prasknuty porcelanovy izolator na sviečke

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
majokx
Přispěvovatel
Příspěvky: 194
Registrován: 31 pro 2014, 15:14

prasknuty porcelanovy izolator na sviečke

Příspěvek od majokx »

caute chalani viete niekto sa vyjadrit k mojmu problemu ? praskaju mi sviecky konkretne porcelanovy izolator. najprv som si myslel ze ci to nieje z dolesdku montaze ze sa tuklo o porcelan ale uz je to 3 sviecka co som vytiahol takuto von. podotykam ze sviečkový kluc ma v sebe gumennu vlozku takze pochybujem ze by sa klucom poskodila sviecka. moze to robit zla indučka ? ze by davala volake velke napatie alebo neviem co ? neviem si to vysvetlit ...jedna sa o focus 1,0 2014 . posielam foto na ukazku Obrázek
joe
Aktivista
Příspěvky: 1544
Registrován: 22 pro 2006, 11:31

Příspěvek od joe »

Do Fordov jedine origo sviečky Motorcraft.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Přesně a je to špatnou montáží, nebo demontáží...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

S niecim podobnym som sa stretol u vadneho zapalovacieho kablu iskra skakala kde kade a vyslodok bol prasknuty izolator. A sviecky do forda ako ti radi JOE originali
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

já si taky myslím že to je od M + D levou rukou musíš držet rovně nádstavec a pravou utahuješ momentákem, jak nepoužiješ levou ruku praskneš izolátor

taky jsem tak před mnoha lety praskl když začaly svíčky na 16 klíč u favorita
majokx
Přispěvovatel
Příspěvky: 194
Registrován: 31 pro 2014, 15:14

Příspěvek od majokx »

Chalani spravili to len sviečky NGK po výmene za originál je zatiaľ v poriadku. Nemyslím si že by to bolo montážou. Priznám sa neuťahovalo sa to momentovym kľúčom ale nikto to nedoťahoval jak “bujak” normálne z lahučka s citom . A sviečkový kľúč má vnutry aj to gumené púzdro tak pochybujem že by sa to poškodilo montážou
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

majokx píše:Chalani spravili to len sviečky NGK po výmene za originál je zatiaľ v poriadku. Nemyslím si že by to bolo montážou. Priznám sa neuťahovalo sa to momentovym kľúčom ale nikto to nedoťahoval jak “bujak” normálne z lahučka s citom . A sviečkový kľúč má vnutry aj to gumené púzdro tak pochybujem že by sa to poškodilo montážou
gumené půzdro je na vytažení svíčky ne na její ochranu svíčky ngk montujem a vždy ok pokud bych moc chtěl předvedu ti co se ti stalo a fotky dám na rajče

já to mám jinak vychytené akuvrtačku vychytaný moment a bzum bzum bzum bzum a tr tr tr tr a je to ;)
nebo pokud ti to v rtá hlavou napiš sem novak@brisk.cz je to technický poradce svěř se mu pošli fotku on ti odpoví, je to velmi zkušený odborník a nedělá nic jiného než celý den řeší problém,
majokx
Přispěvovatel
Příspěvky: 194
Registrován: 31 pro 2014, 15:14

Příspěvek od majokx »

slovacek.milos
kludne mi mozes predviest co sa stalo ja budem len rad :)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

majokx píše:slovacek.milos
kludne mi mozes predviest co sa stalo ja budem len rad :)

jak budu mít čas zkusím svíčky už mám, svíčky jinak dáváme hned zájazníkům kvůli odpadu, pošli tu fotku ještě do brisku josef novák technologický poradce budem chytřejší oba dva
majokx
Přispěvovatel
Příspěvky: 194
Registrován: 31 pro 2014, 15:14

Příspěvek od majokx »

Ok ak si nájdeš čas budem len rad :) písal som mu ohľadne toho problému akonáhle dostanem odpoveď posuniem ďalej :)
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“