SK -ČR

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Mě zase třeba vyhovuje podvozek Fabia I, jednoduchej, celkem pohodlnej, odolnej a sedí to solidně, RS je dle mě dostačující, Dnes jsem jel na STK Grande Puntem, to je sračka, koza jak kráva, nesedí vůbec, fakt šunt. Jinak Fokus jistě podvozek zdeřilej taky velmi.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No vidíš a Fabie l je právě tak geniální, že když člověk mění ty veliké silentbloky na ramenech vepředu, nebo řeší zkurvené el. servo pod nárazníkem,říká si, doufám, že tenhle sráč nenamaloval nějaký konstruktér z Čech, musel bych se stydět..Co je na ní zvláštního nebo zajímavého, ječící ložiska, která se mění na běžícím páse, motory mimo 1,4 16v k ničemu/ až na starého diesela/ pořád nenacházím nějakou chytristiku, která by ji povýšila nad autem třeba z Rumunska. Hnije pod blatníky, rozpadá se svazek elektriky apod. jet s tím na STK a projít je výhra v loterii...Pořád se kasáme, jací jsme šmati, přitom Korejci , kteří začínali s opajcovanými zastaralými motory z Evropy a všichni se jim smáli, jak se to sere, ale když si vyrobili vlastní dieselový motor , tak je bezkonkurenční a koncern kouká jako učedník přistižený, že si honí pindíka za ponkem..Moc bych se nenaparoval, není nad čím. Pro mnohé lidi je Fabia krokem zpět a vzpomínají na Felicii ... :(
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Co je prosímtě na výměně serva a silentbloku za vědu???? To mi vysvětli, nechápu, obojí práce tak na půl hodiny, to já řešil přední nápravu na Alfe 156 a to byl vomrd, v alu ramenech nešlo nic povolit, vrtali jsem to celej den, třeba. Jinak jestli chceš srovnávat felicii a fábii tak o tom moc nevíš, jericho, ale ta úroveň všeho je diametrálně jiná. Jsi mimo, sorry jako
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

RS fabií jsem bohužel nejel, ale u obyč fabie mi ten podvozek přijde nic moc, docela i uskákanej. Když porovnám s konkurencí, tak Fiesta sedí líp a Clio je zase pohodlnější, na druhou stranu, Fabie je takovej kompromis - nenadchne, neurazí.
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

turbo kamna power píše:RS fabií jsem bohužel nejel, ale u obyč fabie mi ten podvozek přijde nic moc, docela i uskákanej. Když porovnám s konkurencí, tak Fiesta sedí líp a Clio je zase pohodlnější, na druhou stranu, Fabie je takovej kompromis - nenadchne, neurazí.
Ty se do tech aut vejdeš?Dyť je to malinké uvnitř.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Do práce a na ježdění okolo komína, na dovolenou to není, to souhlasím. Kdo říká, že je to koza tak ať se sveze Grande puntem, to si pošmáknete, ten podvozek nemohl vyprodukovat nikdo kdo má zdravé hovno, zlatá fabka.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Fekálku, až mi to přijde k práci, tak tě vezmu za slovo, silentbloky jsou tak každý 10 minut a dalších deset minut to servo..To by šlo, otevřu si nové konto a budu ti zadávat práci..A ne aby jsi se vymlouval, že zrovna musíš na odborovou schůzi nebo že máš paragraf na děti, to bychom to nestihli../.Mám takový dojem, že jsi tuhle práci nikdy nedělal./. :)
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Mě zase přijde,že jsi nikdy neviděl přípravek na nalisovani silentbloku do ty hliníkovým konzoly a proto tak mozna vyndavas celou konzoly a jebes se stim celej den,o ty servopumpe se nebudem bavit,podbeh,3silentblocky,trubicka a konektory,co je na tom za vědu proboha ??
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jseš blázen, vyndavat to? A na co přípravek, stačí ti závitnice 10mm, nějaké větší podložky a matky. Ale je s tím práce, sraní a když člověk vidí, jaký silentblok někdo stvoří na držení ramene, tak si říkám, že asi mají nějakou fintu, kdy okolní vzduch pomáhá tomu kousíčku gumy, který má nehlučně udržet rameno v určené poloze/a soudruhům nedošlo, že guma stárne a praská/. Stačí jít okolo Fabie a kopnout do kola a už víš, u jakých pitomců stojíš..Kdyby měl člověk mít na všechno přípravky, tam musí mít ještě halu a dotace z EU , aby mohl vykazovat zisk po kontrole EET..
nepropadat panice...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Přípravkem tam natlacim krize z o ii a uz o těch silenech do smrti neuslysis, já ti jericho fakt nerozumím co to meles ;)
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

NOVON píše: Ty se do tech aut vejdeš?Dyť je to malinké uvnitř.
Sice mám 190cm, ale zásadní problém někam se vejít ani nemám. Ale dlouhý trasy v nějakým podobným prckovi bych jezdit nechtěl :)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

K těm silentum na fabku..Meyle HD jsou zesílené pěkně.Kdysi jsem tam dal plné silenty,myslím na O2,ale bylo to už moc tvrdé.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

fekálek píše:Přípravkem tam natlacim krize z o ii a uz o těch silenech do smrti neuslysis, já ti jericho fakt nerozumím co to meles ;)
Přípravek ti koupil šéf, tak nemachruj, nejradši mám ty, co machrují za cizí prachy. Já naštěstí dělám Fabii jen občas a už úplně ustupuji, nemám na to už nervy, chci dělat něco neznámého a zajímavého. A dát tam tvrdší je samozřejmě geniální/ musím si to napsat/, ale na komfortu toho žebřiňáku je to znát..Ono stačí, že tam pořád řvou ložiska a ještě k tomu z toho mít vibrátor a slyšet každou pecku od vozovky, to už by bylo moc..Kup si Fiata 22 let starého jako já a budeš mít v autě ticho a ložiska budeš měnit tak max.jednou za život auta..Já mám auto 10 let a ještě jsem neměnil ani jedno ložisko, jen jedno rameno /jízda po D1/ a jedny gumy /silentbloky / druhého ramena.. A takovou čočku, co mu dávám, by tvoje fábka neunesla, buď bych ty silentbloky urval v zatáčce, nebo by mi kolo dřelo o blatník..Pro střelbu musíš mít kvalitní vůz , který má kovaná ramena a vzadu na ramenech ložiska /která jsem také neměnil a kola ještě nejsou do A/...Musíš rozlišovat v třídě automobilů a neplést auto pro Boženku na nákupy s autem s Italským temperamentem.....Fabie je pro čehůny to pravé, je to auto pro loudaly.. :D
nepropadat panice...
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

No hlavně tu zadní nápravu má fiat geniální. Toť smě to dělali na puntu a nebyl jediný šroub co by šel povolit. Všecko navařovat a podobně. Ono ten fiat a taky frantíci to mají vše nejlepší. Posadit do auta motor a všecko co je k němu potřeba tam nasypat jak z tragača na jednu hromadu. A mechaniku se z toho pojebaj když tam neco děláš.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Teď jsi jericho ukázal jakej jsi vlastně odborník,dál už nemluv,to mi stačí,přípravek je z kelly a platil jsem ho sám. Jinak neznám fiat kterej by fabii mohl jakkoli konkurovat. Všechno je to koule pruseru,nepohodlí a koroze. Jdi stim nekam na italforum nebo do konečníku.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“