Je tu někdo od PČR ?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Žial neporadím čo je v tomto konkrétnom prípade najlepšie urobiť, ja osobne by som sa asi išiel poradiť na políciu. Z nosa ti neodhryznú, nájdu sa tam aj fajn ľudia. Ale poučenie je jasné. NIKDY nepredávať nikomu auto len s jeho prísľúbom že ho prepíše a hneď ísť na DI a tam aj vyrovnať peniaze. Maximálne ešte pripadá do úvahy že kupujúci donesie notársky overené splnomocnenie že ja ako predávajúci môžem odhlásiť auto na neho (ale odhlášku treba spraviť ešte v ten deň, nový majiteľ môže po ceste niečo vyviesť + k tomu objektívna zodpovednosť a pod…)
Lutemix
Přispěvovatel
Příspěvky: 62
Registrován: 21 kvě 2015, 18:21

Příspěvek od Lutemix »

Na odboru dopravy mi potvrdili, že je nějaká kupní smlouva při změně vlastníků v registru nezajímá.

Tak jsem celou záležitost dal k správnímu řízení.

Na odboru dopravy si ofotili kupní smlouvu a úřad obešle toho šmejda, a bude chtít nápravu. Bude mě to ze zákona jako prodejce stát nějakou pokutu, ale budu mít v ruce papír, který mě ochrání v případě nějakých průserů ze strany toho šmejda.

Úřad v případě řešení přestupků způsobené nepřepsaným vozidlem bez identity řidiče přihlíží k tomu, jestli z mé strany je nějaká aktivita o nápravu či nikoliv a přesouvá řešení přestupku na šmejda.

Další kroky asi budou inspirovány zdejším kolegou Romkem, sundám SPZ a nabídnu je zpět za výlet na evidenčku a na úřad.

Jen si musím ještě právníkem případně policií ověřit, jestli nejsem nějak postižitelný za tento způsob nápravy se sundanými SPZ
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Ale ty si mňa zle pochopil ja som myslel že sa evidenčky stratia z povrchu zemskeho ukradne ich aranka z vedlajšej dediny a nech sa majitel auta stará
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Lutemix
Přispěvovatel
Příspěvky: 62
Registrován: 21 kvě 2015, 18:21

Příspěvek od Lutemix »

ROMEK píše:Ale ty si mňa zle pochopil
Pochopil som dobre Romek, ale partyzánštiny až nakoniec.. ;)
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Upřímně, už tohle je nesolidní jednání. Přesně jak píše Tomek, urvu SPZ a starej se ;) až ti to auto přeparkují jinam tak už bude pozdě ;)
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

Lutemix píše: Na odboru dopravy si ofotili kupní smlouvu a úřad obešle toho šmejda, a bude chtít nápravu. Bude mě to ze zákona jako prodejce stát nějakou pokutu, ale budu mít v ruce papír, který mě ochrání v případě nějakých průserů ze strany toho šmejda.
No tak doufám, že tam nebudete mít nějakého idiota, protože za tenhle přestupek ti může být udělena pokuta až 50tis. :roll:
Tel:776005385 Nový Bor
Hošík
Aktivista
Příspěvky: 1078
Registrován: 28 led 2008, 19:16
Bydliště: Královehradecko

Příspěvek od Hošík »

Forest píše:@Lutemix: Co ti brani si napsat o vyjadreni na dopravni inspektorat? Kdyz s tim nechces byt spojen, tak pozadej kolegu - v pripade, ze by se podle toho, jak ti napisi nechovali, muzes to i tak pouzit (ve smyslu, ze jsi byl uveden v omyl).

Jde o to, ze tady ti toho lidi mohou napsat tuny ale nebude to mit poradnou vahu protoze se o to u pripadneho soudu nebudes moci jakkoli oprit.

Rozhodne bych ale pristoupil k tomu, ze bych to chtel pisemne. Na ucho ti urednik slibi cokoli a neni to prokazatelne (nahravku pouzit nemuzes).

Nam slibil ustne napriklad reditel FU HK, ze si budeme moci odecist dar na pomoc obetem povodni a nasledne nam to vyskrtli a jeste jsme dostali postih - per huba uz nic!
sCitem píše:Nejlepší prodej auta, Pojď přepíšeme to na úřadě a ty mi tady položíš peníze. Bez kupní smlouvy a čus ;-)
To jde? Po me v HK vzdy chteli kupni smlouvu :o
V Dobrušce to jde, pokud tam jste oba- prodávající/kupující.
Pešek 307 HDI, Octavia II -největší sráč života
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

Všude to jde bez písemné kupní smlouvy a nemusí tam být oba
Tel:776005385 Nový Bor
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“