Lepší podvozek, silentbloky Octavia II, Golf mk5/6 atd.

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Lepší podvozek, silentbloky Octavia II, Golf mk5/6 atd.

Příspěvek od turbo kamna power »

Koukám a hledám různě po fóru, všude se řeší lepší podvozek na O1/G4 a na OII/G5 nic.

Tak tedy: Mám ve předu v háji nápravu, tak bych tam rovnou rád dal něco malinko lepšího.

Nejslabší místo jsou asi zadní silentbloky předních ramen, řeším, jestli dát S3

Obrázek

nebo strongflex

Obrázek

případně jiný tip?

Dál tlumiče a pružiny. Rád bych šel níž, ale né o moc. Pružiny bych rád asi origo z RS, případně Eibach.
Tlumiče nejspíš Bilstein B4, nebo KYB Excel-G, případně Ultra-SR.


Nějaký rady, zkušenosti s výše zmíněným, nebo jiné tipy? Rád bych trochu jistější jízdní vlastnosti, ale ne kostitřas a ani do toho nechci investovat raketu :D
Díky
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Fulltank
Aktivista
Příspěvky: 2793
Registrován: 09 pro 2008, 18:15

Příspěvek od Fulltank »

Hele osobni zkusenost mam s tema prvnima plnyma silentblokama. Kupoval jsem tusim FEBI a bylo to na nejakyho Seata.
Auto bylo jistejsi v zatackach a prislo mi, ze lip reaguje na brzy. Ale po case jsem to dal pryc :D na letnich 17" se to nedalo. Vibrace na koskach v centru katastrofa.
O2 BLS - dpf off, egr pipe KIT by Cin, turbo STG190, PP1043, organika
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Mám powerflex a super, jistější zatáčky, žádným mlácení nebo tak nepociťuji ale je to tvrdší, jezdím R16 plechy....
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Originály ibiza cupra mám pár za 600 a komu jsem je dal tak je jezdi a v pohodě
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Originály ibiza cupra mám pár za 600 a komu jsem je dal tak je jezdi a v pohodě
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Uživatelský avatar
Fantik
Aktivista
Příspěvky: 5947
Registrován: 23 led 2006, 12:03
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Fantik »

Jezdím uložení předních ramen Strongflex už cca 80 tis a zatím to drží, tlumiče HP Sporting s RS pružinama, funguje to jako celek řek bych slušně jen jsem reklamoval dvakrát pístnice na zadních tlumičích.
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Zkusím ty strongflexy nebo cupry, uvidím. Tipuju, že ty PU budou asi na montáž jednodušší, než lisovat ty cupra :)

Jinak jezdím na 16" a asi na nich zůstanu. Nízkoprofilový gumy na denní ježdění jsem si užil na jiných autech v minulosti až až a asi mě to už nebaví :D
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Když vyčistiš oka a namažeš to tak je zalisuješ jako prd
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Ještě koukám na tyhle silenty Meyle HD, to by mohl být ideální kompromis mezi komfortem, výdrží a přesnějším řízením :)

Obrázek
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

nevydrží co originály...
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 556
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od RAPIDmen »

Obrázek Ahojte,možno pre niekoho na zasmiatie moja otazka ale ako vymenim uloženia stab.na OII. ? ta "obimka" čo obopina tyč skrutnu stabilizatora s gumou nejde odelit od napravnice povolene šrobky a ta obimka je pevno cez tu gumu zrejme to je bodnute . neviem vytahnut gumu uloženie a dat nove.vdaka
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Tak hotovo. Na pružiny jsem se nakonec vykašlal, nechám to co nejvíc v sérii. Tlumiče jsem dal komplet Bilstein B4 a silentbloky Ibiza Cupra R/Audi A2 originály od Ladase. (ještě jsem dával nový brzdy - kotouče Brembo max a desky EBC Ultimax)

Obrázek

Obrázek

Původní silentbloky snad pošlu do světa motorů, kde píšou, že origa nikdy nevydrží přes 200t. km. Tyhle mají najeto 270, jsou sice steřelý a změklý, vytržený ale nikoliv a auto s nimi relativně normálně jezdilo :)

Obrázek

DOJMY: v první chvíli radost, protože auto se úplně změnilo převážně k lepšímu ( 2 původní tlumiče byly už bez plynu, jeden tak 60% a jeden ok), auto krásně sedí, nic nemlátí, řízení je perfektně přesný.
Teď už s tím chvíli jezdím a ty plný silentbloky jsou možná až moc tvrdý. Řekl bych, že na 16" kolech je to tak na hranici snesitelnosti u běžnýho auta. Na 17" a víc už to bude asi moc. Příště bych dal asi spíš ty Meyle HD. Ale řízení je teď chirurgicky přesné, hlavně v zatáčkách na nerovnostech už auto neplave, nekope do volantu a drží pevně stopu :)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

Hd meyle sú mäkké skoro ako Origo. Dával som ich nedávno na jednu o2. Žiadny rozdiel
Uživatelský avatar
marena tdi
Aktivista
Příspěvky: 3597
Registrován: 02 dub 2009, 09:39
Bydliště: Frýdek-Místek

Příspěvek od marena tdi »

Turbo Kamna Power - mam ty plné na své Audi , kde mám 225/35-19 podvozek H&R . Funguje to parádně , horší jsou okrsky ve špatném stavu . To uz jde znát , hlavně ve volantu . Jinak ty Brembo Max jsou katastrofální brzdy . Při větším zatížení hrozně hučí . Na okruhu mi to lezlo na nervy .
Audi A3 Sportback 1.9 PD BXE 186 ps , sw TDI FUN , TSB 220 Turbosport , exhaust by Marena
EX- Octavia combi Tdi AGR 261 ps
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

Je pravda, že jsem byl trochu zhýčkaný po víkendu z bráchovýho benzu na airmaticu :D dneska jsem byl ještě na geometrii a pak jsem s tím najel asi 80km a je to paráda. Tvrdší to je, ale dá se. Z nízkoprofilů a ze sport. podvozků na denní ježdění jsem už vyléčenej, mám rád už trochu pohodlí a rád se svezu svižně i na rozbitý silnici. :)

Co se týče brzd, tak brembo max jsem dal ze 3 důvodů: 1. mají slušnou antikoro ochranu, 2. jsou levný, 3. líbí se mi :D nějaký hučení mě nezajimá. A na okruh mám úplně jiný auto, než oktávku 1.6 se 77kw (noteeth)
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“