ford focus 2 2006 nejde central zamyka/odemyka

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

ford focus 2 2006 nejde central zamyka/odemyka

Příspěvek od oregan »

Ahoj neporadil by mi nekdo prosim jak vydedukovat u Ford Focus 2 2006 1.6 16v ktery dvere blbnou? Kdyz chci vozidlo zamknout (klickem,dalkou) tak se zamkne a ihned odemkne , nekdy se stane ze zamkne a po nejaky dobe se zase samo odemkne. Rozdelal jsem vsechny 4 dvere a postupne jsem odpojoval motorky ve dverich a ani pri jednom odpojenym to nepomohlo. Naopak pri prednich odpojenych dverich ( bud ridic nebo spolujezdec) auto odemklo ihned pri zamknuti. Napojil jsem focom a jednotky jsou prazdny.Udelal jsem pak ted v jednotce komfortu test pri zapnutym zapalovany a napsalo mi to tuto chybu: B1300 door electric close relay coil circuit

ale pak se to zase ztratilo.
Neporadil by mi nekdo jak postupovat?

Dekuji
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Ford to ma opacne jak treba vw. Tady mikrospinac v zamku pri zavretych dverach spina na kostru. Takze ked odpojis zamok tak si gem modul mysli ze su dvera otvorene a preto ti nejde zamknut. Najlepsie je to napojit ma diagnostiku a v centtalnej elektrike/gem module uvidis ktore dvera blbnu. Tipujem vodicove
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

ROMEK píše:Ford to ma opacne jak treba vw. Tady mikrospinac v zamku pri zavretych dverach spina na kostru. Takze ked odpojis zamok tak si gem modul mysli ze su dvera otvorene a preto ti nejde zamknut. Najlepsie je to napojit ma diagnostiku a v centtalnej elektrike/gem module uvidis ktore dvera blbnu. Tipujem vodicove
ja prave v em modulu nemuzu nic najit ohledne centralu.Mam to napichly focomem.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Aká to je verzia centrálu? Focus II boli verzie bez dverných jednotiek kedy GEM ovláda priamo zámky a aj verzie s dvernými jednotkami. Nezabudni na káble v prechodkách, hlavne ak to je ten prvý prípad.

V minulosti som riešil niečo podobné a bolo to káblami. Osvetlenie v interiéri reaguje na všetky dvere rovnako?
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

Marek001 píše:Aká to je verzia centrálu? Focus II boli verzie bez dverných jednotiek kedy GEM ovláda priamo zámky a aj verzie s dvernými jednotkami. Nezabudni na káble v prechodkách, hlavne ak to je ten prvý prípad.

V minulosti som riešil niečo podobné a bolo to káblami. Osvetlenie v interiéri reaguje na všetky dvere rovnako?
osvetleni v interieru porad sviti.kabely jdou rovnou do jednotky gem ve dverich krome stahovacky nic neni
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Skúsil by som ešte inú diagnostiku, lebo Focom je trochu skúpy na dáta čo sa týka komfortu. Alebo zobrať 100% funkčný zámok a postupne ho pripájať miesto ostatných. Tie prechodky v stĺpikoch sú teda dobré?
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Miesto 100% funkčného zámku ti stačí kus kábla a premostiť signalizačné kontakty v zámkoch. Vylučovacou metódou potom zistiť , ktorý reaguje/nereaguje. Jednoduchá skúška a nepotrebujem ani pc, stačí zapnúť mozog. Niekedy je skúpa aj IDSka, nie len focom. Je podstatná verzia sw v gem. Podľa toho potom vie pustiť viac, alebo menej informácii do diag.
coupe
Přispěvovatel
Příspěvky: 67
Registrován: 09 říj 2007, 14:30

Příspěvek od coupe »

Na c-maxu mi toto dělal zámek u řidiče.
Odpovědět

Zpět na „Ford“