Spojka 3.0 TDi na 2.0 TDi

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Davidlukas
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 27 srp 2018, 10:04

Spojka 3.0 TDi na 2.0 TDi

Příspěvek od Davidlukas »

Čau, řeším zrovna spojku, občas jí dávám celkem na prdel takže řeším jestli má pro mě cenu řešit dvouhmotu. Jedná se o to že ještě půjde auto na chip tak aby to něco vydrželo. A stejně nevěřím že sériová spojka to udrží a když tak určitě né dlouhodobě, chápu že má urcitou výkonovou rezervu, ale stejná spojka se dává na 2.0 103kw takže pokud tato spojka je na 125kw plus chip treba na 145kw ? Moc tomu nedávám ... Přemýšlel jsem kit od Valea 4P s jednohmotou který má prý nějakým způsobem "vyřešené" vibrace a torzní kmity kterým spojka podléhá. Nebudu řešit že Tonda nebo Franta tam jednohmotu mají, ještě od pochybné "anglicke" firmy na tuning díly... a jim to funguje v pohodě když vím čemu spojka odolává, ta dvouhmota má své opodstatnění. Takže ještě vznikl nápad osadit můj motor 2.0 TDI BRD 125kw spojkou z motoru 3.0 TDi, podle všeho jsou obě 240mm otázka co výška, střed na kliku, řešil to někdo ? Případně jestli někomu neleží v garáži že by jsme aspoň se dostali rozměrově na nějaké hodnoty. Setrvak by vydržel podstatně víc, větší pritlak pružiny, nemuselo by to být zlé. Díky
cacinek
Přispěvovatel
Příspěvky: 796
Registrován: 27 led 2010, 12:32

Příspěvek od cacinek »

Spojku ze 3.0tdi neprisroubujes na 2.0tdi kliku, takze na to zapomen.
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

nevím proč vymýšlíš vymyšlené......dej komplet novou sadu dvouhmotu + přeobložit lamelu a máš klid zase na dlouho
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“