Oturbená Dacia -Renault

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Oturbená Dacia -Renault

Příspěvek od jericho-3 »

Nemá někdo zkušenosti s tímto motorem, zda jej někdo už opravoval a zda je to jako u koncernu, vše zasrané a zajebané karbonem a tím i ztráta komprese? Tlačí na mě, abych to udělal, ale nechci to rozebrat a pak poslouchat fňukání , že je to drahé, pokud budou náklady velké...Bylo paní řečeno, že najela až moc -110000km, /jezdí hlavně po dálnici a svižně/, protože ty motory padají už v 30000km ...Záruka jí padla a přitom auto udajně ještě splácí..Nový polomotor je ůdajně za NESMYSL.. :(
nepropadat panice...
JARDA2
Přispěvovatel
Příspěvky: 697
Registrován: 08 pro 2006, 11:24

Příspěvek od JARDA2 »

co tam je za tce? kod motoru D4F ještě ujde ale H5F a H4J je náser a nechce to nikdo dělat.ale osobní zkušenost nemám zatím.
Peugeot Boxer 2,2 HDI Renault Scenic 2,0 DCI Škoda Fabia 1,9 SDI
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

To právě přesně nevím, mám zato, že H5F a servis od toho dal ruce pryč, ať prý si najdou nějakého soukromníka. Známý volal, že ví, že už nechci makat, ale zda znám nějakého mladého mechána, což neznám, nejsem již v kontaktu s mladší generací, ta moje už má většinou bačkory, samozřejmě že vždy jsou šmati, ale když jsem hledal po internetu nějaké bližší informace o tom motoru, tak je ticho..Jako kdyby to ještě nikdo nedělal, pokud jsem koukal, tak motor má ozubený řetěz, natáčení obou vaček, které jsou "trubkové", tripochoidní olejové čerpadlo, s nízkým odporem a podobné vyfikundace moderní -malospotřební doby.,Ale je mi jasné, že pokud bude motor zasrán, musí se dát všechy hydra/se speciálním povlakem /nová, jde o to, jaká budou vodítka a ventily, když vyndám písty, zda budou jen zabetonované kruhy a ne vydřený válec/válce/ jde to teď na 3..A když se to všechno sečte, tak práce na tom,/ patrně musí motor ven/včetně dílů bude pěkná pálka a může se stát, že přidáme turbo/udajně když jsem se ptal motor ještě modře pořádně nekouří/, nehledě na to, že budou třeba ještě přípravky..a když v servisu řekli,že je to totál sráč a že už se nedělá, ale jde na trh už nový, mám chuť na uzla..Ale je to kámoška mé ženy, která na mě tlačí, ale asi ze mě nic nevypadne.. :(
nepropadat panice...
zdeno255
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 06 srp 2008, 21:55
Bydliště: Nitra

Příspěvek od zdeno255 »

Je tam 3 valec 0,9 TCE alebo 1,2 TCE? Ale keďže ho chceš rozobrať asi 1,2
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Je tam 1,2 TCE..Akce naštěstí usnula, auto stojí a patrně se čeká na Godota.. :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“