Renault 2,2 DCI problém s tlakom motora

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
0ndro
Přispěvovatel
Příspěvky: 83
Registrován: 24 srp 2018, 17:58

Renault 2,2 DCI problém s tlakom motora

Příspěvek od 0ndro »

Zdravím vás
Chcem požiadať o radu niekoho kto tomu rozumie nakoľko ja mám obmedzené skúsenosti.
Na Lagune 2,2 DCI som mal problém že vytláčal olej z motora. Bolo mi povedané že motor je v háji, no vyskúšal som, dal som dole hlavu, išla na zrovnanie ( bola aj krivá ) .Keď som mal dole hlavu, nalial som do valcov benzín a pozeral som ako pretečie, trvalo mu to dosť dlho a na všetkých valch približne rovnako. Keď som toto skúšal na mojom bývalom Volvo v40, benzín pretiekol behom už cca 10tich minút, a motor išiel napriek tomu dobre.
Teda Motor Laguna 2,2 DCI som poskladal a naskočil. Problém je ten že z veka na dolievanie oleja dosť silno odfukuje po jeho otvorení.
čiže, keď motor beží a otvorím veko na doliatie oleja, hneď odtial ide tlak a keď priložím ruku cítim ako odfukuje.
Toto som vyskúšal aj na mojom volve 850 2,5 DTI, ale to cez veko neodfukuje vôbec.
Čomu to podľa vás nasvedčuje?
Viem že som nemeral tlaky a nič podobné, ale viete mi poradiť na základe toho čom som napísal? Voperd ďakujem za rady a typy
toyota.kzj
Přispěvovatel
Příspěvky: 489
Registrován: 30 dub 2007, 21:39

Příspěvek od toyota.kzj »

budiž trochu odfukuje , ale predpokladam že za jizdy ti to tlačí ten olej ven pokud ano tak mas ko sani a je prohlé .
0ndro
Přispěvovatel
Příspěvky: 83
Registrován: 24 srp 2018, 17:58

Příspěvek od 0ndro »

presunul som tému do oddelenia Francúzke vozy
Odpovědět

Zpět na „Renault / Dacia“