Vibrace + pukani + vaha

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Unnamed
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 20 úno 2018, 06:27

Vibrace + pukani + vaha

Příspěvek od Unnamed »

Zdravim, jelikoz jsem nikde nenasel zadnou pricinu ani reseni tri problemu, tak to zkusim rozepsat tady.

Mam ibizu 6k2 rv 2000 sport 1,9tdi asv 81kw ... Ted po rozsahlem zasahu :D strucne - komplet brzdy, podvozek (puky, cepy, stavitko..predek+zadek) hlava komplet, vstriky afn+s764, 11mm, turbo hybrid VA, vyfuk 60mm trubka a na konci stredak, sani sharan, velky ic, vedeni sani 50mm, jednohmota atd+hds+pritlacak vr6, vsechny 3 silenty kolem motoru nove..
ZATIM BEZ CHIPU!!!

Ted ty problemy:
1., Motor na volnobeh agrarne klepe a vibruje, predvstrik presne na stredu grafu, volnobezna davka myslim kolem 3 nebo 3,5 .. minuly tyden mi to nastavovali pres diag .. kazdopadne .. motor hodne vybruje pri 903ot volnobeh.. a ma hodne tvrdy zvuk..delalo to pred upravou, kdyz sem to koupil i po vymene ruznych dilu...kdyz sem to kupoval, byl volnobeh tusim 950ot a kdyz mi to tehda snizili od te doby vibruje.. zvuk furt stejny.. kamosova oktavka zni nadherne.. mekky dizlovy zvuk.. no sepot kvetin.. muj trebe s celym autem .. ne moc ale ozyvaji se v interieru plasty, a citit ty vibrace.. jinak ma pravidelny volnobeh.. zvuk jak traktor.. zase to same pred upravou i po uprave je to stejne .. zadna zmena .. zajimave je na tom to ze nekdy ma zvuk hezky mekky a motor nevybruje.. ale.to je proste sem tam a na chvilu... nezalezi na tom esi je motor studeny nebo po delsi jizde ..

Na netu sem cetl nejcasteji : dvouhmota a povoleny vyfuk .. ale nic z toho se me netyka

Jake by mohlo byt reseni ? Bez vibraci + mekky hezky zvuk na volnobeh ???

2., Pri rozjezdu/ kdyz slapnu/ povolim plyn ozve se zepredu kovove puknuti 1,2 i 3x pukne pri rozjezdu ...slapnuti/povoleni plynu za jizdy pukne jednou a hlasiteji

Na netu jsem se docetl, silenty v ramenach, cepy ... To se me netyka

Cim by to mohlo byt? Vse funguje normalne a bez problemu ..pouze to pukani me irituje

3., Ve vaze vzduchu mam zatim diodu, docasne!.. vse dle dostupnych navodu .. dioda/y bav 21 a v diag ukazuje hodnotu vahy pri jedne i dvou diodach furt stejne 1275mg .. kamos rikal ze je to moc a nevi proc
.. tady na foru dle informaci by mela mit kolem 900mg

Za pomoc moc dekuju .. jsem zoufaly :D
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4643
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

Tak nejprve dát váhu vzduchu a čip. Takhle se to točit nemůže.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Unnamed
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 20 úno 2018, 06:27

Příspěvek od Unnamed »

Co se nemuze tocit ? A vahu beztak zrusi v softu ..

Nukdo nic ?? :/
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4643
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

Tak si nejdřív váhu zruš a pak uvidíš,že se bude točit motor.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“