Isofix octavia 2

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3463
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Isofix octavia 2

Příspěvek od Tomas6 »

Chlapi kdo máte zkušenost. Přišel čas na autosedačku. Malý nám už ve vajíčku nechce ležet,vajíčko bylo ke kočáru a levné tak asi není moc pohodlné, tak se ohlížím po něčem v novém. Máme OII a jedničku Fabii. Obě mají isofix, ale žádná top tether. Otázka zní. V tomto případě je asi nutná sedačka s podpěrou? Díval jsem se různě po netu a moc jich není. Navíc by smě chtěli od 0 do 36 kg,jelikož malý nemá ještě 9kg. Od 0 jsem nenašel snad žádnou. Ale s isofixem bez nohy nebo na pás jsou. Popisky na netu nejsou nic moc a u některých není jasné jak je přidělaná do auta. Tak nevím jestli rotaci neřeší třeba ještě nějak pás v autě místo nohy nebo toho top tetheru. Teď máme na vajíčko bázi s podpěrou a protože celkem často měníme z auta do auta tak chci isofix. Zvládne to bez problému i manželka méně technicky zdatná. Prostě cvak cvak a je to.
Neřešil tedy někdo podobný problém? Doporučí někdo nějakou? Cenově mám představu tak do 6-7 tis. Kč. Možná i něco málo víc. Přece jen to člověk nekupuje na pár dní a začali jsme s prckem jezdit dál, tak ať má trochu pohodlí.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Mám Recaro privia s isofix základnou s podpěrou a mohu jen doporučit :-D malej si nestěžuje, jen sednem do auta, tak spí a delší trasy taky v pohodě. Manipulace se sedačkou je taky snadná. Jen je teda 0-9kg, pak se to dá vyměnit za Recaro 9-36kg, isofix základna zůstane.
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Grunt
Přispěvovatel
Příspěvky: 218
Registrován: 21 říj 2013, 16:01

Příspěvek od Grunt »

Mám recaro youngsport (jen tak mimochodem 6000,- co stála bych za ní rozhodně nikdy nedal nevim kde tu cenu vzali my jí dostali dárkem.) ta je tuším 9-36kg a dávali jsme tam malou už v 7kg i teď klučinu taky od 7kg a pohoda spíš naopak nechápu kde vzali do 36kg holka měla cca 22kg a už se vešla jentaktak.
Ford Galaxy 1.9TDi 85kw AUY 2002
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 693
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Cca 3 roky zpět jsem kupoval tuto- https://www.detskydum.cz/produkt/cybex- ... iant-30012 Jen to byla varianta bez ISO fixu, jelikoz ho stale nemam. Pasuje se to normalne pres celou sedacku pasem. Obsluha jednoducha. Je to spise atyp, co se tyce toho stolecku. Ale dite si zvykne. Bud si na tom stolecku muze s necim hrat nebo kdyz spi, tak odlozi hlavu. Priorita pro me byla velka bocni ochrana a to tato sedacka splnuje. Nad 18 kg ditete stolecek uz date pryc a pretahujete pasem. Hodne lidi se toho boji, z duvodu stolecku, ale kazdy si zvykne. Sel bych do toho znova.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3463
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Tak dneska sem navštívil obchod se sedačkama a vyloženě mi rozmluvili uni sedačku od mimina po velké dítě. Je pravda že jich moc na trhu není. Nabídli nějakou otočnou romerku,ale neměli ji skladem tak nevím ani cenu ale na netu je kolem 10ti. Což se mi moc nelíbí. Tak nevím.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 693
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Je jasny, ze ke kazde vaze ditete zvlastni sedacku. Ale ruku na srdce. Prodejce Ti doporuci jen to, aby byl co nejlepsi kseft. Pak uz je na Tobe, co zvolis. Myslim si, ze je to proste zbytecne drahej luxus. Pokud Ti vylozene nevadi ten stolecek. Zkus se na tu Cybex-ku nekam zajet podivat. Seriozni prodejce Ti ji pujci na vyzkouseni do auta i s ditetem.
A trosku z jineho salku. Spousta lidi chce mit pro dite to nejlepsi, nejdrazsi a nejbezpecnejsi, ale ze ublizuji svoji vychovou? To uz nikoho nenapadne. Nekdy kdyz vidim, co je ty rodice uci. Fakt k placi. Spis se mi zda, ze nekdo porizuje deti jako nutny trend k veku. Protoze dnes kdo ma dite pod 30 let sveho veku je "divnej". Promin, ze Ti zadelavam tema. Jo a ber v potaz i to, ze lidi kupujou autosedacky i v Tescu :roll:
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Recaro se základnou vyjde cca na 9. Já se přiznám, že jsem ji taky nekupoval za plnou cenu, ale mám jetou po známým za ani ne půlku :) a mám nejlepší sedačku na trhu za cenu shitu z lidlu :D
Kdybys chtěl, zbyla mi tu ještě jedna Recaro sedačka navíc (bez základny), tu jsem pro změnu koupil zároveň s kočárem, akorát je teda růžová :D
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3463
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

No popravdě mne taky napadlo že chcou hlavně prodat za co nejvíc peněz. Taky jsme jezdili ve škodovce bez sedačky. A nic se nám nestalo. Na druhou stran cesty jsou plné magorů honících si ego a málokdo z nich umí řídit.
. Ještě příští týden zajdu do jiného obchodu co tu máme a uvidím. Ale desítku se mi moc nechce dávat. Zřejmě to dopadne tak že bude muset vydržet v tom vajíčku a koupi se pak větší které nestojí tolik.
Použitou bych bral od známého nebo z rodiny kdy člověk ví co má za sebou. Rozhodně ne na inzerát. A Tesco? Tam si koupím jídlo nebo tak ale určitě ne sedačku.
Jinak s tou výchovou máš pravdu. Ale u nás to bude snad trochu jiné. Máme statek a tady se děti odjakživa učí k práci a praktickému životu. Malý bude asi chudák ve škole, su přesvědčený o tom že nejezdíme dvakrát v roce k moři a nemáme nejnovější auto a mobily bude důvod výsměchu. Doufám že se s tím dokáže poprat.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 693
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Kolik chybí ještě do těch devíti kilo? Také záleží na stavbě těla miminka. Ale asi bych počkal, až bude vzrostlé na tu od 9kg. Já měl vejce Maxi Cosi a byla tam novorozenecká vložka. Nemáte jí taky? Že by se zvětšil prostor. Ono vejce není příjemné, protože se v tom mimi potí. Chce to oblékat jenom třeba bodýčko. Ani plena na pohodlí něpřidá. Za mě teďka něco kupovat je zbytečný luxus. Počkej ještě chvilku. Pak by Tě sralo, že jdeš opět pro větší. A prachy létaj. Já když vidím, kolik toho ženská nakoupila a kolik toho bylo potřeba, tak bych brečel. Stačila ani né půlka. Protože všude je oblečeního tři prdele. Ale vysvětlujte jí to. Třeba musel být doma kojenecký polaštář za 800. Ve finále stačilo pod mimi dát obyč polštář. A těch lahviček Avent :roll:
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3463
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

chybí kilo a půl. To je dost. Právě že jsme začali jezdit daleko za dědou do domova a to co máme vajíčko má sice atesty a všecko,ale bylo to ke kočáru jako trojkombinace a je to navíc nějaký polák a moc ve mně důvěru nebudí. A právě na ty delší trasy se bere oktávka jináč má moja bázi s vajíčkem ve Fabii. Předělat to je otázka pár vteřin i pro moju.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 693
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Tak pořádně dokrmit. Chápu, že to není na týden, ale počkal bych.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3463
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Tak rozmýšlíme mezi https://www.vyspimese.cz/autosedacky/jo ... gJYTPD_BwE nebo https://www.slune-cz.cz/autosedacka-bri ... gKKHvD_BwE
Vidím to na tu romerku ale ta cena se mi moc nepáčí...
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Za mě určitě

https://www.slune-cz.cz/autosedacka-rec ... gKyEvD_BwE

Za tu cenu není co řešit ;)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 693
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Tvůj odkaz je na vajíčko. A Tomáš tady řeší už normál sedačku. Pochybuju, že vyndá takovéhle peníze, kvůli 2-3 měsícům. Kdy může pořídit něco na delší dobu ( roky ).
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3463
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Jo no. Ale turbo kamna měl na mysli asi vajíčko a bázi a pak na ni sedačku. Probírali jsme to včera s manželkou a během týdne zajdeme do obchodu zkusit prcka posadit do té romerky. Pokud se mu v ní bude líbit tak ji vezmeme. Desítku sice su lakomý utratit ale bude i na druhého prcka jestli pak nějaký bude. Pro manželku obrovská výhoda že se dá otočit ke dveřím. Je malá a blbě se jí prcek do vajíčka dává jak je teď větší.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“