Máš staré auto, tak plať

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

vladoc
Přispěvovatel
Příspěvky: 324
Registrován: 23 říj 2008, 14:41

Příspěvek od vladoc »

Na SK sa to bude srotovat aj takto https://auto.hnonline.sk/servis/1721324 ... novy-zakon
poslanci Narodnej zrady vedia robit zakony. (wallbash)
Obrázek
KIA CARENS III 2,0 CRDI
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

v principu je to něco jako měna za komančů...

máte něco a oni vydají zákon, co hodnotu té vaší věci srazí na minimum.. protože pokud to zavedou auta s EURO3 a níže se okamžitě stanou neprodejnýma !

navíc to že si někdo drží staré dobré auto v dobrém stavu a nekoupil si za tu dobu dvě nové, šetří životní prostředí asi nejvíc

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk ... rma_(1953)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No, asi tak, mám léta 406hdi netknutou korozí, v zimě startovala i v minus 20 parádně,ženská s tím vozí děcka do školky,různý skákání kolem baráku a na odvoz různých věcí ideál,stála mě před těma létama nějakej peníz a nějací chytrolíni mi to tak osladí uvalením nějaké nesmyslné daně že to radši sešrotuju ne..a´t fakt jdou do prdele..
Jako já pochopím auta pod kterýma je pokaždý kaluž oleja,prahy drží jen na lepící pásce a ze 4 kol brzdí jedno a ještě blbě, ale "normální" auta byť 20 let starý a´t nechají na pokoji..
Lada.H
Přispěvovatel
Příspěvky: 395
Registrován: 24 čer 2007, 20:01

Příspěvek od Lada.H »

octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

vladoc píše:Na SK sa to bude srotovat aj takto https://auto.hnonline.sk/servis/1721324 ... novy-zakon
poslanci Narodnej zrady vedia robit zakony. (wallbash)
ide to dole vodou...zachvilku ich dotial poženú ludia vidlami!!!! Bagy strielajú pri každej 2hej ťukanici! To kto bude hodnotiť či treba ísť na STK?

Takže mne niekto tresne do auta....poistovna mi dá 2000€, oprava bude 4000 alebo šrot....

ja mám 2000 a som bez auta!!! No to bol nápad storočia toto keď sa začne praktizovať, bude vzbura.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

nicméně tím cíleně nastartovali to, že euro3 a starší už teď nikdo nebude chtít...
to je stejné, jak se začlo psát o tom jak jdou diesely špatné a každý už chce jen benzín a pak pláče, kolik platí u pumpy... :roll:
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

však ja som za novšie autá....ale to by sme na to museli mať platy a možnosti!!!! A prečo to tak nie je? lebo 1/2 našich republík je v zahraničných rukách kde "hodnoty" vytvorené a zaplatené reálnou prácou odchádzajú mimo štát, obchádzajú bežných ľudí. Vysoké % hodnôt končí v rukách 10% populácie. Kupujú sa ostrovy, jachty, haciendy atď...

Populácia sa polarizuje na chudobných a bohatých, stredná vrstva = papa.

Z čoho si máme tie nové 20.000€ auta kúpiť a servisovať? z tej výplaty 700€?

Ja stále tvrdím že penazí je dosť, všetko je fajn...akurát tie peniaze končia v nesprávnych rukách. Nevracajú sa naspäť k ludom.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

Ano, kousek pravdy jsi napsal, ale na tu druhou část jsi nějak zapomněl, že?
Bohužel však produktivita naší práce také není na té samé úrovni 8)
GIV Variant TDi ???kW
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

octaviask píše:http://www.scmp.com/news/world/united-s ... e-engineer

takto nejak horia baterky :)
nevím proč, ale ničemu co se jmenuje Tesla bych nevěřil... :-D
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

Slavkov píše:Ano, kousek pravdy jsi napsal, ale na tu druhou část jsi nějak zapomněl, že?
Bohužel však produktivita naší práce také není na té samé úrovni 8)
Tak nerad pisem siahodlhe prispevky..nik to potom nečíta :)

samozrejme, žiadny systém ani "izmus" nie je dokonalý. Avšak musí sa to držať v rozumnej rovine. Akonáhle sa začne preklápať systém na jednu stranu, máš to ako hojdačku. celé to spadne.

O tom že topiť zamestnanosť v automobilkách a podobne je z rozhladu 10-20 rokov krátkozraké...no dobre sa to počúva a štatistiky sú fajn.

len keď samsung alebo kia zavrú dvere, do mesiaca demontujú halu, som zvedavý čo pak.

Dnes sa najlepšie podniká s DPH, so štátom alebo eurodotáciami keď máte správne kontakty.

Bežný podnikateľ a nedajbože začínajúci....má čo robiť...

Ale nebojte sa, ono to príde....buď to pôjde samo pomaly, alebo vojna, alebo iná zmena ktorá toto zarazí... Obzrite sa dozadu história učí... sme len pár rokov po 2. svetovej. Z pohladu historie je to smeť.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
Uživatelský avatar
blacklight
Přispěvovatel
Příspěvky: 381
Registrován: 14 říj 2011, 12:55

Příspěvek od blacklight »

Mě docela štve že se pak vytratí původní téma.
Za poslední dobu si myslím že je to tak 10 témat, kde jsem vzdal čtení, protože to bylo nepřehledné zbytečnými příspěvky a hádkou.

Kdyby to bylo někde zvlášť tak mi je to asi jedno. Často s tím i souhlasím.

Byl bych pro, aby to admini víc kontrolovali - ale zároveň nemám nic proti tomu, když se z daného off-topicu vytvoří nové téma zvlášť.
Octavia 1.9 TDI
Golf 2.0 TDI
EX: Lancia Lybra SW 1.9 JTD, Lancia Thesis 3,2 V6, LPG Opel Meriva LPG
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Takže sem to tu pročistil. Z devíti stran na dvě :roll: Prosím postižené ať pokračují v tom svém blivajzu, na který si stěžují ale sami ho dál rozvíjejí, zde >> https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... c&start=90 a tady se prosím držte daného tématu.
blacklight píše:Byl bych pro, aby to admini víc kontrolovali.
Dělat policajta na fóru kam chodí dospělí je smutné a dost dobře nejde vše uhlídat. Je tu pár jedinců co to tu zanáší napříč fórem blivajzem, bohužel ne jen toto téma je (bylo) příkladem :blbe:
Člověk se pořád učí.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“