Vôla na konektore - problém

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
martin2075
Přispěvovatel
Příspěvky: 60
Registrován: 03 zář 2016, 19:58

Vôla na konektore - problém

Příspěvek od martin2075 »

Zdravím nedávno som kúpil auto kde je toto diaľkové zamykanie Bene 302 viď foto : https://static.speedtech.sk/dialkove-ov ... -32514.jpg . A mal som problém že občas mi nezamklo diaľkovým, tak som zistil že ten biely konektor čo je na fotke má vôľu cca 2 mm ide povytiahnut stačí že prejdem po jamach a auto už nejde zamknúť diaľkovým pokial nepritlačím ten konektor znova. Myslím že to je 16 pin, dalo by sa to urobiť? V elektrike som laik ale myslím že toto by som mohol zvládnuť. Ďakujem za rady.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

skorej rozober jednotku či na plošaku niesu studeňaky. Inak ten konektor má zámok a da sa normalne kupiť v gme.cz . Keď ten konektor vytiahneš a pozrieš donutra nieje niketorý pin ohlý?
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
martin2075
Přispěvovatel
Příspěvky: 60
Registrován: 03 zář 2016, 19:58

Příspěvek od martin2075 »

Chyba je určite v tom konektore, ja som prišiel domov a auto neišlo zamknúť cez DO tak som pritlačil ten konektor a hned išlo zamknúť cez DO, takže bude problém tam, lenze tento konektor nieje len v tej krabičke DO ale byvaly majitel asi ked to delal tak tymto konektorom pripojil aj kabeláž k autu pravdepodobne, lebo tento konektor ide z krabičky do auta, niekde pri poistkach. Ten zámok aký konkretne by tam mal byť? Piny som pozeral hned a nebol zohnuty ziadny.
martin2075
Přispěvovatel
Příspěvky: 60
Registrován: 03 zář 2016, 19:58

Příspěvek od martin2075 »

Tak dnes som to pozeral lebo znova mi neislo zamknut cez DO pritlacil som ten konektor a hneď to fungovalo, skúšal som aj v tom konektore to trochu prihnúť, takisto som po zapojený skúšal s celým konektorom hýbať a stale išlo zamykať cez DO, no po 4km jazdy už som musel zamykať kľúčom, čo by ste poradili ešte skúsiť, v elektrike som laik ale nevyzera to ako niečo zložité si myslím osobne. Ďakujem.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Rozober tu krabicku a pozri na plosny spoj konektora ako je zletovany
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
martin2075
Přispěvovatel
Příspěvky: 60
Registrován: 03 zář 2016, 19:58

Příspěvek od martin2075 »

Práveže ten konektor nejde do krabičky ale pripaja sa do auta, lebo v krabičke mám taký istý konektor a ten je OK. Tento je pripojený do auta, je to 16pin a je tam 5 pinov, ten zaklad odomknútie, zamknutie, 12V a ešte niečo. On je pripojený do tiež bieleho konektoru.
martin2075
Přispěvovatel
Příspěvky: 60
Registrován: 03 zář 2016, 19:58

Příspěvek od martin2075 »

Teraz som to pozeral keďže mi to zasa nechcelo zamknúť a vyzerá že chyba je fakt v tomto konektore viď foto: https://imgur.com/a/8c67btR , je to u poistiek pod volantom načo presne je ten konektor?Ak to nezamyká stačí nato slabučko pritlačiť a už to chvílu vydrží.Skúšal som aj všetky kábel od RJ DO a tam to vyzeralo okey,Skúšal som aj s každým káblom hýbať a raz som docielil na tomto konektore s tým že prestalo zamykať ak som znova ich zatlačil zak zasa zamykalo, len viac sa mi to už nepodarilo takže neviem povedať ktorý kábel to bol.Ale ak má nato vplyv tento konektor chyba musí byť jedine tu?
Odpovědět

Zpět na „Fiat“