Tachometr - evidenčka, STK

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Tachometr - evidenčka, STK

Příspěvek od Biimbo »

Dám příklad, koupil jsem auto se špatným tacho. Nebo nastala porucha tacho než jsem jej stihl v zákonné lhůtě 10 dní přihlásit. A teď chci jít na evidenčku a tam třeba místo 400 bude 200.
V servisech se otáčí zády že žádnou upravu tacho již nedělají protože se bojí pokuty půl milionu i když se jedná o přitočení km.
Evidenčka zřejmě nebude problém ale při následné STK už jo.
Jak mám postupovat třeba v případě že nejsem servis a opravu jsem dělal sám?
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

Vyser sa na stočenice, respektíve nestáčaj.
Tachometer sa určite poserie že miesto 400 sa ukáže 200 :roll:

A keď meníš budíky tak máš mať vybavenie na košér nastavenie pôvodných km...


Bazaristi (rofl)

(Ak som nepochopil tak sorry ale na km podvody som alergický)...
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

jenže já nechci stočit ale chci přitočit zpět na původní hodnotu která byla před týdnem :)
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Na tohle zřejmě odpověd nedostaneš protože naše legislativa řeší pokuty ale jak to udělat v konkrétní situaci ti nikdo neporadí a pokud ano chtěj to písemně protože ti pak řeknou at si toho člověka co ti to poradil na uřadě najdeš zda ti to zaplatí.Stejně jsem řešil problém na živnostáku baba mě tam poradila a o patro vejš jsem dostal flastr.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Zákon je v plenkách, budou muset dořešit ještě spoustu věcí, například ty naivky, který si při koupi auta provozovanýho v ČR a alespoň jedním záznamem z STK neověří stav km, koupí auto se stavem nižším, a přestože bude mít tento udaj uveden i na kupní smlouvě, bude to on, kdo bude řešen místo toho prodávajícího ...

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2001-56 ... ?text=#p36

Záznam o celkové ujeté vzdálenosti na počítadle ujeté vzdálenosti nesmí být měněn, ledaže ke změně dojde při opravě nebo výměně počítadla ujeté vzdálenosti. O provedení opravy nebo výměny počítadla ujeté vzdálenosti vystaví osoba, která tuto opravu nebo výměnu provedla, protokol, jenž předá provozovateli silničního vozidla. Provozovatel silničního vozidla předá protokol stanici technické kontroly při nejbližší evidenční kontrole. Tento protokol obsahuje

a) identifikační číslo silničního vozidla (VIN), není-li, pak výrobní číslo podvozku silničního vozidla,

b) stav celkové ujeté vzdálenosti před provedením a po provedení opravy nebo výměny počítadla ujeté vzdálenosti,

c) datum a důvod provedení opravy nebo výměny počítadla ujeté vzdálenosti a

d) jméno a adresu bydliště nebo sídla osoby provádějící opravu nebo výměnu počítadla ujeté vzdálenosti.


Pokud budeš mít vše řádně podloženo a STK uvěří důvodu provedení opravy, můžeš tou osobou asi být i Ty ...

http://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tiskov ... levy-motor
https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tisko ... alil-prisn

https://www.kontrolatachometru.cz/
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No a co když mám auto už 9 let koupil jsem ho rok opravoval při tě příležitosti vyměnil tacho za lepší s nižším počtem Km je to auto co nemám v plánu prodávat a cely technicky u mne jezdím s novým stavem budiku????
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

tak jsem to zjištoval na STK a buď servis nebo osoba musí napsat protokol v případě soukromé osoby čestné prohlášení že s tachometrem bylo z toho a toho důvodu manipulováno a vše se předloží při evidenčce nebo STK. Pak už to STK bude procházet bez problémů.

Jak je to v případě že s tím už bylo manipulováno dřív a nájezd na sebe nenavazuje, to nevím.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Píšeš "cely technicky u mne jezdím s novým stavem budiku", tak co řešíš? Má snad STK jiné záznamy? No asi ne, když jsi už cca před 8 lety budíky vyměnil ... ;)

Přestupky spojené se stáčením tachometrů projednávají krajské úřady, odvolacím orgánem je ministerstvo dopravy; vztahuje se na vozidla, která absolvovala kontrolu na STK po 1. lednu 2016, od kdy byla zavedena povinná fotodokumentace, s tím, že přestupek musel být spáchán po 1. říjnu 2018. Občané mající podezření na stočení tachometru u vozidel mohou věc oznámit např. také na policii nebo obci s rozšířenou působností.

Ale konečně se s tím začalo něco dělat, přestože pokud bude někdo chtít, stále jsou možnosti vlastně neomezené ...
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

proto říkám, že tachometry by se měly u aut zrušit a každý by se měl řídit selským rozumem a ne mít z auta se 400 tis km osypky.
Protože když to bude auto stáčené průbežně před jakýmkoliv zásahem, tak se stejně pozná prd.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Příspěvek od Jarda-k »

Jde o to, že stav tachu nesmí být nižší než byl na minulé STK. Pokud si vyměníš tacho a to nové má kilometry nižší než to původní,
tak si na kus papíru napíšeš původní kilometry a k tomu nový kilometry a to pak přiložíš na STK. Tam si to nafotí a neměl by být problém.
Nikde není daný, že ten doklad musí vystavit servis, nebo jiná úřední osoba. Alespoň takhle jsem se to dočetl ve SM.
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
Hošík
Aktivista
Příspěvky: 1078
Registrován: 28 led 2008, 19:16
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Hošík »

Minulý týden jsem byl na STK s Boxerem. Původní budíky nájezd 400, nové 250. Do protokolu z STK dopsali, že rozdíl km je z důvodu poruchy tachometru a výměna proběhla svépomocí. Nikdo nic neřešil ani nechtěl řešit.
Pešek 307 HDI, Octavia II -největší sráč života
A6TDI
Aktivista
Příspěvky: 4820
Registrován: 05 říj 2009, 19:33

Příspěvek od A6TDI »

Stejně akorát plašej a strašej výsledek bude zase hovno..
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

Biimbo píše:tak jsem to zjištoval na STK a buď servis nebo osoba musí napsat protokol v případě soukromé osoby čestné prohlášení že s tachometrem bylo z toho a toho důvodu manipulováno a vše se předloží při evidenčce nebo STK. Pak už to STK bude procházet bez problémů.
jo takhle to funguje, včera vypozorováno na STK, pán předemnou to řešil a prohlášení měl a technik si to zapsal a cajk (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

geo píše:Na tohle zřejmě odpověd nedostaneš protože naše legislativa řeší pokuty ale jak to udělat v konkrétní situaci ti nikdo neporadí a pokud ano chtěj to písemně protože ti pak řeknou at si toho člověka co ti to poradil na uřadě najdeš zda ti to zaplatí.Stejně jsem řešil problém na živnostáku baba mě tam poradila a o patro vejš jsem dostal flastr.
Jinak tohle už jsem zažil. Stačí říct ať to dají písemně a náhle v nich hrkne a z věty tak to je, je rázem mělo by být
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“