felda 1.9 brzdy

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

felda 1.9 brzdy

Příspěvek od slovacek.milos »

pokud víte tak asi před dvěma lety zakázali vyrábět brzdové desky s mědí,
že prej Cu brání v rozmnořování vodním živočichům, + snižuje to jejich pozornost

namontoval jsem kotouče starline broušené obyčejné + desky starline, jsou opravdu brikety po cu ani památka,

za dva roky jsou desky jak nové ale kotoruče ojeté 11,2 a jeden chytl vlnu O,15 mm

tato kombinace je oničem auto najelo něco přes dvacet tisíc, :roll:
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Čoveče někdy se to stane i u značek u kterejch bys to nečekal.Zadní brzdy na mym autě.Kotouče + desky TRW a podobná zkušenost jako máš ty.Ubejvaj kotouče a desky ne.
Teď mám na předek koupený kotouče TRW a na zkoušku (prej směs s keramikou)desky Jurid.Jsem zvědavej jak se budou chovat.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
JeníkRS
Aktivista
Příspěvky: 3508
Registrován: 11 lis 2010, 20:24
Bydliště: PRAHA - ve svém

Příspěvek od JeníkRS »

Pepíček píše:Čoveče někdy se to stane i u značek u kterejch bys to nečekal.Zadní brzdy na mym autě.Kotouče + desky TRW a podobná zkušenost jako máš ty.Ubejvaj kotouče a desky ne.
Teď mám na předek koupený kotouče TRW a na zkoušku (prej směs s keramikou)desky Jurid.Jsem zvědavej jak se budou chovat.

Desky s keramikou jsem mel a šlo to hned do popelnice. Absolutně nefungující brzdy. Byl to set od ATE. Ted mám originál a to funguje. Brzdy 288mm
-Superb 2 combi 2011 CFFB+MVolesko. Eibach -4cm 19"Aneto
Ex-Octavia I combi 2004 1.9TDi ASV+MVolesko. Puky TT, Mam/Egr/Kat off, xenony, 288mm, Eibach -4cm, triplling on, 17"Spider
-Derbi Atlantis 2T
Zacatky: Tipo,Clio,BX,Felicia,Fabia
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Pepíček píše: Jurid.Jsem zvědavej jak se budou chovat.
jurid jsem měl pískaly a po několika brzděních přehřály kotouče a třepal volant, v té době jsem byl ještě bezradný nakonec je nahradili remsa no problém,

před rokem tu někdo psal jak se znační směs desek, jestli je tam víc bambusu nebo slámy ale nepodařilo se mi podle těch čísel nic zjistit
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jinak u feldy před dvěma lety když byly desky starline s Cu podle mě k nerozeznání od směsy ATE a nebyl problém, dával jsem starline set na všechny malé auta, nic se nevrátilo ani nereklamovalo,

na větší starline kotoruče ale desky icer,
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Příspěvek od Jarda-k »

Na služební feldu vanplus 1,9D, co jsem měl služební, jsem dával celou dobu (asi 10 let a 300 tkm) kotouče i destičky brembo a nikdy nebyl problém. kotouče vydržely asi 100 tkm a za tu dobu jsem sjel asi 3 sady destiček. Kotouče jsem měnil když už měly dost pod minimální hranicí a nikdy se nezkroutily.
Ale už víc než 2 roky auto odpočívá ve šrotišti..... Takže to bylo před omezením CU...
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Uz jsem to psal jinde,mekci desky jsou Brembo,RH v jejich základních řadách..Pro porovnani stačí,když si s nimi klepnete o sebe a pak treba s ATE nebo TRW.Tvrdší smes vice "zvoní"..
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Jarda-k píše: Takže to bylo před omezením CU...
no právě tak ted to může být klidně jinak, osobně každého upozorním že se mohou dít věci nepochopitelné
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

S brzdami si tady asi každý užil svoje a největší průser je ten, že to co fungovalo včera, zítra už fungovat nemusí.
Já jsem zkoušel kde co a zatím jsem zůstal u Brembo/Brembo.
Ještě mě čeká výměna zadních třmenů za nový, protože repse nepomáhají a můžu jen doufat že brzdy budou stejně tichý na zpátečku jako při jízdě vpřed.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="favo"] Brembo/Brembo.

já brembo naposledy v roce 2008 a spíš neštěstěstí, na feldě pískání a na těžších autech třes,
ale v té době u toho prodejce to stálo všechno za pi.. tuším že ještě nějaký fritech slovensko, lukas, trw, pak se to spojilo LUCASTRW a skončil jsem u cimrman jenže jsem pro ně musel jezdit 35 km do břeclavi ale ta kombina fachčila na všem,
jediní co zatím nezklamalo je v kel starline s icerem
Uživatelský avatar
supermuf0090
Přispěvovatel
Příspěvky: 589
Registrován: 22 srp 2009, 20:53
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od supermuf0090 »

výhoda starline je, že není problém z případnou reklamací občas je taky používám, s deskami icer jsem nikdy problém neměl desky od starline jsou moc tvrdé a dost často pískaj, :P
Ford Galaxy I Ghia 1.9 TDi AFN 81 kW
Škoda 110L
Hyundai Elantra 2.0CRDi
Ford Transit 2,5TD
Fiat 127 MKI
VW Touareg 3.0 TDi
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="supermuf0090"] desky od starline jsou moc tvrdé a dost často pískaj,

mám jedny v regálu jsou ještě s Cu a pískaly, ted ty brikety OK nepískají ale žerou kotouče,
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Pravda je že používám kotouče Brembo Max protože obyč mě zklamaly.
Nejlepší kombinace co jsem kdy na aute měl byly kotouče Breco (licence Brembo) a desky Textar, ale už ani Textar není co býval, na Golfu mě dost zklamaly, stejně jako Ate.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="favo"]ale už ani Textar není co býval

uživatel beli ten mi básnil leta o textaru a už několik let icer
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“