Nafta do oleje?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
flyfish215
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2012, 23:24

Nafta do oleje?

Příspěvek od flyfish215 »

Zdravím pánové,jsem tu nový,nevím kam toto téma dát,tak mě prosím moc nekamenujte. Mám VW Sharan 103kW 12/2006 motor BRT a mám tento problém. Po výměně oleje a filtru jsem začal pozorovat že mi přibývá olej ve vaně. Domnívám se že by to mohlo být tím že se mi dostává nafta do oleje ale netuším kudy.Jediné co mě napadlo nemohlo by to pronikání nafty jít kolem vstřikovače? Asi ani jiná cesta není,že?Případně že je to kolem vstřikovače, jde to nějak opravit? Nebo co mě čeká za velkou opravu? Děkuju všem za pomoc :) :) :)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

a kolik ti toho přibude za týden, kontroloval jsi olej i ped výměnou?
Uživatelský avatar
zizalak
Aktivista
Příspěvky: 1262
Registrován: 12 zář 2007, 17:57

Příspěvek od zizalak »

padá nafta?
flyfish215
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2012, 23:24

Příspěvek od flyfish215 »

Nafta mi nepadá,problémy se startem nemám, před výměnou oleje tam bylo docela dost nad MAX, proto jsem udělal olej servis ještě před ujetím 10 000km.Když jsem minule dělal olej,nalil jsem tam olej tak, aby bylo mezi ryskami. Po ujetí cca 6000km hladina oleje vylezla asi tak 1-2mm nad rysku MAX. Tak mi to pořád vrtá hlavou kde se tam ten olej bere.Asi se olej ředí naftou ale nevím odkud.Dneska jsem zjišťoval co stojí nové gumičky (sady) na přetěsnění vstřiků a vychází to cca 1200kč ya všechny 4válce.Plus ještě nové šrouby cca 70kč/ks.Poradíte na co jsem ještě zapoměl? Děkuju
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

A ty regenerace jsi prověřil? Jak často probíhaj a jestli se dokončí??? Jakej máš jízdní profil, skákání kolem komína nebo dálky?
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... t=#1202092

Jinak čím víc témat tady rozvineš, tím míň se dobereš nějaké rady ...
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... t=#1201805
flyfish215
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2012, 23:24

Příspěvek od flyfish215 »

Regenerace prý podle počítače probíhají ale nevím a nepoznám jestli se dokončují.Tomu nerozumím. Můj jízdní profil je tzv skákání kolem komína ))) dálky jezdím velmi zřídka, občas trasa ČB-Praha, a ČB -Willach.A jak prosím pěkně poznám že regenerace se dokončí.Pochopte je to moje první auto s Dpfkem tak se učím jak s ním nejlépe jezdit a vše kolem.Děkuju
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No, už proto jsi neměl kupovat takový auto když s tím jezdíš skok sem skok tam
Sada těsnšní na jeden vstřik stojí myslím 160 korun od febi číslo dílu 40135, tuhle jsem to dělal, samo nový šrouby, tím je potřeba začít ale na vině budou určitě i ty nedokončené regenerace
flyfish215
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2012, 23:24

Příspěvek od flyfish215 »

Mohu požádat o vysvětlení jak je to s těmi regeneracemi? Mají ty regenerace vliv na zvyšování hladiny oleje ve vaně? A jak poznám že regenerace začala a skončila?Kontrolka na to asi nebude,co?Je pravda že jsem s autem jezdil cca5km do práce a 5 km z práce.Ale s tím jsem se rozhodl skončit.Koupím si šlapací kolo a s autem budu jezdit jen delší trasy,třeba z ČB do Vyššího Brodu na ryby (cca 40-45km). Myslím si že je nějaká spojitost mezi regeneracemi a přibýváním oleje ve vaně,nebo se mýlím? Děkuju za objasnění.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Ano, mají, zjednodušeně řečeno - spustí se regenerace,jednotka do motoru nahulí víc nafty, ty zrovna dojedeš do práce a vypneš to,nespálená nafta jde do oleje,ne že by tam nateklo půl litru, to je pár mililitrů,ale když je to každý den tak to pribývá
s tím kolem to je rozumný nebo si kup nějakýho skokana ( polo 1.0i nebo já nevím co ) na skákání do práce
flyfish215
Nováček
Příspěvky: 13
Registrován: 10 dub 2012, 23:24

Příspěvek od flyfish215 »

A máte někdo představu jak dlouho taková regenerace trvá časově?
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“