Dvojhmota na predovku 6 kvalt

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
DIESELPOWER office
uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: 18 říj 2012, 20:23
Bydliště: office
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DIESELPOWER office »

adrian_B píše:600001300 LUK sada so zotrvákom (lamela HDS)
najazdené cca 3000km v sharane a dnes začali nepríjemné vibrácie pri 2000otáčkach (pri 2200 prestane). A to je tam len 400NM + nejaké drobné (LOL)
Toto je celkem běžné už po méně km -> slabý přítlačný talíř.
Obrázek
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

odkedy to klepe kôli prítlačáku? asi by skôr šmýkala...
extreme
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 17 lis 2013, 10:59
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od extreme »

Dnes uz Luk dtoji za prd... stejne tak i Sachs... jak se to vyrabi na vychode jsou to smejdy. Osobne uprednostnim Sachs ale ruku do ohne za nej uz nedam.
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

zdravím....budu dělat novou spojku a potřebuju si ověřit nejaké info…...jelikož mam zvysený výkon a mozna pujde v budoucnu ještě nahoru.....tak budu dávat zesílený přítlak sachs a lamelu sachs performance. Jelikož se setrvák nijak neozývá tak bych ho tam rád zatím nechal.....mám vybraný přítlak i lamelu….moje otázka zní bude mi to pasovat na muj setrvák co mám v autě? V etce sem to nenasel co tam mám za setrvák nebo jestli tam jsou nejaky rozdíly třeba rok výroby atd...dekuji jedná se o mého leona ARL....děkuji za reakce

lamela : https://mlparts.cz/autodily/seat/leon-1 ... Id=1868058

přítlak : https://mlparts.cz/autodily/seat/leon-1 ... Id=1868155
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

tak sem si to pozjistoval...mělo by to sednout (noteeth) ...i ta díky (noteeth)
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

DIESELPOWER office píše:
trhna píše:Ja daval na fabku rs Asz sadu luk, lamela se nechala oblozit na hds+ten zesilenej plech. Tlouska lemely byla silnejsi o 0,2mm nez original oblozeni. Spojka zabirala od zacatku brutalne na hore. Ted po cca 25tkm zacla klouzat (kroutak 430n/m). Takze taky ted resim jakou spojku dat. Nevim cim to je, bud jezdim jak deb.l nebo mam nejakou polskou mrd.u.
Dobrý den,

stačí použít kvalitní Sachs Performance přítlačný taíiř: https://shop.dieselpower.cz/spojka/prit ... t--240mm-/
+ Sachs Performance lamelu organickou, je nutné mít setrvačník Sachs 881864 ......
Zpracování je úplně jinde než pouhé přeobložení HDS a tento set přenese až 500Nm

a co vám na to říká převodovka? Já tuhle kombinaci mám od vecerjska a moc komfortní to teda není-..... (wallbash) přijde mi že jde víc slyšet převodovka nebo to setrvačník nedává a měl se vyměnit taky. Jeden známej mechanik mi zase říkal že pevná lamela se pro 6q nedoporučuje že to pak dělá bordel. Jakou máte zkušenost vy? Nebo kdokoli kdo má tuhle kombinaci? Jinak vůle na převodovce na hřídelí žádná.... Děkuji za reakce... ;)
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Mám sachs performance přítlak, dvouhmotu sachs a přeobloženou organickou lamelu a vše maká jak má, jen je to tuhý, takže když sednu jinam tak prokopávám příčku :D :D
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
standa123
Aktivista
Příspěvky: 2358
Registrován: 13 kvě 2014, 18:32

Příspěvek od standa123 »

Mě jde hlavně o pevnou lamelu s pevným středem.... ;)
leon ARL.....serie EX.
toledo ASV......197ps/426NM EX.
leon ARL.....212/440 EX.
aktuál : leon cupra R310 CDLA - 310ps+ 450NM
sCitem
Přispěvovatel
Příspěvky: 297
Registrován: 09 zář 2015, 08:15
Bydliště: Bílina

Příspěvek od sCitem »

Už držím h*bu (LOL) (LOL)
O2 BXE 4x4, GTB 1756V
Uživatelský avatar
Forest
Aktivista
Příspěvky: 7023
Registrován: 16 bře 2006, 18:26
Bydliště: Čechy krásné, Čechy mé (Mechov/Praha)

Příspěvek od Forest »

standa123 píše:Mě jde hlavně o pevnou lamelu s pevným středem.... ;)
A co jsi cekal? To odpruzeni tam neni pro srandu kralikum. Zesileni pruzin je na miste ale jejich vyrazeni pro kazdodenni vyuzivani nepovazuji za stastne reseni.

Treba jsem to spatne pochopil, ale nemohu si pomoci.

Netusim ted aktualne, co jsem mel na predchozim Golfu presne za lamelu, ale mel jsem pritlacak i lamelu od SRE (prvni dodavka techto setu od DP, tu samou mel napriklad Lusta). Jezdilo se s tim naprosto v pohode a preneslo mi to 559Nm. Mel jsem tu cest svezt se s Jimovou FRS a tam uz bylo treba trochu vetsi sily ale jinych problemu jsem si nevsiml.

Jinak tusim o cem asi muzes mluvit protoze jsem najezdil par tkm na neodpruzene lamele oblozene keramikou, kdy spinala/vypinala na opravdu zlomku chodu spojkoveho pedalu...tam by sis o nejakem "komfortu" mohl nechat tak zdat. Nicmene, prave tato lamela me naucila dobre radit...mozna bych to zavedl jako povinnost v autoskole v ramci poslednich jizd (LOL)
TDI - everyday's racing performance with frugal running costs - do not let the challenge pass you by (hm)

Jestliže máš pravdu o 24 hodin dříve než jiní, jsi přesně oněch 24 hodin považován za blázna. (Antoine de Rivarol)
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Nechcem zakladať novú tému ale plánujem prekopať rotačku na 6Q, a premýšlam čo za zotrvák tam mám dať. Každopádne niekde som dávno tu na fóre čítal, že najlepšie dvojhmoty mali prvé Sharany/alhambry. Neviem sa síce dopátrať k tej téme ale viem že to tu niekde na fóre bolo. Tak by som chcel vedieť že či to je niečo iné ako klasický zotrvák ktorý sa dá kúpiť alebo v podstate v čom vlastne boli iné že toľko vydržali.

Výkon tam nebude nijak extra veľký ale chcem aby to vydržalo.
Napríklad toto sa mi cenovo pozdáva. vie to fungovať ? https://www.renovak.cz/spojkova-sada-na ... 77317.html
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“