diagnostika

diskutujte o diagnostických prostředcích pro různé značky vozidel

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kedlo
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 04 čer 2010, 11:29

diagnostika

Příspěvek od kedlo »

Dobrý den
Chtěl bych začít podnikat a potřšboval bych poradit nějakou autodiagnostiku na začátek převážně bych chtěl dělat VW
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

No to zalezi od toho ci sa chces na diagnostiku hrat, alebo ju seriozne robit. Od toho sa potom odvija aj cenovka konkretnych diag. nastrojov.
kedlo
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 04 čer 2010, 11:29

Příspěvek od kedlo »

tak samozřejmě nějak na úrovni popravdě ani nevím jaké jsou možnosti, bude se to odvíjet od zkušeností kdo mi tu co napíše a cena
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Pokial si zaciatocnik, tak ti bude zbytocne vyhadzovat peniaze za OEM diag. zariadenie a dalsie nevyhnutne nastroje k tomuto ucelu. Pre zaciatok si vystacis aj s HEX-CAN kablom a programom VCDS. Ci si zvolis orignal, alebo cinsky klon je na tebe. Nejaky lepsi multimeter a ziarovkova skusacka su saomzrejmostou. Ale pokial motorom nerozumies aj tak zbytocne vyhodis peniaze.
kedlo
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 04 čer 2010, 11:29

Příspěvek od kedlo »

tak začátečník nejsem dělám automechanika 5 let ale bud jsme dělali s Bosh diagnostikou nebo později v servise VW a Kia akorát tyto diagnostiky jsou upně mimo muj cenový dosah a začínám ted doma když už mám nějaké prostory z dříve jsem se dostal k diagnostice odtud
http://www.robeko.cz/katalog/diagnostik ... l-vag1-43/
jen na kabelu je OBD 1 a ne hex-can.
jenže už je to x let a našel jsem jen kabel. máte nějaké konkrétní odkazy?
octaviask
Aktivista
Příspěvky: 4112
Registrován: 06 pro 2011, 00:03
Bydliště: SK

Příspěvek od octaviask »

Problem s diagnostikou je ten ze dobry nastroj je len 50% uspechu. Druhych 50% musis mat v hlave...

na VW je to jasné, original VCDS od rosstechu. Klony su na .....

ak chces beznu diag na ine znacky, tak cenovo najdostupnejsie je DELPHI, avšak treba davat pozor na kvalitu klonu :( je delphi za 20€ a je delphi za 200€. (bavime sa o cene za ktoru to predava cinsky vyrobca, nie predajca v CZ/SK.)

Ale vzdy plati co som pisal...musis studovat, ucit sa..patrat po problemoch, samoštudium. Sproste citanie chybovych kodov a vymena vsetkych suciastok ktore su obsiahnute v chybovych kodoch...tudy cesta nevede.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke
kedlo
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 04 čer 2010, 11:29

Příspěvek od kedlo »

tak samozřejmě že diagnostika je pomocná. Takže převážně si myslím že budu dělat Fabie a Octavky a Golfy myslím si že se to bude točit oklolo těchto aut. na ty mi doporučíte konkrétně co? jaký obchod?
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

kontaktuj clena zizuzidan
kedlo
Sběrač informací
Příspěvky: 22
Registrován: 04 čer 2010, 11:29

Příspěvek od kedlo »

děkuji za rady a co prodávají ty do telefonu a tabletu to asi nemá význam ne?
Uživatelský avatar
TDI tech
Aktivista
Příspěvky: 10231
Registrován: 16 říj 2007, 23:18

Příspěvek od TDI tech »

Nie, to su vacsinou iba OBD scanery, stymi si nepomozes. A Launch je uz ina cenova kategoria.
dreizig5
Aktivista
Příspěvky: 1760
Registrován: 01 kvě 2011, 13:56
Bydliště: Doma

Příspěvek od dreizig5 »

ale launch je dobrej :D
pepa22
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11 zář 2018, 20:44

otazka

Příspěvek od pepa22 »

Ahojte chcem sa spytat chcel by som si kupit nejaku diagnostiku na skodovky 2000-2010 na take bezne diagnostikovanie zavad poruch, pripadne moznost nejakeho nastavenia. Problem je v tom ze mam notebook s Win 10 a co som skusal činsky KKL 409 tak sa mi nedalo spojit.

Mozete mi prosim poradit co by sa dalo kupit a co by fungovalo. ( samozrejme okrem originalu ) :-) Dakujem velmi pekne
Odpovědět

Zpět na „Autodiagnostika - Software - Elektro svět“