o1 zapojenie neorigo centralu na o1 1.9tdi

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

A co trochu hledat sám, když dostaneš hint ...
https://dieselpower.cz/forum/viewtopic.php?t=7876
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

len ta vec ze u mna zhnity drot pin neni resp nenasiel som ho.Ano su tam chyby ale preco otvara len cisto kufrove dvere skusal som aj otvarat zatvarat pocut ze v tej rj na dverach cvaka nieco ale inak nic viac keby som vedel presne ktory kabel na co sluzi resp kde treba aky signal aby som otvoril dvere ale podla origo schem su len hrubky kablov a dovidenia
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Origo schéma má barvy,tloušťky,i kam vede a dokonce přes který pin ve které svorkovnici. Jen si k tomu sednout.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

To s tebou plne suhlasim avsak keď nechápem ako čím je spinany central či 12v či -12v či 5v toto nech mi niekto vysvetli či rj dverí soferova ro je hlavná riadiacka na central či komfortka či čo vlastne lebo nejako nerozumiem tomu že máš komfortku s tej do ďalšej rj dveri a ta do dalsej rj v ostatnych dverach mám origo schemu ale ta mi tak akurát ukazuje káble piny a dosť ale keď neviem vystupy resp vstupy ake maju mať napatie je mi to všetko na h.... :)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

i to vše v origo schematu je zda je to 12 nebo kostra

No kabely máš propípaný nejsou ve dveřích zlámaný?? Pokud je kabeláž OK

No pokud tvrdíš že piny ve svorkovnici řj dveří (pro tebe to je motor stahování okna) jsou OK tak ji celou vyndej ven a vyndej ven tišták
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

vyberem tu rj von a odfotim keď tak aby si videl že je naozaj ok.predchadzajuci majiteľ.mi tvrdil že central fungoval a nefunguje odvtedy čo mu spadlo okno na soferovej strane dal som tam nový mechanizmus ale predraty drôt alebo niečo také nenajdene avšak ako hovorím nefunguje ani vyhrievanie nastavovanie zrkadiel ani svetielko nesvieti na spodku dveri určite to ma spojitost
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

No doteraz som sa s tym babral a moje poznatky su nasledovne.Po zmazani vagom stale vyskocia chyby 00944 00943 00928 00929 vpodstate zrkadla oboje bez nastavenia a bez vyhrevu a jenotky f220 a f221 tie rj v dverach.Po blizsom skumani skusil som prehodit aj rj sofera a spolujazdca ale tak to vobec uz ani necvakala komfortka.Kostru som meral na svorkovnici v rj dverach sofera a voci baterii je odpor 0.02ohm co je takmer priamy spoj napatie na cervenohnedy ide peknych 12.5V.Skusal som prepinat vyhrev zrkadiel a potom na nastavovanie zrkadiel hore dole atd tak na vagu pekne prepina aj ukazuje co prepina.Priamo z RJ v dverach ide biely kabel ku zrkadlam odpor 0.02ohm OK avsak pri zapnuti kluca sa uz ukaze napatie len 5.02V a podotykam ze to je priamy vyvod z tej RJ v dverach neviete kolko tam ma byt voltov ci priamo 12V ak ano tym by som mohol vylucit chybu tej jednotky v dverach.V dvernych zamkoch som mikrospinace kontroloval aj ohmicky vsetky su ok ten co je vonkajsi co ho vidiet je slabsi ale je v polohe kedy to je zatvorene cize zamok sa tvari uzavrety ze by odisli oboje jednotky? Dnu ku plosakom sa dostat neviem je to zaliate nejakym epoxidom
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“