Môže byť takto zložená spojka pre zvýšený výkon?

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kamikaze5110
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 03 kvě 2017, 21:38

Môže byť takto zložená spojka pre zvýšený výkon?

Příspěvek od kamikaze5110 »

Zdravím, mám v G2 priečne uložený 1.9 mtdi AFN motor na ktorom je prevodovka EBF, spojku tam mám 228mm ale preklzuje mi a som sa dočítal, že sa dá preobložiť HDS-57 a niekde ešte radili aj VR6 prítlačák.

Otázočka, ten VR6 prítlačák má byť z verzie 2.8? videl som, že má tiež 228mm spojku ale dá sa to len vymeniť kus za kus alebo bude zapotreby upravovať prítlačák?

Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Golf MK2 1.9mTDi AFN + obtokové turbo
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Ano tak se to skládá.
Když si tu nový , neváhej a pomocí tlačítka hledat si najdi vlákna kde se zrovna tohle probírá .
jen načrtnu poslední nástin situace že došli k tomu že HDS ne a lepší nějaký perform od sachs myslim
Hledej..
Tady jsem ti něco našel .
Do hledat si dej třeba HDS.
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... hlight=hds
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... hlight=hds
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... hlight=hds
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic. ... hlight=hds
Naposledy upravil(a) A6TDI dne 11 čer 2018, 18:10, celkem upraveno 1 x.
kamikaze5110
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 03 kvě 2017, 21:38

Příspěvek od kamikaze5110 »

Ďakujem za linky ale toto som už mal dopredu preštudované predtým než som napísal ale už som dostal odpoveď od jedného chalana cez FB čo s tým mal skúsenosti. Teraz ďalšia vec. Mám zotrvák ktorý som kúpil aj s motorom pre 228mm spojku ale je to nejaký bez mena, bez jediného čísla. Myslíte, že keď neni vyvažovaný ako originál urobí to motoru paseku alebo je to v pohode?


Ten Nalavo je original vw/audi LUK a ten napravo je nejaký noname (tu LUK sadu nemôžem použiť) rozdiel v činnej ploche je tak 1mm v prospech originalu.
Obrázek
Obrázek

Ako veľmi môže ovplyvniť to, že ten zotrvačník nieje vyvážený?
Golf MK2 1.9mTDi AFN + obtokové turbo
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

Ty diry muzou byt po obvodu vedle vence
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
kamikaze5110
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 03 kvě 2017, 21:38

Příspěvek od kamikaze5110 »

Niesu tam ziadne diery, pripada mi to akoby predchadzajuci majitel kupil tu najlacnejaiu spojku aj so zotrvacnikom pretoze AFN by malo mat dvojhmotu.

Obrázek

Toto su jedine pismena na crlej spojke aj so zotrvacnikom. Ocividne vyrobca chcel radsej ostat v anonymite. :D LUK pritlacak na to nevojde

No ale asi to vyskusam risknut hadam mi to nevymlati loziska na klukovke.
Golf MK2 1.9mTDi AFN + obtokové turbo
kamikaze5110
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 03 kvě 2017, 21:38

Příspěvek od kamikaze5110 »

Vlastne som si uvedomil, že tá spojka LUK je z Fabie 74kw takže ATD takže prítlačák tam nedostanem, neviem prečo som si myslel, že je to 1Z. Takže ten fejk bude taktiež ATD zotrvák.

Btw nikde som sa nedozvedel, či ATD celý set alebo 1z+vr6 prítlačák, že ktoré je lepšie.
Golf MK2 1.9mTDi AFN + obtokové turbo
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

1Z/ATD/VR6 je mezi sebou záměnný a kombinovatelný. Nový přítlačák VR6 už není nic zvláštního, je stejný i pro 1Z, ale funguje dobře. Já mám třeba setrvák a lamelu (+HDS) origo z ATD a nový Sachs přítlačák "jakože vr6" a dobrý. Pokud chceš lepší přítlačák, tak potom Sachs race. Lamela je nejlepší z ATD (je zesílená - min. v originále).
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Setrvačník v pravo je nejspíš ten levný Valeo a nejde s komponenty z VR6 1Z ATD kombinovat použij ten levý co ma orig. obj. Číslo. ..
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
kamikaze5110
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 03 kvě 2017, 21:38

Příspěvek od kamikaze5110 »

Ladas: Problém je v tom, že ten zotrvák použiť nemôžem to je bratova sada ktorú má nachystanú do svojho auta. Ale čo som skúšal LUK lamelu a prítlačák tak to sadlo na ten Fejk zotrvák (Valeo?). Ale lamela a prítlačák sa nedá kombinovať to som si všimol ako prvé. Ale nedá sa ani valeo zotrvák +sachslamela+prítlačák?
Golf MK2 1.9mTDi AFN + obtokové turbo
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Nejde to protože to bude Valeo musíš sehnat setrvak jinsk se nepohnes
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
kamikaze5110
Sběrač informací
Příspěvky: 21
Registrován: 03 kvě 2017, 21:38

Příspěvek od kamikaze5110 »

Ok zohnal som si origo zotrvák ATD a objednal lamelu HDS aj s prítlačákom z Renovaku.
Golf MK2 1.9mTDi AFN + obtokové turbo
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“