audi a6 2,7tdi-menil jste nekdo rozvody?

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

urgi píše:Co to tu strasite! Audi 3.0TDi a 2.7 TDI mam potvrdene ze sa nemenia ze su dozivotne aspon tu v UK. Ja mam 180000km teraz.
Tak dufam ze sa nemenia podla nejakeho predpisu 80000km ako 1.9TDI a 2.0TDI.
ty už dlouho jezdit nebudeš :-D ;)
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
wot111
Přispěvovatel
Příspěvky: 72
Registrován: 17 říj 2014, 06:39

Příspěvek od wot111 »

Nahral som zvuk studeneho motora, zapocuval by sa niekto do toho ci je to ok ? :)

https://www.youtube.com/watch?v=urDZGqX ... e=youtu.be
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

O.k. to není, je tam nějaký kovářík..
nepropadat panice...
wot111
Přispěvovatel
Příspěvky: 72
Registrován: 17 říj 2014, 06:39

Příspěvek od wot111 »

co myslis, cim by to mohlo byt ?
Roman 101
Aktivista
Příspěvky: 1531
Registrován: 05 pro 2008, 19:13

Příspěvek od Roman 101 »

asi bych změřil tlak oleje !
Ale asi bude rozborka co ?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

wot111 píše:co myslis, cim by to mohlo byt ?
Klepot je někde větší vůle, než má být..což je poměrně široký pojem. Pokud se klepání zvětšuje s přidáním, může to být na ojnici /pokud je klepot častější/ pokud ne na vačce nebo i na rozvodech, které jsou vytahané ale je to jen loterie. Chtělo by to naslouchátko a udělat to, co napsal Roman 101.
nepropadat panice...
wot111
Přispěvovatel
Příspěvky: 72
Registrován: 17 říj 2014, 06:39

Příspěvek od wot111 »

hmm... mna trapi este aj ten zvuk tesne po nastartovani, t ale ked som nahraval akurat vtedy zrachotal slabsie...No stava sa to len pri studenom starte, tesne po nastartovani motor zhrkoce..niekde som cital ze to mozu byt rozvody, presnejsie hydraulicky napinac ....
Uživatelský avatar
dhfool
Aktivista
Příspěvky: 2963
Registrován: 05 kvě 2009, 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dhfool »

wot111 píše:hmm... mna trapi este aj ten zvuk tesne po nastartovani, t ale ked som nahraval akurat vtedy zrachotal slabsie...No stava sa to len pri studenom starte, tesne po nastartovani motor zhrkoce..niekde som cital ze to mozu byt rozvody, presnejsie hydraulicky napinac ....
Na videu to chrastění není slyšet. Pokud to po studeném startu chrastí pár vteřin, tak bych to asi neřešil. Až to začne chrastit i při teplém, tak rozborka rozvodů.

Jericho, já tam nic neslyším. Kozhodně ne klepání. Cvakají tam CR vstřky, to je normální.
Škoda Fabia SDI - Žihadlo Edition
Škoda Superb II 1.8 TSI DSG-7
SuperVAG Comfort VW/PSA 2017
BMW DIS/GT1 v57 /ISTA D
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Vstřiky jsou krásně slyšet, to ano, ale je tam "kovový zvuk" nepravidelný u nějakého válce, který tam nepatří, jako kdyby někdy pustila tryska víc než má , nebo něco podobného. Ale samozřejmě možná je to jinak, ale všimni si, že ševel vstřků je narušován tím co myslím./poslechl jsem si to v klidu znova/ :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
dhfool
Aktivista
Příspěvky: 2963
Registrován: 05 kvě 2009, 18:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dhfool »

Stačilo by přidat a nechat klesnout na volnoběh a bylo by jasno. No ale soudit z videa na YT je jak věštit z Milošovi koule.
Škoda Fabia SDI - Žihadlo Edition
Škoda Superb II 1.8 TSI DSG-7
SuperVAG Comfort VW/PSA 2017
BMW DIS/GT1 v57 /ISTA D
wot111
Přispěvovatel
Příspěvky: 72
Registrován: 17 říj 2014, 06:39

Příspěvek od wot111 »

nahral som dalsie video, teraz aj s pridanim plynu


https://www.youtube.com/watch?v=WZsNSKQ ... e=youtu.be

:?
arlie
Přispěvovatel
Příspěvky: 703
Registrován: 01 led 2011, 21:08
Bydliště: Hnátnice

Příspěvek od arlie »

Kdopak tady na foru ještě dělal rozvody? Časem mě to také bude čekat, tak abych se měl na koho obrátit.
Zatím vím jen o Saťasovi z audiklubu. Ten je ale dost časově vytížen.
Audi A6 Avant 3.0 tdi ASB
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

taky jsem je párkrát dělal ;)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

dhfool píše:
wot111 píše:hmm... mna trapi este aj ten zvuk tesne po nastartovani, t ale ked som nahraval akurat vtedy zrachotal slabsie...No stava sa to len pri studenom starte, tesne po nastartovani motor zhrkoce..niekde som cital ze to mozu byt rozvody, presnejsie hydraulicky napinac ....
Na videu to chrastění není slyšet. Pokud to po studeném startu chrastí pár vteřin, tak bych to asi neřešil. Až to začne chrastit i při teplém, tak rozborka rozvodů.

Jericho, já tam nic neslyším. Kozhodně ne klepání. Cvakají tam CR vstřky, to je normální.
Už raději neříkám nic, sluch je patrně slabší a možná že někdy slyším něco, co tam není..Zrovna před pár dny, přišel soused, koupil si moc pěknou Octu, a že mu chlapi říkali, že mu tam něco klepe..Tak tam jdu a vidím, že je to rotačka, tam toho moc není, co by klepalo..Motor šel trochu ostřeji, jako zamlada, dle mě dobře...Tak říkám, já nic neslyším , ty při jízdě ano? Ne vůbec , jezdí to bezvadně, chytá na otočení, ale když prej jedu okolo hospody-terasy, tak prý tam něco klepe..Mám strach, aby se mi něco nepojebalo, tak se ptám..A už jsi s tím někde byl?Jo, v servisu, tam mi mechanik říkal, že si vymýšlým, ale jiný zase, že tam něco slyší...Tak mu říkám, zajeď k tomu, co to slyšel, ať řekne co to asi je a třeba to i opraví...A dodal jsem, chce to prostě diagnostika, a to nejsem... :)
P.S. A bez ironie, jsou hoši, co mají vytříbenější sluch, např. můj spolupracovník, už nebožtík, ten kolikrát přišel a povídá, co ti to tam klepe? Já, co to meleš? Tak povídá, zezadu od výfuku je to slyšet....A já dlouho ani netušil, že hrál na varhany v kostele a patrně proto byl tak dobrý,měl hudební sluch.. :D
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“