Test vstřikovačů 1.6 TDI

VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
PepaZima
Přispěvovatel
Příspěvky: 112
Registrován: 09 dub 2013, 10:05

Test vstřikovačů 1.6 TDI

Příspěvek od PepaZima »

Ahoj Všem,
mam Octavii 1.6TDI CAYC r.2009 piezo vstřiky a při studeném startu se mne občas stane že to jde na 3 válce, po chvíli se to zas chytne na 4 a pak to jezdí normálně. Jeden vstřik asi bude k.o. Chtěl jsem se zeptat, zda li je způsob, jak to zjistit. Brácha mne dal jako dárek OBD ELM327, ale to je úplně na nic, sice tam je nastavení měření diferencí vstřiků, ale jen pro GM, Chevrolet... Je nějaký diagnostický set, ne drahý, který by toto dokázal načíst? Mám windows 10 64b. Díky. Pepa
Škoda Octavia Combi 1.6 TDI 77Kw
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

nevím co je pro koho drahý ale VCDS bude fungovat. No ale vstřiky 100% jen na stolici odskoušet že jsou OK nebo KO
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
cjvaca
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 13 bře 2013, 18:33
Bydliště: Český Krumlov

Příspěvek od cjvaca »

Ahoj vyzkouset jestli drží tlak můžeš dvěma způsoby,
1) vypojis přepad, podtlakovou pumpou uděláš podtlak po 30 vteřin by měl podtlak zůstat: ->pokud tesni.... pokud vstrik “tece” = nedrží systémový tlak tzn. podtlak zmizí z podtlakova pumpy do 5 sekund většinou.
2) odtokove množství (přepad) nasadis hadicky pokud vypojis systém rail z funkce mělo by stačit vypojit regulátor nebo dávkování ventil na cerpadle nesmí z přepadu stoupat žádná nafta. Při běhu motoru by měli všechny přepady stoupat stejně u 1.6 myslím ze za 30vterin 70ml ale to mužů kdyžtak zjistit
3) ve vagu nebo odisu měřené hodnoty - odchylka vstrikovaneho množství (většinou) pokud vstrik je pod hodnotou 2, -2 bývá horší, když se opre o doraz -2.99 je čtu chvíli ko.
Měřit napětí na privodu nedoporucuju napětí u piezza 80-160v
Odpovědět

Zpět na „Diagnostika - software/hardware VW group (vag-com, supervag, ...)“