Lupání při mačkání spojky

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Lupání při mačkání spojky

Příspěvek od Woko_O »

Golf 6, když se mačká pedál spojky, směrem dolu i nahoru, vždycky "lupne". Všechno funguje dobře, ale to lupání mě sere.. Vetšinou to dělá furt, ale někdy to samo od sebe ustane. Zkoušlel jsem to nahmatat a nic tam není.. Není to ani z válce, ani z uchycení pedálu a víc už tam asi není. Leda by to dělala ta pružina nebo její uchycení..

Nápady co s tím? Nechci to vyndavat...
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

dovezl jsem bratracovi z dojclandu b6 2010, a dela to uplne to stejny to popisujes, nema to na nic vliv jen to je otravny, a neprisel jsem na pricinu, srat na to nebo zapalit :D
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

No přesně.. je to otravný..

Máš pravdu.. zapálim to.. (noteeth)
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Touran 2008 robí to isté, a to ho máme od novoty, nikdy sme to neriešili, proste sa jazdí
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
Uživatelský avatar
tukydydes
Přispěvovatel
Příspěvky: 778
Registrován: 25 led 2009, 18:57
Bydliště: Budějice

Příspěvek od tukydydes »

dělá to ta plastová kulisa v pedálu vyschne mazivo nebo prdne na dvě půlky a potom to cvaká v určité poloze pedálu jak směrem nahoru tak i dolu. Je to teda pěkně blbě vykuchat, musí se to rozpojit od spojkového válce je to takové táhlo které má na konci kuličku která zapadá do téhle kulisy, která je v pedálu zezadu.

číslo dílu je 1K0 721 357 C
Oktopod 1,9 TDI, r.v. 2000, AHF, 81kW -> 113kW/355 Nm (MUDr. TDI Fun)
PP764, HDS57+VR6, EGR off, KAT off, zadní puky TT, 550.000km, první majitel :D
WEBASTO Thermo Top C, ETKA 8.1, VAG-ína 18.9.0, VIS 6.5, FiatEcuScan, FordDiag
DIAGNOSTIK
Přispěvovatel
Příspěvky: 708
Registrován: 23 led 2006, 19:36

Příspěvek od DIAGNOSTIK »

nebo taky kulička pod vypínací pákou spojky...Pokud je tato konstrukce
To je situace!
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

tukytydes: Tam by mela jit striknout vazelinka ve spreji,ne?
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

tukydydes píše:dělá to ta plastová kulisa v pedálu vyschne mazivo nebo prdne na dvě půlky a potom to cvaká v určité poloze pedálu jak směrem nahoru tak i dolu. Je to teda pěkně blbě vykuchat, musí se to rozpojit od spojkového válce je to takové táhlo které má na konci kuličku která zapadá do téhle kulisy, která je v pedálu zezadu.

číslo dílu je 1K0 721 357 C
jo jo, výborná věc. Dělal jsem si to na pětkovým Golfu, tam je to stejný. To uložení se vydřelo a ukonční válce projíždělo dovnitř, takže se pedál nevracel.. Vyndaval jsem tenkrát celej pedál, bylo to sraní.. Jinak jo NOVONe, měla by tam jit stříknout vazelína, když se trefíš.. zkusim to taky tak..
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Příspěvek od Kendys_TDI »

Zdravim, občas praskne částečně ten spojkovej pedál a potom v tom takhle lupe, jak se ten plast vrací do původní polohy a naopak v tý prasklině. Podívej se na ten pedál, mačkej ho přitom a poznáš odkud to jde :-) A nebo máš špatně zalisovanej bazmek, co drží upevnění spojkovýho pedálu.
Obrázek
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Uživatelský avatar
tukydydes
Přispěvovatel
Příspěvky: 778
Registrován: 25 led 2009, 18:57
Bydliště: Budějice

Příspěvek od tukydydes »

to jsem taky zkoušel tam nahnat vazelínu, olej ale to nepomohlo furt v tom lupalo dokud jsem to nevyměnil
Oktopod 1,9 TDI, r.v. 2000, AHF, 81kW -> 113kW/355 Nm (MUDr. TDI Fun)
PP764, HDS57+VR6, EGR off, KAT off, zadní puky TT, 550.000km, první majitel :D
WEBASTO Thermo Top C, ETKA 8.1, VAG-ína 18.9.0, VIS 6.5, FiatEcuScan, FordDiag
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

Budu se na to muset mrknout. Není tam moc vidět, navíc tam mám kolenní airbag a tak. Ale až bude čas a chuť tak se na to mrknu..
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Woko_O píše: Dělal jsem si to na pětkovým Golfu, tam je to stejný. To uložení se vydřelo a ukonční válce projíždělo dovnitř, takže se pedál nevracel.. Vyndaval jsem tenkrát celej pedál, bylo to sraní.. Jinak jo NOVONe, měla by tam jit stříknout vazelína, když se trefíš.. zkusim to taky tak..
mám tourana a usíš najezdit třeba třista km a nevrátí se uplně nahoru pedál že ho vrátíš nohou a pak už to zas nedělá, není to pravidelné, měl přijed v pondělí ale nestíhá tak asi taky namastit co?
zero1724
Aktivista
Příspěvky: 2473
Registrován: 03 srp 2008, 21:50
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od zero1724 »

slovacek.milos píše:
Woko_O píše: Dělal jsem si to na pětkovým Golfu, tam je to stejný. To uložení se vydřelo a ukonční válce projíždělo dovnitř, takže se pedál nevracel.. Vyndaval jsem tenkrát celej pedál, bylo to sraní.. Jinak jo NOVONe, měla by tam jit stříknout vazelína, když se trefíš.. zkusim to taky tak..
mám tourana a usíš najezdit třeba třista km a nevrátí se uplně nahoru pedál že ho vrátíš nohou a pak už to zas nedělá, není to pravidelné, měl přijed v pondělí ale nestíhá tak asi taky namastit co?
Zesílit radio (LOL)
Mercedes Benz S124 250d (1989) EX
Škoda Fabia 1.9 tdi (2002)
Škoda Superb 2.0 TDI (2012)
Woko_O
Aktivista
Příspěvky: 1572
Registrován: 06 zář 2011, 20:04

Příspěvek od Woko_O »

slovacek.milos píše:
Woko_O píše: Dělal jsem si to na pětkovým Golfu, tam je to stejný. To uložení se vydřelo a ukonční válce projíždělo dovnitř, takže se pedál nevracel.. Vyndaval jsem tenkrát celej pedál, bylo to sraní.. Jinak jo NOVONe, měla by tam jit stříknout vazelína, když se trefíš.. zkusim to taky tak..
mám tourana a usíš najezdit třeba třista km a nevrátí se uplně nahoru pedál že ho vrátíš nohou a pak už to zas nedělá, není to pravidelné, měl přijed v pondělí ale nestíhá tak asi taky namastit co?
to už ani ne.. mě se nevracel taky a bylo to nepravidelný. Muselo to cely ven a vyměnit ten bazmek na to uloženi od valce. Stalo to 40 Kč ale prace vykurvená...
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“