1.4 TSI - motor KO

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Poptej cenu a uvidíš no,já myslím že třeba 1.5dci dělají kolem 30tis.
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

možná zkusit jinýho dealera, co je někde problém jinde jde naprosto bez problémů, pokud má auto 40000km a je servisovaný jen v autorizáku neměl by být s kulancí problém, každopádně kdyby to nedopadlo, myslím, že odborníků je dost, záleží odkud jste vy, aby se taky auto nemuselo přepravovat přes celou republiku
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jojo,máš recht,co někde nejde,jinde jít může...
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

kdyztak mam pisty novy za rozumnou cenu
markaz
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 10 říj 2018, 07:11

Příspěvek od markaz »

Jsem z Vysočiny, auto stojí v Jihlavě. Zkusil jsem ještě naťuknout centrálu Seatu ve Španělsku, uvidíme, kdyžtak se znovu ozvu. Zatím díky...
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

No doufám, že ta novější AE 211 není takovej sráč, mám to doma, tak mi bůh pomáhej (noteeth)
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

ty jsou v pohodě, stačí nepodtáčet a moc se neřídit tím našeptávačem
Domecek
Aktivista
Příspěvky: 1162
Registrován: 23 úno 2014, 19:45
Bydliště: kousek od prahy

Příspěvek od Domecek »

Huml je tu jediněj fundovanej odborník, žádný kecy, vždy jen rada hodna odborníka a proto se ptám, čím jezdíš a co by jsi si dnes koupil?
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

Jurečka v Brně dělá TSI, bere ode mně písty na 1.8 TSI cdaa, tak s tímhle by mohl mít taky zkušenost.
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

jezdím G7 1,4 TSI a O2 1,6 MPI, na naftu jsem nezanevřel, ale na můj kilometrovej nájezd se nevyplatí, navíc to hned topí a za další, nezávodím a i s tou 1,6 se dá na okreskách jet pod 6l

ty CDAA taky řeším, je to průser, experimenty s kroužkama a ve finále ještě když to chce člověk udělat zjistí, že musí vyměnit ojnice, i když na toto je naštěstí od KS řešení, ty 1,8 jsou podle mě docela zbytečně složitý, a i když v O3 už s tím až takový problémy nejsou, je asi lepší koupit 1,4 110kW nebo nově teď tu 1,5TSi, i když tam to asi ukáže až čas, jestli se zase nezačalo někde zbytečně šetřit
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Hezký vlastní autopark i názor od člověka, který s motory dělá den co den. Kéž by takto uvažovali i ti, kteří si na poskakování po městě koupí diesla s DPF ... A jak to bude s filtry u přímovstřikových benzínů, to opravdu ukáže jen čas a zkušenosti řidičů, mám obavu, že se zase objeví typ jako EA888=CDAA atd... Ono CJSA má díky ještě sníženému tlaku mazání vůči CDAA prý zase jiný radosti, a stíráky taky jen vrtaný :(

valekf: Měl jsem za to, že Jurečka nyní konečně bere "BK" KolbenSchmidt písty od Pavlíčka, alespoň podle informací od klientů s timhle motorem. Je to tedy Tvoje distribuce?
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

Od Pavlicka uz ne, dal jsem mu lepsi nabidku, mam to primo od kolbenu.
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3872
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Příspěvek od váha »

Huml píše:jezdím G7 1,4 TSI a O2 1,6 MPI, na naftu jsem nezanevřel, ale na můj kilometrovej nájezd se nevyplatí, navíc to hned topí a za další, nezávodím a i s tou 1,6 se dá na okreskách jet pod 6l
Pravda kterou bohužel někteří lidé nechtějí pochopit a pak se diví (LOL)
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
hurikan1
Sběrač informací
Příspěvky: 31
Registrován: 18 říj 2015, 14:05

Příspěvek od hurikan1 »

Chcem sa opýtať pána Humla čo hovorí na tieto motory?
1,6 Sce v meganu 4 84 kw
1,4 Mpi v i30 74 kw
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

no zkušenosti s nima nemám, nějaký hyundaie k nám jezdí, a tak nějak všeobecně s nima nějaký problémy nejsou
o tý 1,6 u toho megana jsem původně myslel, že jde ještě o původní renault motor 16V, s nima žádný extra problémy nebyly, ale toto je motor od nissanu, pohon vaček je řetězem, na sací je nastavovač, je to docela nový, tak moc zkušeností asi nebude https://www.youtube.com/watch?v=6PzqOB2r8qk
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“