Svití kontrolka check engine

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
LupekT
Přispěvovatel
Příspěvky: 61
Registrován: 22 bře 2009, 21:58

Svití kontrolka check engine

Příspěvek od LupekT »

Přátele poraďte na mém dukatu campingové auto 2.3 96kw 2008 při některých startech se rozsvítí kontrolka check engine. Pokud start několik krát zopakuji po 4, 5, 6 pokusech kontrolka zhasne. Auto jezdí normálně. Byl už vyměněn EGR, těleso se škrticí klapky. Korekce vstřiku je v normě 0.2 - 0.6. Taký jsem zkoušel odpojit čidlo na odvětrání klikové skříně, taký nic. Diagnostika(Profi - Magneti Marreli) neukazuje žádné chyby. Po vymazání paměti závad ve které se nenačetly žádné chyby v následujícím startu check engine nevití. Neměli jste takový případ?

Děkují Lupek
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

Keď svieti musi niečo napísať...skús inu diagnostiku.
LupekT
Přispěvovatel
Příspěvky: 61
Registrován: 22 bře 2009, 21:58

Svití kontrolka check engine

Příspěvek od LupekT »

Přátele,
půjdu na lepší diagnostiku, ale chtěl bych se zeptát, měnil jsem škrticí klapku od fy. Wahler, diagnostika mi psala chybu o přerušeném el. obvodě, auto špatně jelo. Dál jsem tu klapku od Magneti Marelli + nový propojující kablík , přítom jsem pro jistotu ještě vyměnil EGR, který se mi zdál, že už trochu přidíra. Vyměna škrtici klapky a EGR nevyžadovala nahodou nějaké překodování v řídicí jednotce přes diagnostiku? EGR nemá žadén snimáč, je pouze ovladán podtlakem (Motor EURO 4).
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Nevyžaduje ale je lepší resetnout adaptace.A egr hlídá MAF.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Buď reset adaptácií, ak nie je možnosť tak po pár km si to väčšinou "sadne"
Uživatelský avatar
uiqjirka
Aktivista
Příspěvky: 1291
Registrován: 29 úno 2008, 16:17

Příspěvek od uiqjirka »

Zase mraky prispevku a kazdy vi prd a radi blbosti.. u ducata chyba klapky nebyla vadnou klapkou, ale v urcitem miste hnila elektroinstalace. Znamy problem.
Odpovědět

Zpět na „Fiat“