octavia ASZ vymena snimace rychlosti

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
JHBullit
Přispěvovatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20 bře 2011, 08:26
Bydliště: Pardubice

octavia ASZ vymena snimace rychlosti

Příspěvek od JHBullit »

ahoj chci se zeptat jakym zpusobem ho vytahnout z ty prevodovky vubec se mu nechce ven at za to taham jak chci a bojim se aby se neco neurvalo a nespadlo to do prevodovky nejaka rada? ps uz se o to nekdo pokousel protoze s nim jde tocit a sroubek kterej ho ma drzet uz tam neni
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Klidně zaber, popřípadě nastříkej třeba WD40. Kousek od kraje převodovky je O kroužek a za ním hromada jemných pilin takže se mu ven moc nechce. A pozor je celkem dlouhý, tak ať ho nezlomíš.
Mě se jeden začal i rozkládat jak jsem se ho snažil dostat ven, ale nakonec to šlo.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
JHBullit
Přispěvovatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20 bře 2011, 08:26
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od JHBullit »

takze snimac vymenenej promereny konektory na nej vse ok a rychlost auto stejne neukazuje ani v kanalu 6 v motorovce rychlost proste 0 takze chyba v budikach?
Uživatelský avatar
Romaneek
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 21:05
Bydliště: Bor u Tachova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romaneek »

Na fabii jsem dával namísto 5° převodovky 6°, která snímač nemá a ve vagu v přístrojové desce mi změnili kódování, aby si brali rychlost ze senzorů ABS.
Štekr pro snímač rychlosti jsem ucvakl (To samozřejmě není nutné, může tam klidně být dál), dráty zaizoloval a vše šlape.

Nešel by použít stejný postup?

Vím, že to je pouze "přemostění" toho problému, ale pokud vše bude fungovat jak má, tak proč ne.. Možná tím i vyloučíš chybu budíků, ne?
Golf IV variant ASZ, IC ARL, turbo 1752vrk, SW Mirulu, předek bi-led projektory koito, staví to Brembo MAX..
T4 multivan, 111kw zatím série :)
2x Golf MK2 1,6TD JR 51kw v renovaci, jeden už po..
EX: Fabia combi 1.9Tdi, ASZ+GTB1756VK+FMIC atd.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Veď rýchlomer vyskúšaj v akčných členoch
Uživatelský avatar
JHBullit
Přispěvovatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20 bře 2011, 08:26
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od JHBullit »

takze v testu akcnich clenu budiky dou, promerena kabelaz na snimac a cesta od snimace az k budikum taky ok, snimac novy ale na osciloskopu neni videt nic ze by snimac neco v prevodovce snimal takze problem uvnitr prevodovky? jedna se o 3pin. snimac klasicky valec ktery vypada jako napr halluv snimac neni to ten plastovy se sroubovici
misumi
Přispěvovatel
Příspěvky: 121
Registrován: 11 lis 2007, 16:51
Bydliště: spáňov

Příspěvek od misumi »

Je- li snímač nový tak měř. Na jednom krajním +, na druhém krajním - , ve středu impulzy.
Uživatelský avatar
JHBullit
Přispěvovatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20 bře 2011, 08:26
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od JHBullit »

ano to vim proud na snimac de kostra ma krajním je taky a na prostředník datovém zadny impulz od snímače prave nejde na osciloskopu mrtvo zadny impuls
Uživatelský avatar
JHBullit
Přispěvovatel
Příspěvky: 447
Registrován: 20 bře 2011, 08:26
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od JHBullit »

takze podle el. schemat jde speed signal do rele steracu a do klimatroniku a do autoradia vse jsem odpojil a tachometr stale nejde, v prevodovce respektive v diferaku to snima ozubeneho kola takze tam problem neni dal uz fakt nevim :(
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“