ZEDER LOCK

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

K zeder nevim nemel jsem tu cest. Construkt a ztraceny klice a chybejici karticka me donutila na nej juknout a urcite zpomaluje ale jiste nezastavuje a zeder bude myslim podobny.

S odtahovkou kamarade proc by meli budit sousedy?? Prijedou si pro nej k obchodaku v pravy poledne. Nebo pred dum kdeze v noci. V noci chodi lapkove pro predem vytipovane ktere vi ze nebudou delat problemy nebo fetky co to zkousi zda to nevyjde.

Ukrast se da vzdycky vsechno.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Sniper 007
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 07 zář 2017, 20:06

Příspěvek od Sniper 007 »

S tym nakupnym strediskom mas pravdu, ludia uz dnes neriesia to co nie je ich. A prave preto klasicky alarm sa stal hlukom velkomesta. To je dovod, preco elektronike neverim. Menit ale stlp riadenia na parkovisku si neviem predstavit. Bol som pritom, ked mi Zeder montovali do auta a technikovi, ktory to robi denno denne to trvalo 1,5h. Lepil vsak skrutky lepidlom na zavit a upozornil ma, hlavne na spodnu skrutku, ktora spaja stlp riadenia s riadiacov tycou na naprave. Ked je Zeder zavrety na spravnom mieste, to si zapamatas ako ma byt volant predtym ako ho zavries, spodna skrutka je vytocena ku karoserii a nie je tam tolko miesta aby sa dala vytiahnut. Kym neodomknes, neda sa demontovat. Jedine prepilit tyc a potom demontovat. A to cele dole hlavou pod volantom. Myslim si, ze do toho by ziaden zlodej nesiel.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Sniper 007 píše: Myslim si, ze do toho by ziaden zlodej nesiel.
právě jsi i odpověděl myslet znamená hovno vědět, proč měnit sloupek řízení, když si ho odpomtuješ do klína a zatočíš půl otáčky doleva i doprava

v praxi je to tak že že tě chytnou a za rok v base se všechno naučíš (LOL)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Zní to velmi smysluplně a já také na nějaké geniální zloděje moc nevěřím, většinou jsou to primitivové často i se vzděláním,kteří jdou nesnadnější cestou. Prosadil bych zákon , aby majitel mohl případné zloděje odstřelit jako nakažené divočáky, bohužel to nelze prosadit, zloděj má často větší práva než poškozený..Mě také šlohli auto, bohužel si v servisu při lakování vozu udělali klíč a klidně odjeli... :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

jericho-3 píše: v servisu při lakování vozu udělali klíč a klidně odjeli... :(
oni ti vyrvou zámek a klíč udělají na místě, naučit se vystavit zámek taky není velký problém, zlomit de taky, obrana není,

soused naproti jel tento rok do blavy sedmičkový golf, spítečka a alarm, ráno jede domu a :o vlakem,

bráchovi šlohli béčko 318 a já ho viděl v praze,

šel jsem hned na benga co to je za bordel,

hodonínská spz a kradené auto si jezdí jen tak po praze, tak zadali spz do pátrání a ono nic, zadali vin do pátrání a nic,

zadali číslo motoru do pátrání a vypadlo bratrovo vozidlo, policie to umí taky hezky ošéfovat (LOL)
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Mám už nějakou chvíli Zeder na Oktávě i Galaxy. Od té doby už mi nevadilo, že někde nechávám auto, nebo že stojí před panelákem... Dobrá investice za klid..
Klíč k tomu nikdo nevyrobí ani nezkoupíruje. A aby to vyřadil musel by vyměnit sloupek řízení...
Teď chci něco i na Sharana.. pokud seženu nějaký jetý zámek zpátečky za dobře, dám ten, pokud ne tak Zeder zas.. sice už parkuju na zahradě.. ale i tak.. nebude mi vadit auto kdekoliv nechat..

Tyhle auta kradou fetky a krypli.. ti fakt sloupek sundávat nebudou.. ale auto bez zebezpečení, kterých je drtivá většina odemknou uni klíčem za 600 z aukra, imo vyřadí imokillerem za podobně a jedou...
Kámošovi, když mu ukradli oktávku, říkali policajti, že si měl koupit aspoň zámek zpátečky, že takové auto tu nikdo neukradl.. a to se dá vzít na lano, nebo si zařadit na převodovce..
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

já to kluci taky nehaním ani zeder ani construkt sám mám v autech construkt a jen Cabrio a veterány mám bez protože to nechávám i s otevřenou střechou nebo naopak jen u sebe či pod střechou :-D a taky si myslím že tyhle střepy se nekradou
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Vici"]kterých je drtivá většina odemknou uni klíčem za 600 z aukra, imo vyřadí imokillerem za podobně a jedou...
kdyby jsi měl nějaký link na takový funkční klíč budu ti vděčný, napiš na sz,
nedávno jsem dělal matýza, spinačku s klíčem v náhradě nekoupíš, pak zámek je jiný když to má pytel a bez pytlu a široko daleko na vrakecú měli jen s pytlem, odblokovat volant to mě školilo tři hodiny, jednoduchá práce a den v háji
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Montoval jsem nově udělané dveře od truhláře komplet i s novým obyčejným zámkem..Zkoušel jsem klíč , bohužel být malý dlábek a já víc vzal za klíč, dveře se zamkly ,ale něco uvnitř prdlo a bylo vymalováno...Postupně nezbylo než plátkem pilky přeříznout želízko zámku a dveře otevřít..Žádný šperhák by nepomohl, možná tak někde na youtube, tam jsou kouzelníci.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

řezat plátkem závoru to by mě asi mrdlo ;) kdysi jsem taky tak dobýval zámek, fabka byla obvařená pásovinou aby nešla zlomit, převrtal jsem stavvítka ale nešlo otočit, nakonec jsem fikl závoru ale rozbrusem,
Sniper 007
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 07 zář 2017, 20:06

Příspěvek od Sniper 007 »

Ako som pisal, mne oct2 chceli ukradnut a so zederom sa im to nepodarilo. Nie je to ani jediny pripad co som pocul, ked zeder zachranil auto, kedze v Bratislave sa kradnu auta denne. Mam dokonca kamosa na policii a tiez ho ma v aute. Hadam ma prehlad o kradeziach co sa da a co sa neda ukradnut. Ak by to bolo take jednoduche ako pises, mizli by jedna radost. Zamok je dostatocne velky nato, aby si ho neotocil okolo tyci riadenia ani keby si mal volant na nohach.
Elektronike neverim a zamky spatecky su uplne na nic. Vytlacim spojku, alebo vyskrutkujem srobik a vyradim z P cka, a uz ma tahaju prec. Este si viem predstavit vyhladavanie na zaklade radiovych vln, nie GPS. Ale to stoji vela penazi. Ostavam verny tomu co ma nesklamalo, ale nech uz si vyberie kazdy sam podla vlastneho uvazenia.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Sniper 007"]Zamok je dostatocne velky nato, aby si ho neotocil okolo tyci riadenia ani keby si mal volant na nohach.

na řízení auta potřebuješ s volantem točit dokola? stačí či čtvrt otáčky doleva a doprava a dojedeš kamkoliv, odšroubuješ sloupek řízení volant na nohy a jedeš točíš i se slavným zederem
Sniper 007
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 07 zář 2017, 20:06

Příspěvek od Sniper 007 »

Ja zamykam Zeder pri vytocenych kolesach, na stvrt otacky nevyparkujes ani spomedzi dvoch aut. A taktiez si neviem predstavit zabrat prvu pravouhlu zakrutu do uzkej ulicky napr na sidlisku. Myslim si, ze uz zachadzas nasilu do rozpravok, ktore sa nezakladaju na realite. (LOL)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="Sniper 007"]

jako jasně že se nevytočíš musíš couvat,
já jel třeba s odmontovaným sloupkem z ostrožské nové vsí do strážnice s mazdou 323 v pohodě,
příjemné překvapení bylo když jsem otevřel popelník a byl tam klíč ;)
Simply
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 12 lis 2018, 19:50
Bydliště: Brno

Příspěvek od Simply »

Na Zeder nedám dopustit, v Brně na sídliště se poměrně často kradou právě Superby a Oktávky. Děda má nainstalovaný Zeder již pátým rokem a jedno neúspěšné ukradení díky tomuto mechanickému zabezpečení. Já používám Zeder první rok a zatím žádné problémy. Velké + vidím také v tom, že mám slevu na pojistném, díky nejvyššímu zapezpečení :D Už teď platím tak šíleně drahou pojistku, že každá kačka na tom zlodějském pojištění přijde vhod :D
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“