Vibrace 315cdi valník

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Radek S
Přispěvovatel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 dub 2011, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Vibrace 315cdi valník

Příspěvek od Radek S »

Tak už mám také problém s vibracemi. Zkoušel jsem roll test tak vibrace je citelná při rychlosti 100kmh a to v zadní časti zadního dílu kardanu a cítím ji i na diferáku. Na co se zaměřit? Zkusím zítra oddělat kardam z diferáku jestli jde volně ten křížek. Pokud bude ok co dál?Ještě mám volné poloosy ale to předpokládám že by to dělat nemělo.
Radek S
Přispěvovatel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 dub 2011, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek S »

Tak další zjištění vibrace je v 85-95 pak to utichne. Při jízdě v tahu je mírnější při brždění motorem zmizí nejhorší je když to držím jakoby na volno ne v tahu ani nebrzdím motorem.Zjištěno pod autem mírná vůle hřídele z diferáku na kardan. Při zkoušce točení se jakoby vysouvá a zasouvá do diferáku tím si vysvětluji ty změny bržení motorem a v tahu.Ale je to minimálně.Má to mít nějakou vůli nebo je to špatně připadně proč se ta vůle udělala a jde nějak vymezit?
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Samozřejmě tohle je problém ,nemá se co vysouvat a zasouvat, je tam velká vůle nebo je unašeč diferáku jen povolen-zkusit utáhnout..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

já myslím že křížky nechodí tak jak mají...
Radek S
Přispěvovatel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 dub 2011, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek S »

Tak vyřešeno povolený unašeč nebyl.Už to mělo za sebou cca 1milion tak jsem to ani neřešil koupil jsem auto na díly s 210tkm a přehodil celou nápravu.Kardan byli křížky zatuhlé šli hodně ztuha jenže už to nějaký umělec opravoval a křížky zavařil ze dvou servisů mě s tím vyhnali že by si na tom zničily přípravky tak jsem koupil celý nový a ten už má křížky 31mm že to prý víc vydrží.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

V Bíteši ty kardany opravují,parkatar jsem to tam dával a v pohode
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo, jsou tady firmy, které to skvěle umějí. Nás to čeká, protože kámoš má MB 107- 350 kabrio a mění automat za manual z Coupé, takže se bude kardan patrně zkracovat, a samozřejmě i vyvážit, takže firma bude dobrá...Ono dnes je všechno, jen vědět kde...Řemeslníci v Čechách prostě pořád jsou.. :)
nepropadat panice...
Radek S
Přispěvovatel
Příspěvky: 246
Registrován: 12 dub 2011, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radek S »

jj ale tam co jsem byl taky je opravují ale ty sváry se jim nelíbily.Taky je chválí tady od nás tam jezdí hodně lidí.Byl za dobrou cenu celý 21t včetně dph
Odpovědět

Zpět na „Mercedes-Benz“