Sjeta vacka po 15t km

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

No, nevím vztah zvedátko -vačka je vždy důležitý..Jednotlivé tvrdosti těchto dílů umožnují "možnost kvalitní spolupráce".. :)
nepropadat panice...
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

dist01 píše:vždy se musi dat černe zdvihadka potazene diamantovym povechem problem je vzdy ve zdvihatkach ne ve vacce
mě pro PD přišli se šedým povrchem (noteeth)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Do svého PD mám nachystány tyto:

https://img35.rajce.idnes.cz/d3502/5/51 ... .jpg?ver=2
https://img35.rajce.idnes.cz/d3502/5/51 ... .jpg?ver=2
https://img35.rajce.idnes.cz/d3502/5/51 ... .jpg?ver=2

Při poslední výměně vačky jsem dostal také INA ale stříbrné a po cca 90 000 km je vačka v prdeli. Stav zdvihátek neznám, raději.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
mh964
Přispěvovatel
Příspěvky: 115
Registrován: 19 led 2011, 22:12

Příspěvek od mh964 »

nevím ale tak snad by nedali do sady špatné zdvihátka ... jako jezdi mi dost takych sad tak snad to nebude chodit jedno po druhem na reklamačky ....
Felicia Pickup 1.9TDi ->GT1749VB,Firad 0.280,FMIC, powered by NETOPIER
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Věř že prodejci je to jedno, levně koupit - draze prodat, nic víc je nezajimá a zkus takový hydroštely reklamovat po 15000 km a více.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Samozřejmě ano, ale prodejce je jen prodejce.pokud přijde reklamace, tak to musí posoudit výrobce, který třeba jako obvykle řekne, špatná montáž..Spíš bych řekl, že ta kvalita druhotných ND je pofiderní..Je to jako s ložisky, někdy to uznají a někdy ne..Prodejce není výrobce a cena v dnešní době je velmi pohyblivá ..Ono i přímo, když to koupíš v autorizáku, tak tě také vykouří v čibuku/nejen že nic nevezmou zpátky/ , ale dokonce i tam prodávají čínu v origo balení...A mechán to od.ere, protože to montoval :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2753
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

V autorizáku, když mi na poptávaný díl řeknou, že už ho mají pouze v náhradě, tak s díky odcházím a koupím ho jinde od druhovýrobce.
Takhle jsem se spálil už dvakrát, když jsem poprvé koupil v náhradě šroub s podložkou a podruhé ucpávku prahu.
Šroub byl naprosto standartní místo speciálního co byl původně a naúčtovali mi za něj přes 70,- kč kdy v moloobchodní síti stojí pár halířů a podruhé ucpávka prahu kdy došlo cosi, co se tam ani nevešlo a původní ucpávku to nepřipomínalo ani omylem.
Opět vrátit to nelze, takže mi takový skvosty leží doma v šuplíku.
Ten šroub jsem ani nevybalil a schoval si ho na památku, abych nezapoměl kolik se dá v dnešní době zaplatit zaplatit za standartní šroub M5x25.
Když jsem poptával originál silentblok zadní nápravy pro G4 nabídli mi pouze náhradu z O1 což původní golfácký silenblok připomínalo jen cenou.
Koupil jsme raději originál z fábie RS, tam zatím s náhradama nepřišli.
Ještě jednou jsem vlastně koupil náhradu a to kluzný ložisko co se dává na unašeč v převodovce, opět přišlo cosi tvarově jiného a tak jsem byl nucen koupit za další nesmysl i další díl do kterého měl tanto zapadnout. Nakonec jsem to vzdal a nechal to být, protože jsem se bál, že po otevření převodovky zjistím, že budu muset koupit ještě unašeče.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jo. je to taky od kusu, já platím až když součástky namontuji..Zrovna včera, dám Vin na blbé kotouče a destičky na čtyřkolku, ale volá, ať mu ty kotouče změřím, tak dobře a nakonec bylo téměř všechno špatně/jiné/, ještě že jsem to ještě neplatil...Takže zase znova...důvěřuj, ale prověřuj.. :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“