kladky GMB - sada dayco nebrat

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Porsche ČB taky chodí nakupovat o 200 metrů vedle do Intercaru. Jestli to mají jako levnější alternativu k origo dílům nevím. Jestli to vydávají za origo díly taky ne. Ale jen že je tam potkávám každou chvíli.
Každopádně že autorizák nabízí levnější varianty dílů je bežný. Jestli je to povoleno škoda-auto Bůh ví. Ae montovat to můžou, tak proč by to nemohly zákazníkovi i prodat.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Je to legální oni mužou nabízet a montovat i neoriginální díl a dodržej ti i záruku je to jen nějaké procento a určité díly. Ale ty už ne i když je v platnosti bloková vyjímka jak zjistěj že je tam razítko od někoho jinýho tak je problém s reklamací a jsou si tak jistý že tě pošlou i za právníkem a ten ti to rozmluví protože v tejhle republice je takovej bordel že se vtom nevyznaj ani právníci a tohle přesně tyhle giganti potřebujou.
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Miloši asi Ti rozumím, nejspíš to myslíš tak že je s podivem proč se na pultu ve škodovce povalují krabice od kotoučů starline a proč tam do aut montují baterky od jiné značky než se kterou má třeba škodovka smlouvu.
Ale upřimě né všichni tohle dělají a když tak nejspíš na přání zákazníka.
A ano máš pravdu nejsem od fochu, jsem strojař a auto nebo auta mám jen jako koníček pro odreagování od všedních starostí.
Taky jsem si koupil silentbloky od lemforder a byly nachlup stejný jako originál díl škoda jen s tím rozdílem že originální číslo bylo vybroušené.
Samozřejmě byly za lepší cenu, takže ano taky koukám kde ušetřit, ale pokud možno bez rizika.

Jinak argument že nemám na originál díl bych pochopil, ale né že kdybych na něj měl tak nejezdím škodovkou.
Mám zato že to není žádná hanba jezdit ve škodovce, sám jsem odjezdil dvě a jednu si stále držím a nestydím se za to.
V čem by jsi chtěl jezdit kdyby jsi na to měl, v Porsche ? Tam máš ceny náhradních dílů úplně někde jinde než u škodovky či VW. Ferrari ? úplně mimo realitu nás obyčejných smrtelníků co se živíme rukama.
Vždy by jsi mohl argumentovat že originální díl je drahý a proto ho nekupuješ a proto jsem psal rovnici Opice=Banány.

Taky byly časy kdy jsem si nemohl originální díl dovolit z jedné výplaty, ale raději jsem několik měsíců šetřil a koupil kvalitní než se snažit ušetřit a pak třeba litovat. Byl jsem i v situaci kdy abych mohl udržet auto musel jsem mít dvě zaměstnání a na víkendy brigádu ale až na pár vyjímek který se mi stejně vymstily jsem vždy do auta dal jen to nejlepší, protože mě to auto denně vozí a nemohu si dovolit být bez něj jen kvůli tomu že jsem chtěl ušetřit.
Každej to ale nejspíš vidíme jinak.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

Biimbo píše:Porsche ČB taky chodí nakupovat o 200 metrů vedle do Intercaru. Jestli to mají jako levnější alternativu k origo dílům nevím. Jestli to vydávají za origo díly taky ne. Ale jen že je tam potkávám každou chvíli.
Každopádně že autorizák nabízí levnější varianty dílů je bežný. Jestli je to povoleno škoda-auto Bůh ví. Ae montovat to můžou, tak proč by to nemohly zákazníkovi i prodat.
tomu moc nevěřim, viděl jsem jejich sklad zevnitř a byl hodně obrovskej (hm)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

A to jako že je sklad obrovskej znamená že nemůžou kupovat část dílů jinde?
Já tam byl taky a ve starým na Hlinský kde sídlili dřív jsem byl dokonce dva roky na praxi, dílna i sklad a sklad jsme tehdy přestavovali na patrový.
Nemám důvod lhát. Prostě tam jeden ze zaměstnanců v kravatě jezdí kolem 17:00 pro díly. Znám ho podle ksichu ze salonu a i prodejci říkají že u nich nakupují z Porsche. Tuhle jsem ho zrovna viděl táhnout hromadu Mann filtrů.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="favo"]Miloši asi Ti rozumím,

víš mi těch dílů projde rukama hodně, výdrbů s origo díly jsem si taky užil, vesměs jsem všechno zaplatil a prodělal,
průser s rozvody za desítky let jeden rozlepil se řemen optibelt, a pak jeden trouba který ani nevěděl jak fachčí kladka chtěl vrátit peníze,
za chvilku budu v kell deset let a jsem vcelku spokojený beru ověřené díly a s reklamacema nejsou problémy ;)
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

To je běžná praxe.V OV z Helleru taky jezdí někdy pro díly do Kelly..
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

to jsem si dnes zpoměl na toto téma,
pani si přinesla svůj mann filtr palivový na koktu pedečko, :o na filtru papírový bordel který jsem vyfoukal a na jednom těsnění vlákno, jak vlas natočený, :o no hnus ;) pokud se chcete někdo dát fotky pošlu na mejl
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Když už se probíraly ty kladky GMB, Passat Alltrack 2.0TDi CFGC 130kw.

Obrázek
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“