Scénic 2 1,5 dci 78kW netěsné palivové potrubí

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Scénic 2 1,5 dci 78kW netěsné palivové potrubí

Příspěvek od Jarda-k »

Chtěl jsem poprosit o radu. Na tomto autě jak jsou spoje palivového potrubí na podlaze za motorem se objevila netěsnost.
Jsou tam trubky spojený takovými těmi rychospojkami a přes ně je plastový držáček, takže je to jeden mastný flek. Držáček jsem demontoval,
rychlospojky očistil a odmastil a nechal to tak na pojezděmí, protože po 10 minutách chodu motoru se únik neprojevil.
Předpokládám tedy, že jeden ten spoj je netěsnej a snad se dokáže identifikovat kterej.
A otázka zní: dají se do těch rychlospojek sehnat nový Okroužky? A hlavně jdou vůbec vyměnit?
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Myslím že by vyrejpnout šly, ale koupit leda v prodejně kroužků podle průměru, v Renaultu těžko.
Nicméně zažil jsem u Renaultu porézní vedení paliva, někde mají tlustší a pevnější potrubí a v místě kde přechází z karoserie na motor je obvykle pružnější kvůli vibracím motoru a toto vedení jsem zažil že normálně sáklo palivo ven.
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Příspěvek od Jarda-k »

No tady to je spoj na podlaze vozu a oba konce jsou k ní připevněný.
Jsou to takový ty polyamidový trubky. Tedy jedna z nich - ta slabší je ten plast, pak rychlospojka a zase plast.
Ta silnější je plast od nádrže, pak rychlospojka a pak k motoru pokračuje kovová trubka. Jsem zvědav která bude sáknout,
teď by se mastnota neměla přenést z jedný na tu druhou.
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

To chce chvilku pojezdit a pozorovat.

Kdysi mi dovezli nadělení v podobě Galaxy 66kw PD, tam někdo dal od tandemu nazpět tak bonitní hadici že to bylo jak v pivovaru roury na skrápění sladu :D
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“