Hella Gutmann - diagnostika

diskutujte o diagnostických prostředcích pro různé značky vozidel

Moderátoři: šulda, Moderátoři

proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Pri bežných prácach tu schému ako celok aj tak nevyužiješ vždy budeš hladať alebo merat len určitý kompoment ,možno ich bude viac.
GeorgeB
Přispěvovatel
Příspěvky: 155
Registrován: 13 srp 2010, 14:50
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od GeorgeB »

Opravdu věřte, že vím co požaduji. Často řeším diagnostický špeky a tam nestačí jen popis komponentů a výřez schémat.
Dokonce mě ani nezajímají moc popisy funkce, předepsané hodnoty a požadované oscilogramy, to už za těch pár let praxe člověk ví intuitivně. Nejlepší je srozumitelný schéma a selský rozum.
Nechci tady odbočovat od tématu. Pokud ještě někdo má vlastní zkušenosti s Hella gutmann diagnostikou nebo Texou pro os. auta, tak prosím o vyjádření. Děkuji.
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

ESItronic aspon ta prva verzia vyzera naozaj spartansky, ale je maximalne funkcionalisticka. Ak sa v tom naucis hladat tak je to naozaj pecka. Len treba vediet kde a co hladat. Takmer vsetko podstatne co je k praci standardne treba tam je. A schemi v ESI mi uz velakrat pomohli. Musis si uvedomit ze je to nastroj pre profesionalov kde sa kladie doraz na rychlost a efektivitu. Nie nato ze ako to fajne vyzera ked je to vycackane nezmyslami napr. ako stara Texa. Program po vizualnej stranke penkny no k comu to je ked takmer nic nevie a je v tom za prd informacii. Mam KTS a som naozaj spokojny. Je to jedena z velmi mala investici ktore sa mi vratili. V ostatnych diag. nastrojoch mam iba utopene peniaze, ale musism ich mat koly nejakym specifickym funkciam. To je cele.
Uživatelský avatar
pavel9270
Přispěvovatel
Příspěvky: 526
Registrován: 31 pro 2010, 10:32
Bydliště: okr. Zvolen

Příspěvek od pavel9270 »

Zdravím. Prosím o info. Funguje HELLA GUTMANN MEGA MACS PC aj po vypršaní 12-mesačnej aktualizačnej licencie, alebo sa blokne ako Bosch KTS? Mám na mysli diagnostiku ako takú, nie podporu. Poprosím praktickú skúsenosť, nie domnienky. Vďaka.
toyota.kzj
Přispěvovatel
Příspěvky: 489
Registrován: 30 dub 2007, 21:39

Příspěvek od toyota.kzj »

pavel9270 píše:Zdravím. Prosím o info. Funguje HELLA GUTMANN MEGA MACS PC aj po vypršaní 12-mesačnej aktualizačnej licencie, alebo sa blokne ako Bosch KTS? Mám na mysli diagnostiku ako takú, nie podporu. Poprosím praktickú skúsenosť, nie domnienky. Vďaka.
funguje bez schema a bez podpory diag bezi dal
Uživatelský avatar
pavel9270
Přispěvovatel
Příspěvky: 526
Registrován: 31 pro 2010, 10:32
Bydliště: okr. Zvolen

Příspěvek od pavel9270 »

toyota.kzj píše:
pavel9270 píše:Zdravím. Prosím o info. Funguje HELLA GUTMANN MEGA MACS PC aj po vypršaní 12-mesačnej aktualizačnej licencie, alebo sa blokne ako Bosch KTS? Mám na mysli diagnostiku ako takú, nie podporu. Poprosím praktickú skúsenosť, nie domnienky. Vďaka.
funguje bez schema a bez podpory diag bezi dal
Čo je online, to nepôjde- to mi je jasné.Išlo mi o diagnostiku... Ďakujem za info.
Ešte ak môžem... Vaša spokojnosť príp. nespokojnosť s týmto balíkom dnes po aktualizáciách? Sú tu len info zo začiatku minulého roka od prispievateľa Joe, ktorý predáva KTS-ky. Jasne že ich bude vyzdvihovať na piedestál, ale viac ma zaujíma názor niekoho nestranného. Ešte raz díky.
Krenstik
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16 črc 2007, 21:34

Příspěvek od Krenstik »

Jed dolnim, schemata z Gutmana posilaji z originalu, stejne jako navody. Hot line dela jen do 15, v patek do 14 ale vetsinu toho poslou jeste ten den.
rudo
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 16 kvě 2010, 13:29

Příspěvek od rudo »

Keď chceš robiť diagnostiku ako profesionál
potrebuješ KTS a dobrý osciloskop kopu
vedomostí o elektronike ktore sa budeš
musieť naučiť
Mám KTS veĺa rokov prvá bola KTS 300
Záver každá diagnostika vie len toĺko koĺko vie majiteĺ
Odpovědět

Zpět na „Autodiagnostika - Software - Elektro svět“