připojit a odpojit a zhasne.
Odběr kolísá kolem 1A.
Audi A6 1.9 Tdi AFN 118kW
Audi A3 1.9 Tdi 81kW
SAG 1.9TDi AUY ladí se.
Petrusxsx
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 21 bře 2022, 12:59

Re: Passat B6 2.0 TDi BKP vybíjí baterku

Příspěvek od Petrusxsx »

Zdravím,
mám úplně ten samý problém... - můžete mi říci jak to dopadlo a v čem nakonec byl ten zakopaný pes? Mám vw passat variant b6 bmp 2.0 tdi 103kw a poslední dva roky řeším odběr cca 1Am. Vyměněna komfortka, centrální palubní jednotka, zkontrolován alternátor a spousta dalších spojů.... ale bezúspěšně... - hlasí mi to i problém čidel přepjetí na všech dveřích.... mám to už u 4tého autoelektrikáře, ale všichni jen kroutí hlavou..... za každou nápovědu budu rád...
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“