Rezonance při seslapnuti pedálu plynu

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
stovii
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 08 srp 2018, 22:20

Rezonance při seslapnuti pedálu plynu

Příspěvek od stovii »

Zdravím, mám Hondu odyssey 1996 s automatem a potýkám se s problémem, viz nadpis. Je těžké vypozorovat odkud přesně tak zvuk jde, protože se to stává nahodile. Ale většinou při seslapnuti plynu, po rozjezdu, na 2ku,pak už to nejspíš není slyšet kvůli hluku okolí. Dneska jsem se otáčel v kopci, s cumakem z kopce jsem radil z R na D, stal jsem na brzde a při přeřazení na D zvuk utichl. Zkusil jsem N a zvuk se objevil znovu. Měl jsem strach jestli to nesouvisí s převodovkou, ale co jsem pootocil kola z plného rejdu, zvuk zase přestal. Po rozjezdu a seslapnuti plynu to dělá i s kolama rovně. Nemá někdo nejmenší tušení, kde bych mohl hledat příčinu? Zní to jak nějaký uvolněný plech, ale vůbec nevím, kde hledat, výfuk se zdá být ok.

Ještě mám 2 menší problémy, ale nejspíš nebudou souviset. Po nastartování se ozve třeba 3s dlouhý zvuk, je to hodně těžké něčemu přirovnat, nejblížsi mě napadá když sepne kompresor..
A druhá věc, při plném rejdu na jendu i druhou stranu se auto nepříjemné začne klepat, na rychlosti to závislé není, prý je to normální že to auto neutahne? Kazdopande s hlavním problémem to asi nesouvisí
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Zkontroloval bych nejdříve výfuk..zda někde není napružen .popřípadě při propérování někde nerezonuje..Až poté řešit ostatní...
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“