Klimatizace do bytu

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

d.d.t
Přispěvovatel
Příspěvky: 388
Registrován: 16 říj 2007, 06:44
Bydliště: litvinov

Příspěvek od d.d.t »

bydlim v podkrovi mel jsem ji zadnou mobilku nedoporucuji absolutne ,hukot. teplo je stejne nesnesitelne a ja to hnus vyhozeny prachy ja uz bych sel jen do venkovni ale to bohuzel nejde diky dispozicim bytu a to jsem mel tuhle
SINCLAIR AMC-11AN Mobilní klimatizace
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Klimu mam aj som mal , v dielni mam mobilnu rura je von cez stenu absolutne to perfektne chladi neni s tym problem kamos ju ma aj v karavane, doma mam split klimu lg asi 7 rokov invertor a ta funguje perfektne je to lepsie ako mobiln klima . Keby si mam vybrat znacku tak daikin alebo lg a vyberat podla m3 podla miestnosti aby stihala kurit a chladit
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Tak jsem se rozhodl. Na pristi rok bude pevna klima na barak. Tohle pocasi je uz umorne a nekonecne a neda se v tom spat. Tedka otazky. Zaregistroval jsem, ze tady o tom nekdo vi vice. Nez oslovim nejakou firmu nebo nekoho, kdo to dela, tak cemu se vyvarovat? Jake jsou dobre znacky? Proste to, abych neslapnul vedle. Prostor to bude asi 60m2 2 mistnosti, ktere navazuji na sebe a nejsou delene dverma. Diky
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Myslim že LG je dobrá cenově a kvalitně , jinak samozřejmě jsou dražší a tam je jistota větší . Pohledej na netu , jaká je ted situace . Něco taky přečti at víš co a jak.
Uživatelský avatar
syncon
Aktivista
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 kvě 2006, 09:20
Bydliště: střední čechy :)

Příspěvek od syncon »

třetí rok mám Daikin udajne komponenty české motujouj je kus od Kolina

nedokažu si predstavit spat bez ní a to mám 40cm vaty pod strechou

https://www.daikin.cz/cs_cz/zakaznici.html
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Všichni co okolo mě dělaji klimatizace, tak jim na baráku visí sinclair, proč to nevím, ale když v tom děláš, předpokládám, že si fiat nekoupíš (noteeth)
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Mame vnitrni prenosnou (napis MBO AC 2000 na tom je) a da se. Nainstaloval jsem ji pred oknem, okno nahrazeno pevnym polystyrenem, hadice vyvedena skrz lodzii za zaskleni (opet polystyrenem). Ve spojeni se stropnim ventilatorem se daji tato vedra prezit.

Problem je, ze chvili trva nez to zacne opravdu fungovat. Tim je mysleno to, ze sice to produkuje studeny vzduch ale steny a zarizeni mistnosti jsou vytemperovane a chvilku trva nez se teplota opravdu snizi.

Ano, hluk to je ale radeji hluk nezli infarkt nebo jiny kolabs.

Kdysi jsem byl u zakaznika, ktery mel u stropu vodni chladice a cerpal jima studenou vodu ze studny. Netusim do jake miry to mohlo fungovat ale myslenka dobra a kdyz ho to stalo jenom elektriku ze studny tak myslim ze dobry.
Naposledy upravil(a) Forest dne 10 čer 2019, 08:53, celkem upraveno 1 x.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Mno taky by se klima šikla..V paneláku,bytě pod střechou je v noci 27 stupnu,pres den az 31.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

syncon píše:třetí rok mám Daikin udajne komponenty české motujouj je kus od Kolina

nedokažu si predstavit spat bez ní a to mám 40cm vaty pod strechou

https://www.daikin.cz/cs_cz/zakaznici.html
Daikin má jedinou vadu a to že fyzickým osobám neprodává samostatné díly, co by s tím vším šlo dělat, úplně mě bolí srdce. :(
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

NOVON píše:Mno taky by se klima šikla..V paneláku,bytě pod střechou je v noci 27 stupnu,pres den az 31.
Kamaradova zamestnankyne namerila v panelakovem byte (umisten v nejvyssim patre pod cernou pokryvkou strechy) 47°C! :o

My vcera, ve 22 hodin v byte po navratu 28,5°C, po ctvrt hodine cinnosti klimatizace prijemnych 21°C.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Uživatelský avatar
MarfyE34
Přispěvovatel
Příspěvky: 501
Registrován: 06 črc 2011, 10:17
Bydliště: Mordor

Příspěvek od MarfyE34 »

Foreste od jaké firmy máš tu mobilní klimatizaci ?
Leon ST FR CUNA 135 kW DSG 210 000 km
E39 530d M57D30 370 000 km
Ex Bora Variant ASZ 513 000 km :roll:

https://imgur.com/FesKPdz
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Píše MBO ?
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Slavkov
Aktivista
Příspěvky: 4579
Registrován: 09 lis 2007, 15:48
Bydliště: Slavkov u Brna

Příspěvek od Slavkov »

Jste asi opravdu moc bohatí... :D
Všichni chytří jak rádio... a kW lítaj luftem...
Když klimu, tak stacionár a "na teplé straně" alespoň ohřívat vodu "zadarmo"... a ne to bezúčelně rvát ven...
MOZEK hoši, MOZEK 8)
GIV Variant TDi ???kW
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

No každej zase ty KW až tak neřeší, když se chceš občas ochladit tak prostě chladíš a na prachy kakaš, nemůžeš jezdit autem taky v ideální křivce spotřeby, když máš chuť se povozit tak přidáš plyn a na prachy zase kakáš, to je život. Nelze používat kalkulačku všude ;)
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

Slavkov píše:Jste asi opravdu moc bohatí... :D
Všichni chytří jak rádio... a kW lítaj luftem...
Když klimu, tak stacionár a "na teplé straně" alespoň ohřívat vodu "zadarmo"... a ne to bezúčelně rvát ven...
MOZEK hoši, MOZEK 8)
Neboj, premyslel jsem nad tim ale v moment, kdy jsi v pronajmu tak mas dost svazane ruce a nebo ti pronajimatel sdeli "ano, muzete si to nainstalovat ale necekejte od nas jakykoli financni prispevek a pokud byste si to chteli po ukonceni spoluprace vzit zpet tak musite uvest do puvodniho stavu". Resenim je i to, ze to zainvestuji ale neumerne ti navysi najem. Napriklad v Praze v pripade, ze by to hradili, tak meli predstavu o 5 tisicich na mesic (nebranili jsme se navyseni ale s rozumem korespondujicim s realitou) navic u instalace klimatizace v radech par desitek tisic protoze se jedna o zhodnoceni nemotivosti (crazy). Takze proto zvitezil Tebou zminovany mozek a zvolili jsme mobilni klimatizaci, kterou je mozne pouzit kdekoli s pripojkou na elektrickou sit, pripadne (kdyz bychom sli do krajnosti) i v karavanu ;)

Mimochocem, ja uz jsem zminoval reseni (hlinikove chladice u stropu) a jakmile bychom se nastehovali do meho nebo jejiho bytu, hodne bych nad tim uvazoval.
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“